សែលកាតស្វាគមន៍យុវទូតវ័យក្មេង មកចុះកម្មសិក្សាផ្នែកវិស្វកម្ម | សែលកាត
យុវទូតរបស់សែលកាត ប្អូនស្រី កៃ ណាវីន បានចុះកម្មសិក្សារយៈពេល 3 ខែក្រោមការបង្ហាត់បង្រៀន និងដឹកនាំពីអ្នកនាង ហ្វាត់ ស៊ីអែម ដែលជាម្ចាស់ពានរង្វាន់ស្ត្រីកម្ពុជា ក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យាប្រចាំឆ្នាំ 2018  ។
យុវទូត 21 ឆ្នាំរូបនេះ បាននឹងកំពុងសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រទូរគមនាគមន៍ និងបណ្ដាញ  នៅវិទ្យាស្ថានជាតិប្រៃសណីយ៍ ទូរគមនាគមន៍ បច្ចេកវិទ្យាទូរគមនាគមន៍ និងព័ត៌មាន (NIPTICT) ។​ មិនតែប៉ុណ្ណោះ ណាវីន​ ក៏ទើបតែបញ្ចប់ការសិក្សាបរិញ្ញាបត្រច្បាប់ផងដែរ។
វគ្គហ្វឹកហាត់ការរបស់សែលកាត នឹងផ្តល់នូវបទពិសោធន៍ការងារពិតប្រាកដដល់នាង និងជួយនាងក្នុងការកសាងការទុកចិត្តសម្រាប់ក្រុមហ៊ុន ក្នុងនាមណាវីនជា យុវទូតរបស់សែលកាត។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បាននិយាយថា ការទទួលយកណាវីនមកហ្វឹកហាត់ការ គឺជាការបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុន ក្នុងការគាំទ្រ និងលើកទឹកចិត្តដល់យុវជនខ្មែរជំនាន់ក្រោយ ដែលមានទេពកោសល្យ។
“ណាវីន​ មិនត្រឹមតែមានវត្តមាននៅក្នុងស្ប៉តពាណិជ្ជកម្ម និងលើទំព័របណ្ដាញសង្គមរបស់យើងប៉ុណ្ណោះទេ តែគាត់ថែមទាំងចូលរូមយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការចែករំលែកការយល់ដឹងដ៏សំខាន់ពីតម្រូវការរបស់អតិថិជនវ័យក្មេងរបស់យើង ដូចឯកអគ្គរាជទូតសុឆន្ទៈដទៃទៀតដែរ​។”
“វាជាការល្អណាស់ដែលយើងអាចចូលរួមសហការមួយជំហានបន្ថែមទៀត ដើម្បីជួយដល់ការសិក្សារបស់នាង ហើយយើងសង្ឃឹមថា យើងនឹងអាចជម្រុញនាងឲ្យក្លាយជាវិស្វករទូរគមនាគមន៍ដ៏ពូកែម្នាក់នាពេលអនាគត” ។

Published Date: July, Tuesday 17, 2018
Cellcard’s Youth Ambassador Navin Kay has joined the company’s internship program where she will receive three months of coaching and mentorship under the expert guidance of Women in Tech 2018 awardee, Fat Si Em.
The 21-year old is completing her Bachelor Degree in Telecom and Networking at the University of National Institute of Posts, Telecommunications and ICT (NIPTICT). She also has a Bachelor Degree in Law.
The Cellcard internship will give her real work experience and enable her to further build her advocacy for the company as a representative of the brand.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said Navin’s placement is testament to Cellcard’s commitment to supporting young Cambodian talent.
“Not only does Navin appear in our advertising and Social Media, but she also provides with the other Ambassadors vital insight into the changing needs of our youngest customers,” he said.
He said all the Ambassadors work openly together in the Cellcard offices with the Marketing and Brand teams.
“It’s great to be able to take the collaboration one step further to assist her in her studies and hopefully inspire her to be a telecom engineer in the future.”