ល្បឿនរបស់Cellcard បានទទួលស្គាល់តាមរយៈពានរង្វាន់ថ្មីមួយទៀតពី Opensignal | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន Cellcard បានទទួលពានរង្វាន់មួយទៀតលើល្បឿនរបស់បច្ចេកវិទ្យា 4G LTE ពីស្ថាប័ន​ Opensignalដែលបានប្រកាសថាCellcardជាម្ចាស់ពានផ្នែកបទពិសោធន៍នាំមុខគេ​លើល្បឿនដោនឡូត និងអាប់ឡូត ។
សេចក្តីប្រកាស ត្រូវបានធ្វើឡើងភ្លាមៗបន្ទាប់ពីស្ថាប័ន Ookla បានប្រកាសថាក្រុមហ៊ុនCellcard ជាម្ចាស់ជ័យ​លាភី លើផ្នែក Speedtestនៅប្រទេសកម្ពុជាជាផ្លូវការ។ នេះជាឆ្នាំទី២ ដែលក្រុមហ៊ុន Cellcardបាន​ឈ្នះពានរង្វាន់ពី Opengsignal។
ពិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ ត្រូវបានប្រកាសនៅក្នុងសន្និសីទMobile World Congress នៅទីក្រុងបាសេឡូណា​ ហើយត្រូវបានឡើងទទួលដោយ អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមហ៊ុន Royal Group លោក Ian Watson នាយកប្រតិបត្តិ និង លោក Jonjon Naval នាយកផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា។
លោក Watson បានមានប្រសាសន៍ថា ពានរង្វាន់ដែលក្រុមហ៊ុន Cellcardឈ្នះផ្ទួនៗគ្នានេះជាភស្តុតាងបញ្ជាក់ពីគុណភាពនៃអីុនធើណិតទូរស័ព្ទដែលបានដំណើរការតាំងពីខែមករា ឆ្នាំ២០១៧។
លោកបានបន្តថា៖ «ពានរង្វាន់ឯករាជ្យទាំងនេះ ត្រូវបានផ្តល់ជូនពីអ្នកជំនាញនៅក្នុងការពិនិត្យមើលលើភាពពិតប្រាកដនៃបណ្តាញទំនាក់ទំនងដោយផ្អែកលើការវិភាគពីបទពិសោធន៍អ្នកប្រើប្រាស់ពិតប្រាកដ ដោយពុំមានភាព​ផ្ទុយពីការពិតនោះទេ»។
លោកថា៖ «ក្រុមហ៊ុន Cellcardជាក្រុមហ៊ុនដែលមានបណ្តាញអីុនធើណិតទូរស័ព្ទលឿនជាងគេនៅកម្ពុជា ហើយពួកយើងបានធ្វើការយ៉ាងស្វិតស្វាញ និងវិនិយោគយ៉ាងច្រើនដើម្បីផ្តល់នូវសេវាល្អបំផុតជូនអតិថិជន»។
លោកបានបន្ថែមថា៖ «បច្ចេកវិទ្យា 4G របស់ Cellcard គឺជាជម្រើសដ៏ល្អដែលប្រទេសកម្ពុជាត្រូវការ ហើយប្រសិនបើពួកគេមិនបានសាកប្រើប្រាស់ Cellcard នៅក្នុងតំបន់របស់ពួកគេឱ្យបានលើសពី១ឆ្នាំនោះទេ ពួកគេគួរសាក​ប្រើប្រាស់យើងឡើងវិញដើម្បីមើលថាតើមានការពង្រឹងយ៉ាងម៉េចខ្លះ»។
លោក Watsonបន្តថា៖ «ពួកយើងបន្តដឹកនាំកម្ពុជាទៅរកពិភពឌីជីថល និងពង្រឹងភាពរឹងមុំារបស់យើងនូវទូទាំងក្រុមហ៊ុន Royal Group ដើម្បីផ្តល់ជូនបេសកកម្មដ៏សំខាន់នេះ»។
អំពីពានរង្វាន់
ពានរង្វាន់ពី Opensignalសម្រាប់ «បទពិសោធន៍ល្បឿនដោនឡូត» និង «បទពិសោធន៍ល្បឿនអាប់ឡូត»
បទពិសោធន៍នៃល្បឿនដោនឡូតរបស់ Cellcardគឺ 8.3 (ដែលវាស់ទៅលើបទពិសោធន៍ល្បឿនដោនឡូតជាមធ្យម ដោយអ្នកប្រើប្រាស់ Opensignalនូវទូទាំងប្រតិបត្តិករគ្រប់បច្ចេកវិទ្យា 4G និង 3G) ធៀបនឹងគូប្រកួតប្រជែង៖​
• Smart: 7.1 Mbps
• Metfone: 2.4 Mbps
សម្រាប់បច្ចេកវិទ្យា 4G ល្បឿនដោនឡូតរបស់ Cellcardគឺ 12.2 ធៀបនឹង 9.2 របស់ Smartនិង 2.9 របស់Metfone។
បទពិសោធន៍ល្បឿនបង្ហោះរបស់ Cellcard គឺ 2.4 (ដែលវាស់ទៅលើបទពិសោធន៍ល្បឿនទាញយកជាមធ្យម ដោយអ្នកប្រើប្រាស់ Opensignal នូវទូទាំងប្រតិបត្តិករលើបច្ចេកវិទ្យា 4G និង 3G) ធៀបនឹងគូប្រកួតប្រជែង៖
• Smart: 1.8 Mbps
• Metfone: 1.5 Mbps
ល្បឿនអាប់ឡូតរបស់ Cellcardសម្រាប់បច្ចេកវិទ្យា 4G មានចន្លោះប្រហោងធំរវាង Cellcard3.4 និង Smart 2.3 និង Metfone 2.1។
របាយការណ៍ពេញនឹងចេញជាផ្លូវការនៅថ្ងៃទី 28 ខែកុម្ភៈ លើគេហទំព័រ OpenSignal
https://www.opensignal.com/reports/2019/02/cambodia/mobile-network-experience
តារាងពានរង្វាន់ដ៏គួរអោយចាប់អារម្មណ៍របស់Cellcard ចាប់តាំងពីការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យា 4G LTE ពីឆ្នាំ 2017 រួមមាន:
ខែកុម្ភៈ 2019    បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនបំផុតពី Ooklaសម្រាប់រយៈពេលពីខែកក្កដាដល់ខែធ្នូឆ្នាំ 2018
ពានរង្វាន់ពី OpenSignalសម្រាប់ «បទពិសោធន៍ល្បឿនទាញយក» និង «បទពិសោធន៍ល្បឿនបង្ហោះ» រយៈពេលពីខែតុលាដល់ខែធ្នូឆ្នាំ 2018
ខែមករា 2019   ពានរង្វាន់ក្រុមហ៊ុនល្អបំផុតរបស់កម្ពុជាពីCMO អាស៊ី
ខែធ្នូ 2018        ក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ដែលរីកលូតលាស់លឿនបំផុតពីGlobal Banking & Finance Review
ខែវិច្ឆិកា 2018   ទូរគមនាគមន៍ដ៏ទុកចិត្តបំផុតឆ្នាំ 2018 ក្នុង ប្រទេសកម្ពុជាដោយ Global Brands Magazine
ខែកញ្ញា 2018   People’s Choice Award by 5G Asia (CXO Operator of the Year)
ខែកក្កដា 2018  បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនបំផុតពី Ooklaសម្រាប់អំឡុងខែមករាដល់ខែមិថុនាឆ្នាំ 2018
ខែមេសា 2018  បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនបំផុតពីOokla សម្រាប់ខែកក្កដាដល់ធ្នូឆ្នាំ 2017
ខែកុម្ភៈ 2018    4G ល្បឿនទាញយក 3Gល្បឿនទាញយក ល្បឿនទាញយកសរុបនិង 3G Latency ពីOpenSignal សម្រាប់អំឡុងពេលខែតុលាដល់ធ្នូ 2017
ខែកក្កដា 2017  ប្រតិបត្តិករទូរគមនាគមន៍ដែលទុកចិត្តបំផុតរបស់កម្ពុជាដោយIDG ASEAN
ខែមេសា 2017  បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនបំផុតពី Ooklaសម្រាប់អំឡុងខែមករាដល់មិថុនា 2017
About Opensignal:
ក្រុមហ៊ុន OpenSignal (www.opensignal.com) ដែលជាក្រុមហ៊ុនវិភាគទូរស័ព្ទ គឺជាក្រុមហ៊ុនស្តង់ដារពិភពលោកស​ម្រាប់វាស់ស្ទង់នូវបទពិ​សោធន៍នៃបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តពិត។ ដោយប្រើការវាស់វែងរាប់ពាន់លានដែលប្រ​មូល​​បានក្នុងរយៈពេល 24 ម៉ោង​ក្នុងរយៈពេល7ថ្ងៃពីស្មាតហ្វូនរាប់សិបលានគ្រឿង ក្រុមហ៊ុនបានវិភាគបទពិ​សោធន៍នៃបណ្តាញទូរស័ព្ទច​ល័ត​​ពិតនៅតាមទំហំនិងប្រេកង់ធំបំផុតនៅក្នុងឧស្សាហកម្មឥតខ្សែតាមរយៈប្រតិបត្តិករ និង​ ប្រទេសតាមតំបន់និងទូទាំង​ពិភពលោក។ OpenSignal ជឿថាការវាស់ស្ទង់ពីលើបណ្តាញប្រតិបត្តិការដោយផ្ទាល់​តាមរយៈអ្នកប្រើគឺជាគន្លឹះ​ក្នុងការកសាងបណ្តាញឥតខ្សែដ៏ល្អ។OpenSignal ត្រូវបានប្រើប្រាស់នៅទូទាំងឧ​ស្សាហកម្មដោយប្រតិបត្តិករ​ចល័ត និយតករទូរគមនាគមន៍ អ្នកផលិតឧបករណ៍ និងអ្នកវិភាគ។
Opensignal Awards: របាយការណ៍Mobile Network Experience: Cambodia ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ2019 ផ្អែកលើការវិភាគឯករាជ្យលើកំណត់ត្រាប្រើប្រាស់លើទូរស័ព្ទដៃអំឡុង ថ្ងៃទី១ ខែតុលា ដល់ថ្ងៃ29 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2018  © 2019 Opensignal Inc
Opensignal Awards: របាយការណ៍Mobile Network Experience: Cambodia ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ2018 ផ្អែកលើការវិភាគឯករាជ្យលើកំណត់ត្រាប្រើប្រាស់លើទូរស័ព្ទដៃអំឡុង ថ្ងៃទី2 ខែតុលា ដល់ថ្ងៃ31 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2017  © 2019 Opensignal Inc

Cellcard’s 4G LTE network has yet again been awarded for its speeds – this time by Opensignal which announced Cellcard as the winner in the Upload and Download Speed Experience categories*.
The announcement comes shortly after Cellcard was announced the official Cambodia Speedtest winner by Ookla. It is the second consecutive time that Cellcard has won these categories from Opensignal.
The awards were presented at Mobile World Congress in Barcelona and accepted by Royal Group Chairman Neak Okhna Kith Meng together with Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson, and Chief technology Officer Jonjon Naval.
Mr Watson said the double win for Cellcard’s network was more than proof of the quality of the mobile data network that commenced roll-out in January 2017.
“These are independent awards given by the global experts in measuring the true state of mobile networks based on measurements of real user experience – there is no disputing the facts.
“Cellcard is the fastest mobile data network in Cambodia and we have worked hard and invested heavily to provide this world-class service to our customers.
“Cambodia needs to know that Cellcard 4G is the best choice and if they have not tried Cellcard in their area for more than a year, they should try us again now to see just how much we have improved.”
Mr Watson said, “We will continue our drive for the digitization of Cambodia and leverage our strengths across Royal Group to deliver on this very important mission.
About the awards:
Opensignal Category Winner for “Download Speed Experience” and “Upload Speed Experience”*
Cellcard’s Download Speed Experience of 8.3 Mbps (which measures the average download speed experienced by Opensignal users across an operator’s 3G and 4G networks) compares well against the competitors:
- Smart: 7.1 Mbps
- Metfone: 2.4 Mbps
In terms of 4G alone Cellcard’s Download Speed of 12.2 Mbps compares to Smart’s 9.2 and Metfone at 2.9.
Cellcard’s Upload Speed Experience of 2.4 (which measures the average upload speed experienced by Opensignal users across an operator’s 3G and 4G networks) compares positively against:
- Smart: 1.8 Mbps
- Metfone: 1.5 Mbps
With 4G Upload Speeds alone, the gap is again wider with Cellcard’s 3.4 Mbps comparing to Smart’s 2.3 and Metfone’s 2.1
The full report* has been officially released on Feb 28thon the Opensignal website:https://www.opensignal.com/reports/2019/02/cambodia/mobile-network-experience
Cellcard’s impressive list of awards since launching its 4G LTE network in 2017 include:
Feb 2019 Fastest Mobile Network from Ooklafor period July to December 2018
“Download Speed Experience” & “Upload Speed Experience” from Opensignalfor period October to December 2018*
Jan 2019 Cambodia’s Best Brand Award from CMO Asia
Dec 2018 Fastest Growing Telecommunications Company from Global Banking & Finance Review
Cambodia’s Most Reliable Mobile Operator by IDG ASEAN
Nov 2018 Most Reliable Telecom 2018 – Cambodia by Global Brands Magazine
Sept 2018 People’s Choice Award by 5G Asia(CXO Operator of the Year)
July 2018 Fastest Mobile Network from Ooklafor period January to June 2018
April 2018 Fastest Mobile Network from Ooklafor period July – Dec 2017
Feb 2018 4G Download Speed, 3G Download Speed, Overall Download Speed and 3G Latency from Opensignal for period October – December 2017**
July 2017 Cambodia’s Most Reliable Telecom Operator by IDG ASEAN
April 2017 Fastest Mobile Network from Ooklafor period of Jan – June 2017
About Opensignal:
Opensignal (www.opensignal.com) is the independent global standard for understanding the true state of the world’s mobile networks based on measurements of real user experience. Opensignal believes measuring how the network performs directly through users’ eyes is key to building better wireless networks. The company’s mobile analytics insights are used across the industry by mobile operators, telecoms regulators, equipment manufacturers and analysts.