ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ជម្រុញតភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង និងកំណើនប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន ក្នុងនាមជាអ្នកឧបត្ថម្ភធំ សម្រាប់រៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចអាស៊ាន- កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤ | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ជម្រុញតភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង និងកំណើនប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន ក្នុងនាមជាអ្នកឧបត្ថម្ភធំ សម្រាប់រៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចអាស៊ាន- កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មេសា, ថ្ងៃ​ពុធ 03, 2024
រាជធានីភ្នំពេញ​​ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ថ្ងៃទី០២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ -ក្រុមហ៊ុន ខេម ជ្ជីអេសអេម ម.ក ហៅកាត់ថា សែលកាត ជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាទូរគមនាគមន៍ឈានមុខគេនៅកម្ពុជា មានមោទភាពក្នុងនាមជា អ្នកឧបត្ថម្ភធំ នៃការរៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចអាស៊ាន-កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤ ដែលប្រព្រឹត្តិនៅសណ្ឋាគារសូហ្វីតែល ភ្នំពេញ ភូគីត្រា នៅថ្ងៃទី ១-២ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០២៤។ ព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់នេះ ផ្តោតលើ បច្ចេកវិទ្យា នៃការតភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងសេវាទូរគមនាគមន៍ ដែលមានសក្តានុពលដ៏អស្ចារ្យ និងការអភិវឌ្ឍន៍របស់វាប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន ក្នុងតំបន់អាស៊ាន។
កិច្ចប្រជុំកំពូលបានប្រមូលផ្តុំ ថ្នាក់ដឹកនាំធុរកិច្ចសំខាន់ៗ ថ្នាក់ដឹកនាំនយោបាយ និងថ្នាក់ដឹកនាំគោលនយោបាយ ដើម្បីស្វែងយល់ពីប្រធានបទសំខាន់ៗមកពិភាក្សាដូចជា ការប្រើប្រាស់តភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងសេវាទូរគមនាគមន៍ ការទទួលយកបច្ចេកវិទ្យា និងការសម្រេចបានកំណើនអភិវឌ្ឍន៍របស់វា ប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន ក្នុងសហគមន៍អាស៊ាន។
កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះ ប្រព្រឹត្តទៅយ៉ាងអធិកអធម ក្រោមធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ របស់ សម្តេចអគ្គមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ នៅក្នុងសុន្ទរកថាបើកកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចនេះ លោកនាយករដ្ឋមន្ត្រីបានចែករំលែកការយល់ដឹងដ៏មានតម្លៃអំពីរបៀបដែលរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អាចគាំទ្រធុរកិច្ចក្នុងតំបន់អាស៊ាន និងកម្ពុជាមានការរីកចម្រើនរួមគ្នា។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធុរកិច្ចអាស៊ាន-កម្ពុជា បានលើកឡើងនូវចំណុចសំខាន់ៗមួយចំនួន និងបានសង្កត់ធ្ងន់លើរបៀបវារៈ “​ដើម្បីជម្រុញការតភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងសេវាទូរគមនាគមន៍ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព ការច្នៃប្រឌិតឆ្នើម បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលរូបនីយកម្ម និងធានានូវកំណើនប្រកបដោយបរិយាប័ន្ម​ដែលមិនទុកនរណាម្នាក់នៅពីក្រោយឡើយ។ ការតភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងសេវាទូរគមនាគមន៍​គឺជាសរសៃឈាមជីវិតនៃវិបុលភាពសេដ្ឋកិច្ច។ យើងស្វែងរកការកសាងទំនាក់ទំនងសេដ្ឋកិច្ច បង្រួបបង្រួមទីផ្សារ និងប្រជាជន ដែលជាសេចក្តីប្រាថ្នានៃប្រទេសទាំងដប់របស់យើង”។
ក្នុងនាមជាអ្នកឧបត្ថម្ភធំ​ដល់​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​នេះ ក្រុមហ៊ុន សែលកាត បាន​បញ្ជាក់ពីការខិតខំប្រឹងប្រែង​របស់ខ្លួន ​ក្នុងការប្រែ​ក្លាយក្រុមហ៊ុន​អោយលើសពី​ការផ្តល់សេវា​ទូរគមនាគមន៍​ ពីព្រោះក្រុមហ៊ុនយល់ច្បាស់ថាបច្ចេកវិទ្យា ជាស្ពានឆ្ពោះទៅកាន់អនាគតដ៏ត្រចះត្រចង់ ដែលមានសមត្ថភាពកាត់បន្ថយគម្លាតនៃការអភិវឌ្ឍ និងបង្កើតគំរូកំណើនប្រកបដោយបរិយាប័ន្ននៅទូទាំងអាស៊ាន។ ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ដែលជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប នាំមុខផ្នែកវិស័យព័ត៌មានវិទ្យា និងទូរគមនាគមន៍ ចាត់ទុកថាជាច្រកទ្វារដ៏សំខាន់សម្រាប់អាជីវកម្មដែលចូលមកក្នុង ប្រទេសកម្ពុជា និងតភ្ជាប់វិស័យនេះ ទៅកាន់ប្រទេសក្នុងតំបន់អាស៊ានឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ។
លោក Simon Perkins អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ បានមានប្រសាសន៍ថា “នៅសែលកាត យើងមិនត្រឹមតែរក្សាល្បឿននៃសេវាទូរគមនាគមន៍តែមួយនោះទេ យើងក៏កំពុងនាំមុខគេក្នុងការប្រែក្លាយទៅឌីជីថលរូបនីយកម្មរបស់អាស៊ានផងដែរ។ “ក្រុមហ៊ុនបានចាក់ឫសក្នុងស្រុកដ៏យូរ ដែលផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់ឥតឈប់ឈរលើការច្នៃប្រឌិតថ្មីៗ     និងជាក្រុមហ៊ុនមានឥទ្ធិពលប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីពីក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប មួយនេះមានភាពរឹងមាំជាងក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ដ៏ទៃ។ យើងមើលឃើញថាបច្ចេកវិទ្យានៃការតភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងសេវាទូរគមនាគមន៍ មានសក្តានុពលដ៏អស្ចារ្យ និងការអភិវឌ្ឍន៍របស់វាប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន ក្នុងតំបន់អាស៊ាន។
កិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចកម្ពុជា-អាស៊ានឆ្នាំ២០២៤ បានបង្ហាញឱ្យឃើញថា ជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់មួយនេះបានបង្ហាញពីអនាគតរបស់អាស៊ាន ដោយមានការជជែកពិភាក្សាយ៉ាងស៊ីជម្រៅ និងការប្តេជ្ញាចិត្តចំពោះការសហការគ្នាល្អ។ ការចូលរួមរបស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ក្នុងនាមជាអ្នកឧបត្ថម្ភធំ ជាសក្ខីភាពមួយចំពោះការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងខ្ញុំ ក្នុងការក្លាយជាតួអង្គសំខាន់នៅក្នុងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់អាស៊ាន។

CELLCARD DRIVES CONNECTIVITY AND INCLUSIVE GROWTH AS MAIN SPONSOR FOR THE CAMBODIA-ASEAN BUSINESS SUMMIT 2024 | Cellcard
CELLCARD DRIVES CONNECTIVITY AND INCLUSIVE GROWTH AS MAIN SPONSOR FOR THE CAMBODIA-ASEAN BUSINESS SUMMIT 2024
Published Date: April, Wednesday 03, 2024
Cellcard Drives Connectivity and Inclusive Growth as Main Sponsor for the Cambodia-ASEAN Business Summit 2024
Phnom Penh, Cambodia – [2 April 2024] – Cellcard (CAMGSM PLC), a leading Cambodian telecommunications provider, is proud to be the main sponsor of the Cambodia-ASEAN Business Summit 2024, taking place at Sofitel PP Phokeethra on April 1-2, 2024. This landmark event focuses on unlocking the immense potential of the ASEAN region through connectivity, technology, and inclusive growth.
The summit brought together key business leaders, policymakers, and thought leaders to explore critical topics like leveraging connectivity, embracing technology, and achieving inclusive growth for a thriving ASEAN Community.
The event was graced by the presence of Samdech Moha Borvor Thipadei Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia. In his opening remarks, the Prime Minister shared valuable insights on how the Royal Government of Cambodia can support businesses within ASEAN and Cambodia for shared prosperity.
Neak Oknha Kith Meng, President of the Cambodia Chamber of Commerce and Chair of the ASEAN Business Advisory Council-Cambodia made a number of important points and emphasized on the agenda: “to advance effective connectivity, champion innovation and digitization through technology and ensure inclusive growth that leaves no one behind. Connectivity is the lifeblood of economic prosperity. We seek to build economic ties, to unite the markets, the people, and the aspirations of our ten nations”.
By sponsoring the summit, Cellcard reaffirms its commitment to being more than just a Telecommunications company. The company recognizes technology as a bridge to a brighter future, capable of narrowing development gaps and creating inclusive growth models across ASEAN. Cellcard’s position at the forefront of the Royal Group of Companies’ ICT Division positions it as a key gateway for businesses entering Cambodia and connecting the country to the wider ASEAN region.
“At Cellcard, we’re not just keeping pace, we’re leading the charge in ASEAN’s digital transformation,” stated Simon Perkins, CEO. “Our deep local roots, combined with a relentless focus on innovation and the power of the RGC ecosystem, give us the edge. We see technology as the key to unlocking the region’s true potential, and we’re committed to partnering with businesses and governments to build a thriving and inclusive ASEAN community.”
The Cambodia-ASEAN Business Summit 2024 proved to be a landmark event, shaping the future of ASEAN through insightful discussions and a commitment to collaborative action. Cellcard’s involvement as the main sponsor serves as a testament to its dedication to being a key player in this exciting chapter of ASEAN’s economic development.