ក្រុមហ៊ុនសែលកាតឈ្នះជ័យលាភី 6 ឆ្នាំជាប់គ្នា | សែលកាត
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2012 ដល់ 2017 សែលកាតដែលជាក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍តែមួយគត់នៅកម្ពុជា ដែលមានម្ចាស់ភាគហ៊ុនជាខ្មែរ នៅតែបន្តដំណែងជាក្រុមហ៊ុនឆ្នើមដែលគួរអោយចង់បម្រើការមួយ នៅក្នុងតំបន់។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ពានរង្វាន់ខាងលើនេះ ត្រូវបានទទួលដោយលោក ងួន សុភ័ក្រ្ត ប្រធានគ្រប់គ្រងផ្នែកសេវាកម្មបុគ្គលិក​ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រគល់រង្វាន់ដល់ក្រុមហ៊ុនឆ្នើមនៅអាស៊ីលើកទី 8 ក្នុងឆ្នាំ​ 2017 ដែលធ្វើឡើងនៅ​សណ្ធាគារ Le Meridien កោះ Sentosa ប្រទេសសិង្ហបុរី កាលពីម្សិលមិញនេះ។
បន្ថែមពីលើភាពជោគជ័យមួយនេះ សែលកាត ក៏ទទួលបានពានរង្វាន់ the Fun at Work award ជា ក្រុមហ៊ុនឆ្នើមដែលមានបរិយាកាសល្អ​គួរអោយចង់បម្រើការងារជាលើកទី 2 ផងដែរក្នុងឆ្នាំនេះ ដែលចាត់ចូលជាបណ្ដាក្រុមហ៊ុនក្នុងតំបន់ដែលបុគ្គលិកប្រាថ្នាចង់បម្រើការងារ។
ជ័យលាភីទាំងពីរនេះ គឺជាសក្ខីភាពនៃការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់សែលកាតយ៉ាងមុះមុត ក្នុងការបន្តបង្កើតបរិយាកាស និងវប្បធម៌ការងារ ដែលផ្ដោតសំខាន់ទៅលើការលូតលាស់របស់បុគ្គលិក ប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ និងជំនាញច្បាស់លាស់ ជាមួយនឹងបរិយាកាសក្នុងពេលបម្រើការដ៏រីករាយ។
លោក​ អៀន វ៉ាតសុន នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត បានឲ្យដឹងថា ការទទួលស្គាល់ជាក្រុមហ៊ុនមួយក្នុងតំបន់ ដែលបុគ្គលិកប្រាថ្នាចង់បម្រើការងារក្នុងរយៈពេល6ឆ្នាំជាប់ៗគ្នានេះ គឺពិតជាបានបញ្ជាក់ពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុមហ៊ុន ក្នុងការលើកកម្ពស់ឲ្យការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស ក្នុងប្រទេស   កម្ពុជា  អនុវត្តអោយបានតាមស្តង់ដារអន្តរជាតិ។​
លោកបានបន្តថា៖ “យើងយកចិត្តទុកដាក់ ប្រុងប្រយ័ត្ន និងប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំ ដើម្បីផ្ដល់ជូនអ្វីៗល្អៗសម្រាប់បុគ្គលិករបស់យើង ឲ្យដូចនូវអ្វីដែលយើងបានផ្តល់អោយអតិថិជនរបស់យើងផងដែរ។ យើងក៏នឹងបន្តអភិវឌ្ឍការបណ្តុះបណ្តាលធនធានមនុស្ស ក្រមសីលធម៌ និងគុណតម្លៃ ដើម្បីធានាឲ្យបាននូវបរិយាកាសមួយដែលបុគ្គលិកអាចប្រាស្រ័យទាក់ទង សហការ និងចែករំលែកបទពិសោធន៍ល្អៗឲ្យគ្នាទៅវិញទៅមកដោយរីករាយ។”
អ្នកស្រី នីគី អេនរីគេ្វស្ស នាយកប្រតិបត្តិធនធានមនុស្សក្រុមហ៊ុន សែលកាត បានបន្ថែមថា the Fun at Work award ដែលជាពានរង្វាន់ក្រុមហ៊ុនឆ្នើមដែលមានបរិយាកាសរីករាយគួរអោយចង់បម្រើការងារនេះ បានសរបញ្ជាក់អោយឃើញថា ដើម្បីទទួលបានការងារដ៏មានប្រសិទ្ធភាព គឺមិនមែនសុទ្ធតែតម្រូវអោយបុគ្គលិកទាំងអស់ត្រូវតែគោរពតាមលក្ខខណ្ឌដាច់ខាតនោះទេ។
“យើងចង់អោយបុគ្គលិកទាំងអស់មានអារម្មណ៍ស្រស់ស្រាយជាមួយការងាររៀងរាល់ព្រឹក ទើបធ្វើអោយការងារ​ទាំងអស់អាចសម្រេចបានដោយជោគជ័យ។ ការបង្កើតនូវគុណតម្លៃ ក៏ជាចំនុចសំខាន់ដែលមិនអាចខ្វះបានដែរ។ សែលកាត ជឿជាក់ថា កិច្ចការទាំងអស់អាចជោគជ័យទៅបាន លុះត្រាតែបុគ្គលិកទាំងអស់ពេញចិត្តនឹងការងារដែលគេកំពុងធ្វើ។”
អ្នកស្រី អេនរីគេ្វស្ស បានបន្តទៀតថា “ភាពរីករាយ និងជោគជ័យ គឺត្រូវដើរទន្ទឹមគ្នា​ ដូចដែលយើងបានរៀនសូត្រពីកន្លែងធ្វើការជោគជ័យនានាជុំវិញពិភពលោក។ ការចេះរក្សាតុល្យភាពជីវិតការងារក៏ចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ដែលនាំអោយ សែលកាត មានភាពជោគជ័យរហូតមកដល់សព្វថ្ងៃនេះ។ លើសពីនេះទៀត​ ការបំពេញការងារដោយរីករាយ គឺរឺតតែជម្រុញឲ្យមានភាពរីកចម្រើនដល់ក្រុមហ៊ុន។​ សែលកាតជឿជាក់ថា​ បរិយាកាសការងារដែលវិជ្ជមាន ​នឹងផ្ដល់ផលវិជ្ជមានដល់លទ្ធផលការងារដូចគ្នា។ ដូច្នេះហើយសែលកាត ក៏បានបង្កើត បន្ទប់សម្រាក ដើម្បីអោយបុគ្គលិកអាចលំហែកាយតាមរយៈ កីឡាវាយកូនបាល់លើតុ ឬក៏ចូលរួមសកម្មភាពផ្សេងៗមួយចំនួនរបស់ក្រុមហ៊ុន ដែលអាចជួយកាត់បន្ថយភាពធុញថប់។ មិនតែប៉ុណ្ណោះ សកម្មភាពរួមគ្នាជាក្រុមរបស់បុគ្គលិក ក៏ជាវិធីសាស្ត្រមួយជួយសម្រួលដល់ប្រសិទ្ធភាពបំពេញការងារផងដែរ។ ដើម្បីលើកទឹកចិត្តឲ្យបុគ្គលិកមានសុខភាពល្អ សែលកាតក៏មានសកម្មភាពជាប្រចាំសម្រាប់បុគ្គលិក ដូចជា Family Dayដែលជាទិវាគ្រួសារសែលកាត ការលេងកីឡារួមគ្នា និងការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់​ជាដើម។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ពានរង្វាន់ទាំងពីរនេះ ទទួលបានក្រោយពី សែលកាត ត្រូវបានទទួលស្គាល់ថា ជាបណ្តាញសេវាទូរស័ព្ទលឿនបំផុតនៅកម្ពុជា សម្រាប់ 6 ខែដំបូងឆ្នាំ 2017 ពី Ookla ដែលជាស្ថាប័នឈានមុខលើសកលលោកក្នុងការវាយតម្លៃល្បឿនអ៊ីនធើណិត។ មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ សែលកាតក៏ ទទួលបានជ័យលាភី ជាក្រុមហ៊ុនបណ្ដាញសេវាជាទីទុកចិត្តបំផុតនៅកម្ពុជា ក្នុងឆ្នាំ2017 ក្នុងសន្និសីត 4G LTE ប្រចាំតំបន់ នៅទីក្រុងភ្នំពេញ កាលពីពេលថ្មីៗនេះផងដែរ។
គួររំលឹកផងដែរថា ពានរង្វាន់ក្រុមហ៊ុនឆ្នើមបំផុតនៅអាស៊ីនេះ ធ្វើឡើងជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដោយស្ថាប័នវាយតម្លៃនយោជក World HRD Congress and Stars of the Industry Group ក្នុងគោលបំណងផ្តល់ជ័យលាភីដល់ក្រុមហ៊ុនឆ្នើម។ ហើយដោយមានការគាំទ្រពីសហព័ន្ធសេដ្ឋកិច្ចអាស៊ី ព្រឹត្តិការណ៍ឆ្នាំនេះ បានទាក់ទាញអ្នកដឹកនាំពាណិជ្ជកម្មច្រើនជាងមួយរយនាក់មកពីទូទាំងតំបន់​។
ក្រុមហ៊ុនដែលលេចធ្លោគួរអោយកត់សម្គាល់ផ្សេងទៀត មានដូចជា វីង អ៊ីហ្ស៊ីខម អាកាសចរណ៍កម្ពុជា អាកាសចរណ៍ជប៉ុន អាកាសចរណ៍អាមេរិក Disneylandហុងកុង Pfizerម៉ាឡេស៊ី កូកាកូឡាម៉ាឡេស៊ី ក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ Hutchison ហុងកុង ក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ម៉ាឡេស៊ី និងក្រុមហ៊ុនល្បីៗផ្សេងទៀត។

Cellcard 6-Time Champion | Cellcard
From 2012 to 2017, the Kingdom’s only 100% Cambodian-owned telco continues to be recognized as one of the region’s top companies of choice to work for.
It’s most recent award as Best Employer Brand was received yesterday by Mr. Sopheak Nguon, Employee Services Manager at the 8th Asia’s Best Employer Brand Awards 2017, held at the Le Meridien Singapore in Sentosa Island.
To top off their win, Cellcard also receives the Fun at Work award for the second year running in the “Dream Companies to Work for” category.
Both awards are a testament to the telco’s continuous commitment to create a work environment and culture that emphasizes people development, career growth, skill enhancement, and, of course, fun.
CEO Ian Watson said being recognized for the sixth consecutive year as among the most sought-after employers was a validation of the company’s efforts to raise the bar of human capital management in Cambodia by adhering to international standard practices.
“We place the same degree of focus, commitment and details to create a positive employer brand experience as we do our customer brand experience. We also continuously cultivate better HR practices, ethics and values to ensure we provide an environment that encourages open communication, collaboration, and learning for our employees” he said.
Nicky Enriquez, Cellcard’s Chief People Officer, adds that the Fun at Work award proved that having a High Performance Culture was not all about being serious and straight-laced.
“We would like our people to be excited about getting to work every morning; to look forward to getting the job done because they know it’s going to be fun. Value creation is the bottom-line. At Cellcard, we believe that people who enjoy what they do are fully engaged and contribute the most.” she said.
“Fun & success go hand in hand as we see from great workplaces all over the world,” continued Enriquez, adding that Cellcard champions a healthy work-life balance. “Our Fun at Work Roadmap is as important to us as our Performance Dashboard. In fact, Fun at Work is part of our KPI. There are demonstrated benefits of a positive work environment and Cellcard sees this.” Cellcard has “break rooms”, spaces in the office where staff can play table tennis or other company-hosted stress relief activities.  The Employee Communities within Cellcard are built around adding value in a fun way. To encourage healthy competition, Cellcard also holds regular activities for its employees such as, as Family Day, Sports Day, Football Matches, to name a few.
The two awards follow Cellcard being named the country’s fastest mobile network for the first two quarters of 2017 by Ookla, the dominant global leader in internet performance testing and metrics. The telco also claimed the title of Cambodia’s Most Reliable Telecom Operator 2017 at a recent regional 4G LTE conference held in Phnom Penh.
Asia’s Best Employer Brand Awards, which recognises organisations who have excelled in building their employer brand, is hosted annually by the Employer Branding Institute, World HRD Congress and Stars of the Industry Group. Endorsed by the Asian Confederation of Businesses, this year’s event attracted more than a hundred business leaders from across the region. Other notable winners are Wing, Ezecom, Cambodia Airports, Japan Airlines, American Airlines, Disneyland Hong Kong, Pfizer Malaysia, Coca Cola Malaysia, Hutchison Telecom Hong Kong, Telekom Malaysia, Smart Philippines.