កំពង់ចាម ថ្ងៃទី៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៩
ក្រុមហ៊ុន Cellcard បានចូលរួមជាមួយអង្គការមូលនិធិគំាទ្រកុមារ Children Support Foundation (CSF) ដែលជាគំរោងផ្តួចផ្តើមចុងក្រោយរបស់អង្គការនេះ នៅខេត្តកំពង់ចាម។
អង្គការមូលនិធិគំាទ្រកុមារ បានជួយកុមាររាប់ពាន់នាក់ និងក្រុមគ្រួសារពួកគេជារៀងរាល់ឆ្នាំ និងដើរតួរសំខាន់ក្នុងការជួយពង្រឹងផ្នែកអប់រំ ការរស់នៅ និងសុខភាព និងសុវត្ថិភាពសំរាប់អ្នកដែលខ្វះខាត។
ក្រុមហ៊ុន បានបរិច្ចាគសម្ភារសិក្សាជូនសិស្សានុសិស្សនៅសាលាបឋមសិក្សា កណ្តាលកោះត្បូងដោយបានបង្កើតកម្មវិធីបរិច្ចាគតាមរយៈការដាក់ប្រកាសនៅតាមសាខាក្រុមហ៊ុន Cellcard និងបណ្តាសាខាផ្សារ Circle K នៅរាជធានីភ្នំពេញ។
លោក Ian Watson នាយកប្រតិបត្តិ ក្រុមហ៊ុន Cellcard បាននិយាយថាកម្មវិធីនៅចុងសប្តាហ៍នេះគឺជាការចួលរួមចំណែកទំនួលខុសត្រូវសង្គមរបស់ក្រុមហ៊ុននៅឆ្នាំនេះ។
លោកWatson បានបន្ថែមថា៖ «ពួកយើងចាប់អារម្មណ៍ក្នុងការពង្រឹងទំនាក់ទំនងនៅក្នុងខេត្តកំពង់ចាម ដែលពួកយើងគ្រោងនឹងរៀបចំកម្មវិធី Super Data Race»។
«ក្រុមរបស់យើងបានទៅដល់ទីនោះជួបសិស្សានុសិស្ស និងសាលា ហើយរកពីវិធីល្អៗក្នុងការជួយ និងទំនាក់ទំនងជាមួយសិស្សានុសិស្ស និងក្រុមគ្រួសារនៅក្នុងខេត្ត។
«ការងារនេះត្រូវបានធ្វើឡើងដោយ CSF ដែលបានចូលរួមបំផុសបំផុលហើយពួកយើងទន្ទឹងរង់ចាំការចូលរួមបន្ថែមទៀតនូវគំនិតផ្តួចផ្តើមនៅពេលអនាគត»។
លោកនិយាយថា ក្រុមការងារ Cellcard សុខចិត្តចំណាយពេលថ្ងៃសៅរ៍របស់ពួកគេដើម្បីជួបជាមួយសិស្សានុសិស្ស ក្នុងនោះក៏មានដូចជាអ្នកដែលមានឥទ្ធិពលក្នុងបណ្តាញសង្គមគឺលោក Bunleng ដែលបានចូលរួមចែកសម្ភារសិក្សា និងបង្ហាញក្មេងៗពីរបៀបថតវីដេអូ និងការបង្ហោះលើបណ្តាញហ្វេសប៊ុក។
កម្មវិធី នេះក៏មានការចួលរួមយ៉ាងខ្ពង់ខ្ពស់ក្រោមអធិបតីភាពអភិបាលរងស្រុកកោះសុទិន បណ្តាអង្គការជាច្រើន និងអ្នកដឹកនាំនៅក្នុងសហគមន៍។
អំពីអង្គការមូលនិធិគំាទ្រកុមារ
អង្គការមូលនិធិគាំទ្រកុមារគឺជាអង្គការមិនរកប្រាក់ចំណូល ដែលមិនពាក់ព័ន្ធលើនយោបាយ និងសាសនាណាមួយឡើយ ហើយត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅខែធ្នូ ឆ្នាំ២០០១ និងបានដំណើរការអស់រយៈពេលជាង១៧ឆ្នាំមកហើយ។ CSF ផ្តោតសំខាន់លើកុមារ និងយុវជន។ CSF ផ្តោតសំខាន់លើការតស៊ូមតិ ការទប់ស្កាត់ និងការការពារលើការយល់ដឹងពីមេរោគ HIV និងបញ្ហាសុខភាពផ្សេងៗទៀត និងមានថ្នាក់បណ្តុះបណ្តាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈ និងអាហារូបករណ៍ ជួយដល់សហគ្រិនខ្នាតតូច និងផ្សព្វផ្សាយសិទ្ធិកុមារ និងការថែទាំសុខភាពនៅក្នុងសហគមន៍សម្រាប់ឱពុកម្តាយដែលមានកុមារទន់ខ្សោយនិងកម្មវិធីយុវជន។ អង្គការមូលនិធិគំាទ្រកុមារត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយក្រសួងមហាផ្ទៃតាមរយៈសេចក្តីប្រកាសលេខ ៣៤៤ ថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០០៤។

Published Date: July, Monday 08, 2019
Cellcard has today joined with national charity Children Support Foundation (CSF) at their latest initiative in Kampong Cham.
CSF supports thousands of children and their families each year and plays a key role in helping improve education, living standards and health and safety for those at risk.
Cellcard’s support comes as a donation of educational materials for each student of the Kandal Koh Tboung Primary School. Cellcard also ran a toy drive at Circle K branches.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said the weekend event was one initiative within the company’s Corporate Social Responsibility CSR programme this year.
“We are interested in strengthening relationships in Kampong Cham where we plan to hold our next Super Data Race,” Mr. Watson said.
“Our teams will be there to meet the students and the school and to see how best to support and engage with the students and families in this province.
“The work done by the CSF is very inspiring and we look forward to being a part of more of their initiatives in the future.”
He said a team of Cellcard employees had given up their Saturday to meet the students along with NetIdol influencer Bunleng who distributed the school materials and showed them how to film and post on Facebook.
The event is attended by Koh Sotin deputy district governor  , a number of supporting NGOs and community leaders.
ABOUT CSF
Children Support Foundation (CSF) is a non-governmental, non-profit, non-political and non-religious organization which was established in December 2001 and has been operating for more than 17 years. CSF works to uphold the best interests of children and youth. CSF is focused mainly on advocacy, prevention, and protection: providing awareness raising on HIV and other health issues, and vocational training and scholarships, supporting small credit to the business, and promoting children’s rights and community health care for parents of vulnerable children and youth programs. Children Support Foundation has been recognized by the Ministry of Interior through declaration issue on 344 on 15 November 2004.