សែលកាតនៅតែជាបណ្ដាញសេវាទូរស័ព្ទដែលលឿនជាងគេ | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុនសែលកាតបានទទួលជោគជ័យម្តងទៀតហើយ ដោយរក្សាបាននូវភាពជាអ្នកដឹកនាំទៅលើល្បឿនអ៊ីនធើណិតនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ទទួលបានពានរង្វាន់ពី OpenSignal នៅឯសន្និសីទទូរស័ព្ទចល័តពិភពលោក នៅប្រទេសអេស្ប៉ាញ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
គួររំលឹកផងដែរថា សែលកាត បានឈ្នះពានរង្វាន់ OpenSignal ម្ដងរួចមកហើយ កាលពីខែសីហាឆ្នាំមុន ដែលឈ្នះទៅលើល្បឿនអ៊ិនធើណិតដោនឡូត 4G និងល្បឿនដោនឡូតទូទៅ។
ក្នុងឆ្នាំនេះជាថ្មីម្ដងទៀត ក្រុមហ៊ុនសែលកាតទទួលបានរង្វាន់4ប្រភេទ ដែលបង្ហាញពីជ័យជំនះទៅលើ៖
• ​ ល្បឿន 4G សម្រាប់ដោនឡូត
• ​ល្បឿន 3G សម្រាប់ដោនឡូត
• ទំហំសេវា​ 3G ធំទូលាយ
• ល្បឿនបណ្តាញសេវាទូទៅ
របាយការណ៍‘State of Mobile Networks: Cambodia Report(ស្ថានភាពបណ្ដាញទូរស័ព្ទនៅកម្ពុជា) ដែលធ្វើឡើងដោយ OpenSignal គឺពឹងផ្អែកទៅលើទិន្នន័យពីការវាស់ស្ទង់តាមរយៈទូរស័ព្ទរបស់អ្នកប្រើប្រាស់ជាង 100 លានដង ដែលបានទាញយកដោយផ្ទាល់ពីទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូនទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងៃទី 2 ខែតុលា ដល់ថ្ងៃទី 31 ខែធ្នូឆ្នាំ 2017។
លោក អៀន វ៉ាតសុន នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា ការទទួលបានពានរង្វាន់លើកនេះ បានបង្ហាញពីសមទ្ធិផលសម្រេចបានរបស់យើង បន្ទាប់ពីយើងបានពង្រីកបណ្តាញទូរស័ព្ទអ៊ីនធើណិតល្បឿន 4G ដែលទើបតែចាប់ផ្តើមកាលឆ្នាំមុន។
“តំបន់បណ្ដាញអ៊ីនធើណិតល្បឿន 4G របស់យើង បានកើនឡើងពីជាង 200 កន្លែង រហូតដល់ជិត 3000កន្លែង បើគិតមកដល់ពេលនេះ ហើយយើងនឹងបន្តពង្រីកបណ្ដាញរបស់យើងឲ្យកាន់តែទូលំទូលាយជាងនេះ” ។
“នេះប្រហែលជាការពង្រីកបណ្ដាញទូលំទូលាយ និងលឿនបំផុត ដែលធ្វើឡើងនៅអាស៊ីអាគ្នេយ៍។
យើងពិតជាមានមោទនភាពចំពោះអ្វីដែលសម្រេចបាន ហើយមានការរំភើបយ៉ាងខ្លាំងចំពោះអ្វីដែលនឹងមកដល់បន្ទាប់ គឺការសាកល្បង 5G នាពេលអនាគតដ៏ខ្លីខាងមុខនេះ”។
ទិន្នន័យក្នុងរបាយការណ៍ខាងក្រោមនេះបង្ហាញពីការនាំមុខគេរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាតនៅក្នុងទីផ្សារ៖
• រក្សាបាននូវល្បឿន 4G នៅ 19.4 MBps ស្របពេលដែល Smart Axiata មានល្បឿន 4G ជាមធ្យម នៅ 16.6 Mbps,
• ល្បឿន 3G អតិបរិមា 2.5 MBps ស្របពេលដែល Smart Axiata មានល្បឿន 1.9 MBps,
• ល្បឿនបណ្តាញសេវាទូទៅ 10.6 MBps ស្របពេលដែល Smart Axiata ទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់ទីពីរជាមួយនឹងល្បឿន 8.8 MBps។
“គោលដៅចំបងរបស់សែលកាតចំពោះប្រជាជនកម្ពុជា គឺធ្វើយ៉ាងណា ដើម្បីផ្ដល់ជូននូវបណ្ដាញសេវាទូរស័ព្ទលឿនជាងគេ ជាមួយនឹងការផ្ដល់ជូនតម្លៃពិសេសនៅលើទីផ្សារ”។
“យើងប​ន្តឆ្ពោះទៅកាន់ចក្ខុវិស័យរបស់យើង ក្នុងការផ្តល់ជូនគម្រោងអ៊ីនធើណិតក្នុងតម្លៃសមរម្យ សម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់គ្នា តាមរយៈបណ្តាញសេវាទូរស័ព្ទរបស់យើងដែលបានឈ្នះពានរង្វាន់”។
លោកវ៉ាតសុន បានបន្តថា​៖ “សែលកាត គឺជាអ្នកជំរុញការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យអ៊ីនធើណិតឲ្យកើនឡើងយ៉ាងច្រើន នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាកាលពីឆ្នាំមុន”។
“ក្នុងពេលត្រឹមតែ 12 ខែប៉ុណ្ណោះ យើងឃើញថា ការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យអ៊ីនធើណិតបានកើនឡើងរហូតដល់ 400% ហើយការប្រើទិន្នន័យអ៊ីនធើណិតប្រចាំថ្ងៃជាមធ្យម សម្រាប់មនុស្សម្នាក់ៗ បានកើនឡើងទ្វេរដង រីឯការប្រើប្រាស់ស្មាតហ្វូនក៏បានកើនឡើងរហូតដល់ 14%”។

Published Date: March, Wednesday 07, 2018
Cellcard has done it again, maintaining its leadership in network speeds across Cambodia as awarded by OpenSignal at the recent Mobile World Congress held in Spain.
Cellcard first won the OpenSignal awards in August last year winning 4G Download Speed and Overall Download Speed.
This year Cellcard has been awarded in four categories showing clear wins in:
• 4G Download Speed
• 3G Download Speed
• Overall Download Speed, &
• 3G Latency
The findings in OpenSignal’s ‘State of Mobile Networks: Cambodia Report’ was based on data gathered from more than 100 million individual measurements taken from smartphone devices across Cambodia between 2nd October and 31st December 2017.
Cellcard CEO Ian Watson said this latest round of awards reinforced the achievement of the aggressive 4G network roll-out which Cellcard commenced just one year ago.
“We went from 200 4G sites to almost 3000 to date with more to come,” Mr Watson said.
“It has been perhaps the most rapid and diverse roll-outs conducted in Southeast Asia.
“We are very proud of what has been achieved, but also very excited for what is to follow as we gear for 5G trials in the very near future.”
Highlights from the report show evidence of the leadership that Cellcard has maintained in the market as it:
• Maintained 4G speeds at 19.4 MBps with Smart Axiata as the closest rival giving average 4G speeds of 16.6MBps,
• Topped the 3G speeds with an average of 2.5 MBps, with the closest rival being Smart Axiata at 1.9 MBps,
• Delivered an overall network speed was 10.6 MBps with Smart Axiata ranking second with 8.8 MBps.
“Our message is clear to the people of Cambodia that Cellcard is commited to providing the best network with the fastest speeds, together with the best value offers in the market,” Mr Watson said.
“We stand by our vision to provide affordable access to mobile data for all Cambodians.
“Providing an award-winning network enables that access.”
Mr Watson said Cellcard had been the key driver for mobile data acceleration in Cambodia during the past year.
“In just 12 months we have seen our mobile data traffic increase 400%, the daily average data consumption per person double, and smart phone penetration rise 14%.”