ក្រុមហ៊ុន Cellcard បានឈ្នះ ពានរង្វាន់ឈានមុខផ្នែកផលិតផលនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់ការបង្កើតផលិតផល និងសេវាកម្ម ដែលប្រើប្រាស់ទិន្នន័យអ៊ីនធើណិតមានតម្លៃទាប ពី Frost & Sullivan | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន Cellcard បានឈ្នះ ពានរង្វាន់ឈានមុខផ្នែកផលិតផលនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់ការបង្កើតផលិតផល និងសេវាកម្ម ដែលប្រើប្រាស់ទិន្នន័យអ៊ីនធើណិតមានតម្លៃទាប ពី Frost & Sullivan
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: តុលា, ថ្ងៃ​អាទិត្យ 01, 2023
Cellcard គឺជាក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តដែលមានល្បឿនលឿនជាងគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជា កំពុងបម្រើសេវាកម្មជូនអតិថិជនជាង ៤ លាននាក់ ជាមួយសេវាគ្របដណ្តប់ប្រទេសដែលគួរឱ្យទុកចិត្តទូទាំងប្រទេស និងបទពិសោធដែលមិនអាចប្រៀបផ្ទឹមបានក្នុងទីផ្សារជាង ២០ឆ្នាំ មកហើយ។
Frost & Sullivan ថ្មីៗនេះបានធ្វើការស្រាវជ្រាវលើវិស័យសេវាកម្មទូរស័ព្ទនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ហើយតាមរយៈការស្រាវជ្រាវរបស់ខ្លួនបានផ្តល់ជូន Cellcard សម្រាប់ ពានឈានមុខគេផ្នែកផលិតផល និងសេវាកម្មក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុន Cellcard គឺជាក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តដែលមានម្ចាស់ជាជនជាតិខ្មែរ និងជាក្រុមហ៊ុនដែលបម្រើសេវាកម្មយូរជាងគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលមានកំណើតដំបូងគេក្នុងទីផ្សារ ការបម្រើសេវាកម្មទៅកាន់អតិថិជនដែលល្អបំផុត និងជាបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនបំផុតផងដែរ។
ក្រុមហ៊ុន Cellcard ជាក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តដ៏ធំមួយក្នុងចំនោមក្រុមហ៊ុនធំៗជាច្រើនក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ហើយផលិតផលរបស់ខ្លួនជាច្រើនបានជះឥទ្ធិពលដោយផ្ទាល់ទៅកាន់ការនៅក្នុងយុគ្គសម័យឌីជីថលតាមរយៈការបង្កើតផលិតផលនិងសេវាកម្មថ្មីៗ។ Cellcard បានបំពេញតម្រូវការទាន់ពេលវេលានិងស្របតាមការចង់បានរបស់អតិថិជន ហើយផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយផ្នែកអាជីវកម្មដើម្បីគាំទ្រដល់សហគ្រាសខ្នាតតូចនិងមធ្យមជាច្រើនក្នុងរបស់ប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
នៅក្នុងឆ្នាំ ២០២២ ក្រុមហ៊ុនបានដាក់ចេញផលិតផលថ្មីៗចំនួន ៤ បន្តបន្ទាប់គ្នា ដូចជា Time To Rise, Cellcard Serey, Cellcard One និង Playgame Cloud ដើម្បីធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនូវបទពិសោធភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង និងភាពរីករាយនៃសេវាកម្មឌីជីថលរបស់ខ្លួន។ ខណៈពេលដែលផលិតផលទាំងនេះកំពុងតែវាយលុកនៅលើទៅផ្សារ វាក៏បានជះឥទ្ធិពលគួរឱ្យកត់សម្គាល់ផងដែរទៅលើវិស័យហ្គេមក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
Cellcard បានដើរតូរយ៉ាងសំខាន់នៅក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍វិស័យហ្គេមអនឡាញក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ហើយផលិតផលជាច្រើនរបស់ខ្លួនបាននាំឲ្យមានសម្ថភាពហ្គេមអនឡាញ ដ៏អស្ចារ្យជាមួយនឹងដំណភ្ជាប់មិនចេះដាច់ដែលសាកសមបំផុតសម្រាប់ទីផ្សារក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ឧទាហរណ៏៖ ដើម្បីធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវបទពិសោធសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ក្រុមហ៊ុនបានពង្រីកគម្រោងអ៊ីនធើណិតសម្រាប់លេងហ្គេមដែលពេញនិយមបំផុតមានឈ្មោះថា Playgame Unlimited ដែលបំពេញតាមតម្រូវការអ្នកចូលចិត្តលេងហ្គេមប្រភេទ Arcade និង Playgame Cloud ដែលជាហ្គេម អនឡាញតាមបច្ចេកវិទ្យាពពក (Cloud Gaming) ដំបូងគេបំផុតក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
Mei Lee Quah នាយកផ្នែកស្រាវជ្រាវរបស់ Frost & Sullivan បានមានប្រសាសន៏ថា៖ ជាមួយភាពស្មោះត្រង់និងការឈានមុខនៅក្នុងទីផ្សារលើវិស័យ eSports និងហ្គេមផ្សេងៗ ក្រុមហ៊ុនពិតជាមានសក្តានុពលសម្រាប់កំណើននាពេលអនាគត។ បន្ថែមពីនេះទៅទៀតថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមហ៊ុន Cellcard មានផ្នត់គំនិតសហគ្រិនដែលមានសារៈសំខាន់បំផុតសម្រាប់ការធ្វើឱ្យក្រុមហ៊ុនមានការរីកចម្រើននៅក្នុងទីផ្សារតម្លៃទាបរបស់ប្រទេសកម្ពុជា។
កត្តាខុសប្លែកគ្នាជាច្រើនរបស់ក្រុមហ៊ុន Cellcard គឺផ្តោតលើអ្នកប្រើប្រាស់របស់ខ្លួន និងតម្លៃសមរម្យក្នុងទីផ្សារប្រគួតប្រជែងក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុនកំពុងតែសម្លឹងមើលចំណែកទីផ្សារដែលជាយុវវ័យសម្រាប់ការរីកចម្រើន និងការប្តេជ្ញាចិត្តដើម្បីក្លាយជាអ្នកផ្តល់សេវាកម្មបែបឌីជីថលឈានមុខគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
លើសពីនេះទៅទៀត ក្រុមហ៊ុន Cellcard គឺជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប (RGC) ដែលត្រូវបានគេដឹងថាជាក្រុមហ៊ុនដែលវិនិយោគលើយុទ្ធសាស្ត្រនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដូច្នេះហើយក្រុមហ៊ុនអាចបង្កើនការសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនផ្សេងៗនៅក្នុងសម្ព័ន្ធដើម្បីធ្វើឱ្យការចូលទៅក្នុងទីផ្សាររបស់ខ្លួនមានការកើនឡើង។ ការធ្វើអោយទីផ្សាររបស់ខ្លួនកាន់តែជោគជ័យតាមរយះ រ៉យ៉ាល់គ្រុប និងការផ្តល់ជូនភាពស្មោះត្រង់ដែលប្លែកពីគេនិងកម្មវិធីលើកទឹកចិត្តផ្សេងៗ ក្រុមហ៊ុន អាចផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនដល់អ្នកប្រើប្រាស់ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា និងធ្វើអោយភាពឈានមុខរបស់ខ្លួនកាន់តែរឹងមាំនៅក្នុងវិស័យទូរគមនាគមន៍។
ដោយមានប្រតិបត្តិការណ៏ល្អ ក្រុមហ៊ុន Cellcard បានឈ្នះ ពានរង្វាន់ឈានមុខផ្នែកផលិតផលនិងសេវាកម្មប្រចាំប្រទសកម្ពុជា ពី Frost & Sullivan ប្រចាំឆ្នាំ២០២៣ នៅក្នុងវិស័យសេវាកម្មទូរស័ព្ទក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ជារៀងរាល់ឆ្នាំក្រុមហ៊ុន Frost & Sullivan តែងតែផ្តល់ពានរង្វាន់នេះទៅដល់ក្រុមហ៊ុនណាដែលបានបង្កើតផលិតផលដែលមានភាពច្នៃប្រឌិតថ្មីៗ ជាមួយនិងមុខងារដែលអាចទទួលបានការទទួលស្គាល់ពីទីផ្សារយ៉ាងឆាប់រហ័ស។ ពានរង្វាន់ផ្តោតទៅលើគុណភាពដំណោះស្រាយ និងការផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ឱ្យអតិថិជនកាន់តែប្រសើរក្នុងជីវិតសព្វថ្ងៃរបស់គាត់។
ពានរង្វាន់ប្រតិបត្តិការណ៏ល្អបំផុតរបស់ Frost & Sullivan ផ្តល់ឱ្យក្រុមហ៊ុនជាច្រើននៅតាមបណ្តាប្រទេសនានានិងទីផ្សារបរទេសផ្សេងៗសម្រាប់ការបង្កើតស្នាដៃដ៏អស្ចារ្យ និងការប្រតិបត្តិយ៉ាងល្អនៅក្នុងភាពជាអ្នកដឹកនាំ ការបង្កើតបច្ចេកវិទ្យាថ្មី ការផ្តល់សេវាកម្មដល់អតិថិជន និងការបង្កើតផលិតផលដែលមានយុទ្ធសាស្ត្រ។ ការវិភាគលើវិស័យនិមួយៗដោយប្រៀបធៀបអ្នកចូលរួមក្នុងទីផ្សារ និងការវាស់វែងប្រតិបត្តិការណ៏តាមរយៈការធ្វើកិច្ចសម្ភាសន៏យ៉ាងហ្មត់ចត់ ការវិភាគ និងការធ្វើការស្រាយជ្រាវបន្ថែមដើម្បីបញ្ជាក់ពីប្រតិបត្តិការណ៏ដ៏ល្អបំផុតនៅក្នុងវិស័យនោះ។

Cellcard is Cambodia’s fastest mobile network, serving over four million customers with its reliable nationwide coverage and unmatched expertise of over 20 years in the market.
Frost & Sullivan recently researched the Cambodian mobile services industry and, based on its findings, recognizes Cellcard with the 2023 Cambodian Product Leadership Award. Cellcard is Cambodia’s longest-serving and the only fully Cambodian-owned operator with a long history of first-to-market innovations, outstanding customer service, and the fastest mobile network.
The company is one of the largest telecommunication companies in Cambodia, and its products directly impact the lives of the new digital generation through out-of-the-box innovations. Cellcard addresses the need for real-time and on-demand content and delivers forward-thinking business solutions to support small- and medium-sized Cambodian enterprises.
In 2022, the company launched the following four breakthrough products to upgrade the connectivity experience and the overall enjoyment of its digital services: Time To Rise, Cellcard Serey, Cellcard One, and Playgame Cloud. While these products have significantly impacted various verticals, their influence on the Cambodian gaming industry is remarkable.
Cellcard has played a key role in the development of online gaming in Cambodia, and its products have introduced greater online gaming capabilities with seamless connectivity that are perfectly suited to the unique characteristics of the Cambodian marketplace. For example, to improve the user experience, the company expanded its popular gaming data plan, Playgame Unlimited, which caters to Cambodian gamers’ needs with arcade games and Cambodia’s first cloud gaming platform, Playgame Cloud.
“With its loyalty program and market leadership in the eSports and gaming industry, the company has strong future growth potential. Additionally, Cellcard’s leadership team has an entrepreneurial mindset, which is useful in growing the company in Cambodia’s low-cost market.”, said Mei Lee Quah, Director, ICT Research at Frost & Sullivan.
Cellcard’s differentiating factors are its broad consumer base and affordable pricing within the highly competitive Cambodian market. The company is increasingly looking into the youth segment for growth and aims to become the leading digital lifestyle services provider in Cambodia.
Furthermore, Cellcard is part of the Royal Group of Companies (RGC), a well-known strategic investment holding in Cambodia; therefore, the company can leverage synergies within RGC to drive further growth. By increasing its market reach through RGC alliances and offering unique loyalty and rewards programs, Cellcard brings greater value to Cambodian users and further consolidates its leadership in the industry.
For its strong overall performance, Cellcard earns Frost & Sullivan’s 2023 Cambodian Product Leadership Award in the Cambodian mobile services industry.
Each year, Frost & Sullivan presents this award to the company that has developed a product with innovative features and functionality that is gaining rapid market acceptance. The award recognizes the quality of the solution and the customer value enhancements it enables.
Frost & Sullivan Best Practices Awards recognize companies in various regional and global markets for demonstrating outstanding achievement and superior performance in leadership, technological innovation, customer service, and strategic product development. Industry analysts compare market participants and measure performance through in-depth interviews, analyses, and extensive secondary research to identify best practices in the industry.