សែ​ល​កាត គាំទ្រ​គំនិត​ផ្ដួចផ្ដើម​ក្នុង​ការ​ជួយ​ឲ្យ​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​អាច​ប្រើ​ក្ដារ​ចុច​ឆ្លាត​វៃ​ខ្មែរ | សែលកាត
សែ​ល​កាត គាំទ្រ​គំនិត​ផ្ដួចផ្ដើម​ក្នុង​ការ​ជួយ​ឲ្យ​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​អាច​ប្រើ​ក្ដារ​ចុច​ឆ្លាត​វៃ​ខ្មែរ
សែលកាត គាំទ្រគំនិតផ្ដួចផ្ដើមក្នុងការជួយឲ្យពលរដ្ឋខ្មែរអាចប្រើក្ដារចុចឆ្លាតវៃខ្មែរ
21 ខែឧសភា ឆ្នាំ 2015
សែលកាត មានឈ្មោះស្ថិតក្នុងបញ្ជីអ្នកឧបត្ថម្ភសម្រាប់កម្មវិធីក្ដារចុច ឆ្លាតវៃខ្មែររបស់ Alien Dev’s ។ ការឧបត្ថម្ភនេះជាការផ្ដល់កិច្ចគាំទ្រក្នុងការលើកបង្ហាញស្មារតី ចូលរួមសម្រាប់មូលនិធិ និងសេវាកម្មដើម្បីធានានិរន្តរភាពនៃគម្រោង។
ថ្មីៗនេះកម្មវិធីក្ដារចុចឆ្លាតវៃខ្មែរ មានដាក់ជូនឲ្យទាញយកដោយឥតគិតថ្លៃនៅលើ Google Play Store សម្រាប់ Android និងនៅលើ App Store សម្រាប់ iOS។ ដើម្បីគាំទ្រកម្មវិធីក្ដារចុចនេះ លោកអ្នកអាចចូលរួមបរិច្ចាគវិភាគទានបានតាមរយៈគេហទំព័រ www.khmersmartkeyboard.com ដែលជាគេហទំព័រសម្រាប់ទទួលការឧបត្ថម្ភនានាចាប់ពី1ដុល្លារទៅ ហើយក៏លើកទឹកចិត្តដល់សប្បុរសជនវិញជាមួយរង្វាន់ពិសេសពីអ្នក ឧបត្ថម្ភ ឬ លក្ខណៈពិសេសបន្ថែមលើកម្មវិធីក្ដារចុចនេះ។
សែលកាត ឧបត្ថម្ភលើការផ្ញើសារជាអក្សរទៅកាន់អតិថិជនសែលកាតគ្រប់រូប ដើម្បីអំពាវនាវឲ្យចូលរួមឧបត្ថម្ភដល់គម្រោងនេះតាមរយៈការផ្ញើសារ ឆ្លើយជាអក្សរ។ រាល់ការឆ្លើយតបសារជាអក្សរ នឹងអាចឲ្យអតិថិជនធ្វើការឧបត្ថម្ភថវិកាចំនួន50សេនពីសមតុល្យគណនី របស់ខ្លួន។ ជាការផ្ដល់ជូនមកវិញសម្រាប់វិភាគទានពីសន្ដានចិត្តអតិថិជនគ្រប់ រូប អ្នកបរិច្ចាគទាំងអស់នឹងទទួលបានពិន្ទុសន្សំដែលអាចអោយពួកគាត់អាច ប្ដូរយករង្វាន់ពី CELLCARD REWARDS ផងដែរ។
លោក នីក វ៉ានវីន នាយកផ្នែកទីផ្សារក្រុមហ៊ុន សែលកាត ថ្លែងថា “សែលកាត ប្ដេជ្ញាក្នុងកិច្ចគាំទ្រសហគមន៍បច្ចេកវិទ្យាក្នុងស្រុក។ យើងមើលឃើញសក្ដានុពលដ៏ធំធេងនៃគម្រោងនេះ និងអ្នកជំនាញបច្ចេកវិទ្យាក្នុងគម្រោងនេះផងដែរដែលមានការតាំងចិត្ត ខ្ពស់ក្នុងលើកស្ទួយកម្ពុជាឲ្យលេចមុខមាត់ឡើង  ព្រមទាំងសន្ទុះអភិវឌ្ឍយ៉ាងឆាប់រហ័សនិងឯករាជ្យទៅលើឧបករណ៍អេឡិចក ត្រូនិចដូចជាទូរស័ព្ទចល័តជាដើម។ គំនិតផ្ដួចផ្ដើមដូចគ្នានេះដែរ នឹងធ្វើឲ្យការទទួលបានចំណេះដឹងបច្ចេកវិទ្យាកាន់តែងាយស្រួល និងបន្តទៅមុខទៀតឥតដាច់។ ក្នុងនាមក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាកម្មទូរស័ព្ទចល័តឈានមុខគេមួយ យើងមើលឃើញថានេះជាបេសកកម្មមួយដែលមិនសំដៅតែការធ្វើឲ្យវិស័យនេះ រីកចម្រើននោះទេ ប៉ុន្តែក៏ផ្ដល់ជូនពលរដ្ឋខ្មែរជាច្រើនទៀតអាចប្រើប្រាស់ បច្ចេកវិទ្យាដែលនឹងជួយកាន់រីកចម្រើនថែមទៀត។”
កម្មវិធីនេះក៏ត្រូវបានគាំទ្រពីសាខារោងភាពយន្ត Major Cineplex ដែលជាដៃគូរបស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ផងដែរ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីកម្មវិធី ឬការចូលរួមឧបត្ថម្ភផ្សេងៗ សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.Khmersmartkeyboard.com

CELLCARD SUPPORTS INITIATIVE TO PROVIDE CAMBODIANS ACCESS TO KHMER SMART KEYBOARD | Cellcard
Cellcard joins roster of sponsors for Alien Dev’s Khmer Smart Keyboard app. The sponsorship provides support in raising awareness for the service and funds for the project’s sustainability.
Currently the Khmer Smart Keyboard app is available for free at Google Play Store for Android and App Store for iOS. To support the app, donations can be processed through www.khmersmartkeyboard.com , which accepts donations from $1 and incentivizes donors with premium items from its sponsors or extra features to the app.
As part of Cellcard’s support, an SMS broadcast will be carried out among Cellcard subscribers, inviting them to donate to the project via a reply SMS. Every reply SMS will allow the subscriber to donate 50c from their main balance. In return for their kind contribution, donors will receive Cellcard Rewards points, which they can then exchange for exclusive merchandise.
“Cellcard is committed in supporting the local tech community. We see a huge potential in this project and in its developers, who’s committed in bridging the gap between Cambodia and the emerging and fast paced development and dependency on mobile devices. Initiatives like these will make the adoption of technology easier and more seamless. As a leading mobile service provider we see it as our mission to not only help grow the industry but provide more Cambodians access to technology which will help them progress,” Niek Van Veen, Director of Marketing