Web Essentials ដែលជាក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍន៍គេហទំព័រ និងអ្នករៀបចំសន្និសីទ T3CON15 មានក្ដីរំភើបក្នុងការប្រកាសកិច្ចសហការជាដៃគូរបស់ខ្លួនជាមួយ ក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តដ៏ធំមួយគឺសែលកាតដែលជា អ្នកឧបត្ថម្ភថ្មីបំផុតសម្រាប់សន្និសីទនេះ។
សន្និសិទី T3CON ដែលនឹងត្រូវដំណើរការនៅថ្ងៃទី 20-21 ខែសីហា គឺជាសន្និសីទអន្តរជាតិ WebDev និង Agile សម្រាប់អ្នកជំនាញបច្ចេកវិទ្យាទូទាំងពិភពលោកប្រមូលផ្តុំគ្នា ចែករំលែកផ្លាស់ប្ដូរគំនិត និងបទពិសោធ។ ព្រឹត្តិការណ៍ដែលមានរយៈពេលពីរថ្ងៃក៏បានផ្តល់ការបណ្តុះបណ្តាល និងវិញ្ញាបនប័ត្រ SCRUM ។
នៅថ្ងៃទី23 ខែសីហានេះ Web Essentials នឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍បច្ចេកវិទ្យាពិសេសសម្រាប់និស្សិតតាមបណ្ដា សាកលវិទ្យាល័យនានាក្នុងប្រទេស ណែនាំអនាគតអ្នកអភិវឌ្ឍគេហទំព័រអំពីវិធីសាស្ត្រ និង បច្ចេកវិទ្យាគេហទំព័រត្រៀមសម្រាប់សហគ្រាសទំនើបទាន់សម័យដូចជា TYPO3 CMS Neos CMS លំនាំការងារ ការអភិវឌ្ឍកម្មវិធី Software Agile និងផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះរំពឹងថាមានអ្នកចូលរួមរហូតដល់ទៅ 500នាក់ ។
កិច្ចសហការជាដៃគូជាមួយសែលកាតនេះនឹងជួយជំរុញឱ្យ Web Essentials យល់ដឹងសម្រាប់ ព្រឹត្តិការណ៍ដែលជិតមកដល់តាមរយៈកម្មវិធីប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គម ការជូនដំណឹងតាមសារជាអក្សរ និងគម្រោងផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានផងដែរ។ តាមរយៈភាពជាដៃគូនេះក៏នឹងផ្តល់ឱ្យអ្នកចូលរួមគ្រប់រូបទទួលបាន ស៊ីមសែលកាតឥតគិតថ្លៃ និងទឹកប្រាក់បន្ថែមផងដែរ បន្ថែមលើនេះក៏ផ្តល់ឱកាសដល់អតិថិជនសែលកាត អាចចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍និស្សិតដោយសេរីជាមួយការផ្ដល់ជូនសំបុត្រ មួយចំនួនដោយឥតគិតថ្លៃ តាមរយៈកម្មវិធីពិសេសរបស់សែលកាត។
សែលកាត៖ ភ្ជាប់ទៅកាន់បច្ចេកវិទ្យា
ក្រៅពីការផ្ដល់នូវសេវាបច្ចេកវិទ្យាទូរស័ព្ទចល័តដ៏ល្អបំផុតរបស់ ខ្លួនក្នុងប្រទេស ក្រុមហ៊ុន សែលកាត មានមោទនភាពក្នុងនាមអ្នកឧបត្ថម្ភព្រឹត្តិការណ៍សហគ្រាសសង្គម និងខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីអភិវឌ្ឍយុវជនមានទេពកោសល្យផ្នែក បច្ចេកវិទ្យានៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
“យើងមានជំនឿថាការច្នៃប្រឌិតថ្មីដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការ ធ្វើឲ្យមានភាពរីកចម្រើនសម្រាប់ប្រទេសកម្ពុជានិងការរស់នៅរបស់ ប្រជាជនខ្មែរ។ យើងមានមោទនភាពក្នុងចូលរួមការឧបត្ថម្ភសន្និសីទ T3CON15 តំបន់អាស៊ីដែលជាព្រឹត្តិការណ៍មួយមានគោលបំណងដើម្បីបង្កើតការយល់ ដឹង និងផ្តល់នូវកន្លែងមួយសម្រាប់កិច្ចសហការ និងសិក្សារៀនសូត្រឈានទៅរកស្តង់ដារក្នុងការអភិវឌ្ឍគេហទំព័រ។ តាមរយៈការឧបត្ថម្ភនេះ យើងមានបំណងជួយ Web Essentials នាំយកបច្ចេកវិទ្យាថ្មីដល់ប្រជាជនខ្មែរ ក៏ដូចជាការផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់យើងនូវឱកាសចូលរួមនៅក្នុង ព្រឹត្តិការណ៍នេះផងដែរ។ “លោក នីក វ៉ានវីន នាយកទីផ្សាររបស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាត។
អំពី Web Essentials Essentials
Web Essentials Essentials កើតឡើងដោយសារជំនាញឯកទេសបច្ចេកវិទ្យាពីប្រទេសស្វ៊ីស កម្ពុជា សហរដ្ឋអាមេរិក និង នីហ្សេរីយ៉ា ដែលជាគម្រោងអន្ដរជាតិ។ ចាប់តាំងពីការចាប់ផ្តើមរបស់ខ្លួនក្នុងឆ្នាំ 2010មក Web Essentials បានធ្វើការងារទាក់ទងជាមួយអតិថិជនជាង 150 ក្រុមហ៊ុន មកពីជុំវិញពិភពលោកនិងបានផ្តល់ការងារដល់សមាជិកបុគ្គលិកចំនួន 50រូប ផងដែរ។
ក្រមសីលធម៌សង្គម គឺជាកម្លាំងជំរុញក្រុមហ៊ុនដែលត្រូវបានផ្តោតជាសំខាន់លើការ អភិវឌ្ឍបង្កើតគេហទំព័រដែលមានសមត្ថភាពខ្ពស់ដោយធ្វើការជាមួយ ក្រុមហ៊ុនដៃគូនៅអឺរ៉ុបនិងនៅកន្លែងផ្សេង។ ប្រាក់ចំណេញមិនបានឱ្យម្ចាស់វិញនោះទេ ប៉ុន្តែដាក់ចូលទៅក្នុងសហគ្រាស និងការបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកវិទ្យាគ្រប់គ្រង ភាសា និងបច្ចេកវិទ្យា ក៏ដូចជាផ្ដល់ជាផលប្រយោជន៍សង្គមសម្រាប់បុគ្គលិក។
«ក្នុងនាមអាជីវកម្មសង្គមក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យានេះ យើងប្តេជ្ញាចិត្តថាមិនធ្វើឱ្យប៉ះពាល់សង្គមតាមរយៈការចែករំលែក ចំណេះដឹងរបស់យើងជាមួយនឹងអ្នកដទៃទៀតនៅក្នុងសហគមន៍ដែលយើងកំពុង បម្រើការងារ និងរស់នៅ។ តាមរយៈការរៀបចំសន្និសីទ T3CON15 តំបន់អាស៊ីនេះ យើងបានកត់សម្គាល់លើកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងនេះដោយនាំជូននូវ សន្និសីទបណ្ដាញបច្ចេកវិទ្យា និងការសិក្សាស្រាវជ្រាវតែមួយគត់ និងការបណ្តុះបណ្តាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈ SCRUM ដល់ប្រទេសកម្ពុជា។ យើងជឿជាក់ថាគំនិតផ្តួចផ្តើមនេះនឹងមានប្រសិទ្ធភាពបំផុត និងស្ថេរភាពតាមរយៈការសហការរួមគ្នារវាងក្រុមហ៊ុនវិស័យឯកជន ហើយយើងស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅដែលមានក្រុមហ៊ុន សែលកាត ជាដៃគូសម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍នេះ “។ លោក Dominik Stankowski នាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន Web Essentials ។

Cellcard teams up with Web Essentials for T3CON15 | Cellcard
Web Essentials, a web development company and organisers of the T3CON15 conference, are excited to announce their partnership with the mobile giant Cellcard, the conference’s newest sponsor.
T3CON, which will run 20-21st August, is a WebDev and Agile international conference for tech experts from across the world to gather and share ideas. The two-day event also provides training and SCRUM certification.
On August 23rd, Web Essentials will also be hosting a special tech event for students from local universities, introducing the future web developers to sophisticated, enterprise-ready Web technologies and methodologies such as TYPO3 CMS, Neos CMS, Flow Framework, Agile Software Development and more. The event, which will see up to 500 attendees.
The partnership with Cellcard will help Web Essentials push awareness for upcoming event through social media platforms, SMS broadcast and press coverage. The partnership will also provide every attendee with a free Cellcard simcard with bonus credit, plus will give Cellcard subscribers an opportunity to participate in the student event for free with limited number of tickets being offered for free by Cellcard through its promotions.
Cellcard: Connecting Technology
Aside from supplying the country with some of its best mobile technology, Cellcard is a proud social enterprise event sponsor, and is dedicated to developing young tech talent in Cambodia.
“We believe in the role of innovation in the progress of Cambodia and Cambodian lives. We are proud to sponsor T3CON15 Asia as an event that aims to create awareness and provide a venue for collaboration and learning towards uplifting the standards of web development. Through this sponsorship we would like to help Web Essentials introduce Cambodians to new technology, as well as to provide our customers with the opportunity to participate in this event. “ — Niek Van Veen, Director of Marketing, Cellcard
About Web Essentials
Web Essentials is the result of technology expertise from as far apart as Switzerland, Cambodia, the USA and Nigeria – a truly international project. Since its inception in 2010, Web Essentials has gone on to work with over 150 clients from around the world, and employ 50 staff members.
A social ethos is a driving force of the company, which is focused on developing highly qualified web developers by working with partner companies in Europe and elsewhere. Profits are not given back to the owners, but put into technology, language and management training and internships, as well as social benefits for staff members.
“As a social business in the technology sector, we are committed to making a social impact by sharing our knowledge with others in the communities we work and live in. By organizing T3CON15 Asia we underline this effort, bringing a unique learning and networking conference and professional SCRUM training to Cambodia. We believe that such initiatives are most effective and sustainable through joint partnerships of private sector companies and we warmly welcome Cellcard as a partner to this event.” — Dominik Stankowski, Executive Director, Web Essentials