ពិធីសម្ពោធសាលាតម្រង់ទិសកីឡាបាល់ទាត់ដោយសែលកាត | សែលកាត
ភ្នំពេញ 24 ឧសភា 2017៖ ថ្ងៃនេះ សែលកាត បានធ្វើពិធីចុះហត្ថលេខាជាដៃគូជាមួយសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា (FFC)  ដើម្បីផ្ដល់ការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញកីឡាបាល់ទាត់ដល់យុវជនគ្រប់ខេត្តក្រុងនៅកម្ពុជារហូតដល់ពាក់កណ្ដាលឆ្នាំក្រោយ។
ពិធីចុះហត្ថលេខានេះជាផ្នែកនៃគម្រោងដំបូងបង្អស់ដ៏សំខាន់ សម្រាប់សកម្មភាពសង្គមថ្មីមួយរបស់សែលកាត (CSR) ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រចាំថ្ងៃរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា តាមរយៈគំនិតផ្ដួចផ្ដើមផ្ដោតលើ ការអប់រំ សុខភាព និងកន្លែងស្នាក់នៅ។
នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត លោក អៀន វ៉ាតសុន បានមានប្រសាសន៍ថា កិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាដៃគូរបង្កើត សាលាតម្រង់ទិសកីឡាបាល់ទាត់ដោយសែលកាត​ ជាជំហានដ៏ធំមួយឆ្ពោះទៅរកការបង្កើតទំនាក់ទំនងកាន់តែជិតស្និទ្ធជាមួយសាលារៀន និងសហគមន៍ ហើយក្រុមការងារសែលកាតរបស់លោកនឹងធ្វើការងារនេះដើម្បីជួយស្វែងរកយុវជនដែលមានទេពកោសល្យផងដែរ។
លោកបានបន្ថែមទៀតថា​​  “យើងពិតជារីករាយណាស់សម្រាប់ការបង្កើតនិងអនុវត្គគម្រោងនេះដែលអាចផ្ដល់អត្ថប្រយោជន៍និងឱកាស ជាច្រើនដល់សហគមន៍ ។ សែលកាត ប្ដេជ្ញាក្នុងការជុំរុញការលើកកម្ពស់សហគមន៍ និងយុវជនឲ្យកាន់តែខ្លាំង។ តាមរយៈភាពជាដៃគូសហការនេះ នឹងជួយឲ្យយើងជំរុញឲ្យសិស្សានុសិស្សអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពកីឡាបាល់ទាត់របស់ពួកគេ ។”
លោកបានលើកឡើងថា សែលកាត មានគោលដៅតែមួយជាមួយសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា គឺចង់ឃើញយុវជនកម្ពុជាមានទេពកោសល្យខ្ពស់ ចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអាស៊ាននៅឆ្នាំ2023។
“ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ដែលមានម្ចាស់ភាគហ៊ុនជាខ្មែរតែមួយគត់នៅកម្ពុជា សែលកាត ជាដៃគូដ៏សក្កិសមបំផុតសម្រាប់កម្មវិធីនេះដែលជាមោទនភាពសម្រាប់ជាតិស្ដែងឡើងតាមរយៈការជួយសង្គម។”
“យើងមានមោទនភាពជាខ្មែរ ហើយរីករាយក្នុងការជួយបំផុសចំណាប់អារម្មណ៍ និងពង្រឹងទេពកោសល្យក្នុងវិស័យកីឡា ហើយក៏សង្ឃឹមថាកម្ពុជាមានសមត្ថភាពប្រកួតប្រជែងជាមួយប្រទេសជិតខាងក្នុងការប្រកួតនានាដូចជាកីឡាស៊ីហ្គេមជាដើម។”
សហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា នឹងសហការជាដៃគូជាមួយ សែលកាតបង្កើត សាលាតម្រង់ទិសកីឡាបាល់ទាត់ដោយសែលកាត ទូទាំង 25 ខេត្តក្រុង ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។

Published Date: May, Thursday 25, 2017
Phnom Penh, 24 May 2017: Cellcard today signed a major new partnership with the Football Federation of Cambodia (FFC) to provide football academies to every province in the country by the middle of next year.
The signing comes as the first significant project under Cellcard’s new Corporate Social Responsibility (CSR) Charter which is aimed at improving the daily lives of Cambodians through Education, Health and Housing initiatives.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said the football partnership was a great step forward in forming closer relationships with schools and communities, and will see his team working to help discover young talent.
“We’re really excited to be working on such a widespread and meaningful programme that provides numerous benefits to the communities involved,” Mr Watson said.
“Cellcard is committed to stronger engagement at commune level and to youth. This partnership will enable us to drive both objectives while giving young students a healthy social outlet.”
He said Cellcard shared the aspirations of the FFC to see Cambodian talent in the 2023 South East Asian Games.
“As the only Cambodian-owned telecom operator in the country, Cellcard is the right partner for such a programme that is centred on national pride at commune level.
“We are proudly Khmer and happy to help build interest and talent in the sport and hopefully see Cambodia as a nation outperform our neighbours in competitive tournaments such as the SEA Games.”