សែលកាតចាប់ដៃគូសហការជាមួយ Gameloft ស្វាគមន៍ពិភពហ្គេមកម្សាន្តដ៏ល្បីលំដាប់ពិភពលោក | សែលកាត
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 9 សីហា – ការលេងហ្គេមលើទូរស័ព្ទជាមួយសែលកាតអាចផ្តល់ភាពងាយស្រួលដល់អ្នកប្រើប្រាស់និងរីករាយជាមួយហ្គេមល្បីៗជាច្រើនលំដាប់ពិភពលោក។​ សែលកាតនឹងធ្វើឲ្យការលេងហ្គេមលើទូរស័ព្ទឈានដល់កំរិតមួយទៀតហើយកាន់តែឡូយ ដែលបានចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុនហ្គេមលើទូរស័ព្ទដៃធំជាងគេ Gameloft ។ កិច្ចសហការជាដៃគូនេះ អាចឲ្យអតិថិជន សែលកាត ដោនឡូតឬទាញយកហ្គេម Gameloft ពិសេសៗពី Gameloft’s portal ​។
ចាប់ពីពេលនេះតទៅ អ្នកប្រើប្រាស់អាចដោនឡូត ហ្គេមជាច្រើនប្រភេទដ៏សម្បូរបែបដែលបង្កើតឡើងដោយមានការសហការគ្នាជាមួយអ្នកផលិតហ្គេមធំៗដូចជា Disney Universal Music និងMarvel។ អតិថិជនសែលកាត មិនត្រឹមតែមានជម្រើសដ៏សម្បូរបែបប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែអាចទទួលបានហ្គេមប្លែកៗដែលចេញថ្មីជាច្រើនផងដែរ។
លោក Jew Kee Lim នាយកផ្នែកផលិតផលនិងសេវាកម្មរបស់សែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា “
យើងពិតជារីករាយយ៉ាងខ្លាំងចំពោះការចាប់ដៃគួសហការជាមួយ Gameloft។ ទីផ្សារកម្ពុជាជាទីផ្សារដែលមានយុវជនច្រើន​ ហើយមានកំណើននៃការប្រើប្រាស់ទូរស័ព្ទទំនើបដែលមានលក់ក្នុងតម្លៃសមរម្យដូចច្នេះហើយយើងជឿជាក់ថាហ្គេមជាសក្តានុពលនៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសកម្ពុជា​ដែលអតិថិជនយើងអាចរីករាយនិងការលេងហ្គេមជាមួយអ៊ីនធើណិតល្បឿនលឿនរបស់សែលកាត ហើយយើងចាត់ទុកថាហ្គេមកម្សាន្តគឺជាការវិវឌ្ឍន៍ថ្មីមួយ។
អតិថិជន អាចដោនឡូតហ្គេមទាំងនេះដោយឥតដែនកំណត់ ដោយគ្រាន់តែចំណាយត្រឹមតែ 3000 រៀលក្នុងមួយសប្ដាហ៍តែប៉ុណ្ណោះ។ ចំពោះការទូទាត់វិញ គឺពិតជាមានភាពងាយស្រួលបំ់ផុត ដោយធ្វើការកាត់ទឹកប្រាក់ពីសមតុល្យ​ សែលកាត របស់អ្នកជាការស្រេច។

Cellcard opens door to world-famous games with new Gameloft partnership | Cellcard
Phnom Penh Aug 8 –  Cellcard’s new mobile games service to provide access in Cambodia to some of the greatest mobile games in the world.It takes mobile gaming to the next level by being in partnership with none other than the biggest name in mobile game development, Gameloft. The partnership allows Cellcard’s subscribers to download Gameloft games through a special online store: Gameloft Game Club portal. The rich catalogue includes also selected titles that are currently available only through Gameloft’s portal.
Starting from now users will be able to download a wide variety of mobile games with some big brand co-creators like Disney, Universal Pictures and Marvel to name a few. And with the largest team of developers in the digital games industry, subscribers will not only be spoilt for choice but can also look forward to a growing selection of games.
“We are very happy to have forged a partnership with Gameloft. With Cambodia being largely a youth market, combined with the growing availability of modestly prices smartphones, and with Cellcard’s fast and reliable network, we believe that gaming has real potential in Cambodia, and we’d like to think of gaming as the next frontier” said Jew Kee Lim, Director of Products & Services for Cellcard.