ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បើកសម្ពោធ "មជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ឌីជីថលនៃក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងអ៊ីហ្ស៊ីខម" ជាលើកទីមួយ នៅក្រុងតាខ្មៅ និងខេត្តសៀមរាប | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បើកសម្ពោធ “មជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ឌីជីថលនៃក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងអ៊ីហ្ស៊ីខម” ជាលើកទីមួយ នៅក្រុងតាខ្មៅ និងខេត្តសៀមរាប
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: កុម្ភៈ, ថ្ងៃ​ពុធ 08, 2023
នាថ្ងៃទី០៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៣ ក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខម ដែលជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធ​របស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានបើកទំព័រប្រវត្តិសាស្ត្រថ្មីតាមរយៈការបើកសម្ពោធរួមគ្នានូវ «មជ្ឈមណ្ឌលបទ ពិសោធន៍ឌីជីថលនៃក្រុមហ៊ុនសែលកាតនិងអ៊ីហ្ស៊ីខម»ដែលនេះជាលើកទីមួយហើយដែលអតិថិជនអាចទទួល បានផលិតផលនិងសេវាកម្ម ទាំងទូរស័ព្ទចល័ត និងអ៊ីនធឺណិតរបស់ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរនៅ ទីតាំងតែមួយ!
មជ្ឈមណ្ឌលទាំងពីរទីតាំង ដែលបានបើកសម្ពោធឱ្យដំណើរការនៅថ្ងៃនេះ ស្ថិតនៅក្នុងទីប្រជុំជននៃក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល និងស្ថិតនៅកណ្តាលក្រុងសៀមរាម ទីរួមខេត្តសៀមរាប។ មជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ឌីជីថលនៃក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងអ៊ីហ្ស៊ីខម ទាំងពីរទីតាំង មានការរចនាយ៉ាងទំនើប សោភ័ណភាពប្រកបដោយភាព ថ្លៃថ្នូរ កន្លែងចតយានយន្តធំទូលាយ កន្លែងរង់ចាំប្រកបដោយផាសុកភាព និងបញ្ជរ សេវាកម្មដ៏ប្រណិត។ ការតុបតែងខាងក្នុងមានសភាពភ្លឺ ស្អាត ធំទូលាយល្អ ដែលរចនាឡើងដើម្បីបំពេញតម្រូវការអតិថិជន ជួយ អោយអតិថិជនមានភាពងាយស្រួល​ និងរីករាយ ក៏ដូចជាលើកកម្ពស់ការផ្តល់សេវាកម្មប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព ផងដែរ។
ជាមួយនឹងបុគ្គលិកពេញម៉ោងច្រើនជាង២០នាក់ដែលរង់ចាំបម្រើអតិថិជនមជ្ឈមណ្ឌលថ្មីទាំងពីរ ទីតាំងត្រូវបាន បំពាក់ដោយបរិក្ខារទំនើបដែលអាចផ្តល់ជូនអតិថិជនគ្រប់សេវាកម្មដោយមានការរំពឹងទុកយ៉ាងមុតមាំពីសាខាក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខមនិងក្រុមហ៊ុនសែលកាតដែលរួមមានដូចជាសេវាគាំទ្រអតិថិជនទូទៅការទូទាត់វិក្កយបត្រ ការចុះឈ្មោះអតិថិជនថ្មី ការដោះស្រាយបញ្ហាបច្ចេកទេស និងសេវាកម្មពិសេសផ្សេងៗទៀត។ ជាមួយនឹង ការរៀបចំឱ្យមានបុគ្គលិកសេវាអតិថិជនពីក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តនិងក្រុមហ៊ុនអ៊ីនធឺណិតក្នុងទីតាំងតែមួយបែបនេះ រាល់បញ្ហារបស់អតិថិជនពាក់ព័ន្ធនឹងការតភ្ជាប់ គឺអាចដោះស្រាយបានប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និង ភាពស័ក្តិសិទ្ធខ្ពស់​ជាងមុន។
លោក Simon Perkins អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា «កិច្ចសហការរវាង ក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខម គឺជាឱកាសដ៏ល្អសម្រាប់អតិថិជនស្វែងយល់បន្ថែមអំពីសេវាកម្ម ពាក់ព័ន្ធនឹងការតភ្ជាប់ ដែលផ្តល់ជូនដោយក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ទាំងមូល។ មជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ អតិថិជនថ្មី នៅក្រុងតាខ្មៅ និងខេត្តសៀមរាប នឹងដើរតួជាកន្លែងផ្សព្វផ្សាយអំពីផលិតផល និងសេវាកម្ម ក៏ដូចជា ផ្តល់ដំណោះស្រាយនានា សម្រាប់តម្រូវការពាក់ព័ន្ធនឹងសេវាទូរស័ព្ទចល័តនិងសេវាអ៊ីនធឺណិតសម្រាប់ការ ប្រើប្រាស់ផ្ទាល់ខ្លួនប្រើប្រាស់ក្នុងគេហដ្ឋាននិងសម្រាប់អាជីវកម្មក្នុងកន្លែងតែមួយ។ប្រាកដណាស់មជ្ឈមណ្ឌល ថ្មីទាំងពីរនឹងផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់យើងទាំងអស់នូវភាពងាយស្រួល និងបទពិសោធន៍ជាមួយប្រេនពីរក្នុង ពេលតែមួយគឺសែលកាតនិងអ៊ីហ្ស៊ីខម។ យើងពិតជាមានក្តីរំភើបរីករាយក្នុងការសម្ពោធមជ្ឈមណ្ឌលទាំងពីរ ទីតាំងហើយយើងរង់ចាំស្វាគមន៍ និងបម្រើអតិថិជនចាប់ពីថ្ងៃនេះតទៅ។»
លោក Asitha De Costa នាយកផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យា(CIO)នៃក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខម ក៏បានសម្តែងក្តីរំភើបរីករាយ ចំពោះពិធីសម្ពោធមជ្ឈមណ្ឌលទាំងពីរនេះដូចគ្នា ហើយលោកបានលើកឡើងអំពីតួនាទីដ៏សំខាន់របស់វា ក៏ដូចជាអត្ថប្រយោជន៍សម្រាប់អតិថិជន និងក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ។
លោក Asitha De Costa បានមានប្រសាសន៍យ៉ាងនេះថា «យើងមានក្តីរំភើបរីករាយ ដោយបានចាប់ផ្តើមឆ្នាំថ្មី ជាមួយនឹងសារដ៏រឹងមាំជូនអតិថិជនតាមរយៈការសម្ពោធមជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ឌីជីថលថ្មីនៃក្រុមហ៊ុន សែលកាតនិងអ៊ីហ្ស៊ីខមចំនួនពីរទីតាំងស្ថិតក្រុងតាខ្មៅ និងខេត្តសៀមរាប។ នេះគ្រាន់តែជាដំណាក់កាលចាប់ ផ្តើមនៃការរៀបចំមជ្ឈមណ្ឌលដ៏ពិសេសទាំងនេះ ដែលមានគោលបំណងផ្តល់ជូនអតិថិជននូវបទពិសោធន៍ ដ៏អស្ចារ្យជាមួយក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ។ មជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ឌីជីថលថ្មីទាំងនេះ ត្រូវបានរចនាឡើងដើម្បី បង្ហាញពីភាពរឹងមាំនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងក្រុមហ៊ុនសែលកាតនិងក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខមនៅក្នុងគ្រួសារ រ៉ូយាល់គ្រុបដែលជាការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងក្រុមហ៊ុនទាំងពីរបន្ថែមទៀតស្របពេលដែល យើងពួត​ដៃគ្នា​សហការជាមួយក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបដ៏ទៃទៀត ដើម្បីសម្រេចបាននូវចក្ខុវិស័យរបស់យើងក្នុងការពន្លឿន​សេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមឌីជីថលដែលរឹងមាំ និងប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតនៅកម្ពុជា។»
ចាប់ពីថ្ងៃទី០៦ ដល់ ២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៣ នេះ រាល់អតិថិជនថ្មីដែលចុះឈ្មោះប្រើប្រាស់សេវាកម្មអ៊ីនធឺណិត ណាមួយក៏បានរបស់ក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខមនៅទីតាំងថ្មីទាំងពីរកន្លែងនឹងមានឱកាសចូលរួមចាប់រង្វាន់ក្នុងកម្មវិធីដ៏ពិសេសរបស់យើងដែលអាចឈ្នះរង្វាន់ដ៏អស្ចារ្យជាច្រើន!ដូច្នេះសូមកុំឲ្យឱកាសដ៏ល្អនេះ កន្លងផុតទៅឲ្យសោះ!
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ ២០១៩ មក ក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខម និងក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានសហការគ្នាយ៉ាងជិតស្និទ្ធលើ គម្រោងជាច្រើន ដែលបង្កើតឱកាសនិងលទ្ធផលជាវិជ្ជមានថ្មីៗ នៅក្នុងវិស័យសេវាកម្មឌីជីថល ក៏ដូចជាបាន លើកកម្ពស់សហគមន៍និងដៃគូជាច្រើនផងដែរ។
កាលពីខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២២ កន្លងទៅ ក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខម បានរួមគ្នាសហការឧបត្ថម្ភ និងចូលរួមក្នុងសន្និសីទស្តីពីការធ្វើកោសល្យវិច័យឌីជីថល ដែលរៀបចំឡើងដោយអង្គភាពការពារកុមារនិង នគរបាលជាតិកម្ពុជាដើម្បីលើកកម្ពស់សុវត្ថិភាពលើប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណិតនិងអក្ខរកម្មឌីជីថល។ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ ក៏ដូចជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធផ្សេងទៀតនៃគ្រួសាររ៉ូយ៉ាល់គ្រុបនឹងបង្កើតគំនិតផ្តួចផ្តើមនិងកិច្ចសហការរួមគ្នាជា ច្រើនបន្ថែមទៀតក្នុងទស្សនវិស័យជំរុញសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថលនិងពន្លឿនការអភិវឌ្ឍឧស្សាហកម្ម ៤.០ នៅកម្ពុជា។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីមជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធន៍ឌីជីថលថ្មីទាំងពីរទីតាំង សេវាកម្មផ្តល់ជូន និងប្រូម៉ូសិន​ចាប់រង្វាន់ជាដើមសូមអតិថិជនអញ្ជើញមកកាន់ទីតាំងមជ្ឈមណ្ឌលក្នុងក្រុងតាខ្មៅ ស្ថិតនៅផ្ទះលេខ៤៥ ផ្លូវលេខ ១០៧ ភូមិតាខ្មៅ សង្កាត់តាខ្មៅ ក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល និងទីតាំងមជ្ឈមណ្ឌលក្នុងក្រុងសៀមរាប ស្ថិតនៅផ្ទះលេខ៣៦ ផ្លូវលេខ៦អា ភូមិបន្ទាយចាស់ ឃុំស្លក្រាម ស្រុកសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប។ អតិថិជនក៏អាចហៅទូរស័ព្ទមកលេខ ០១២ ៨១២ ៨១២ (ក្រុមហ៊ុនសែលកាត) ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.cellcard.com.kh ក៏ដូចជាហៅទូរស័ព្ទទៅលេខ ០៨៥ ៨៨៨ ១៨១ (ក្រុមហ៊ុនអ៊ីហ្ស៊ីខម) ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.ezecom.com.kh សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិត។

Published Date: February, Wednesday 08, 2023
On February 6, 2023, Royal Group’s Cellcard and Ezecom made history with the opening of the first joint Cellcard and Ezecom Digital Experience Customer Center – offering customers products and services for both mobile and broadband under one roof.
Two centers open today, located in the hearts of Krong Takmao, Kandal province, and Krong Siam Reap, Siem Reap province. The two new Cellcard & Ezecom Digital Experience Customer Centers feature modern design, premium aesthetics, ample parking space, comfortable waiting areas, and sleek counters. The interior is clean, bright, and clutter-free, with a good sense of space, designed to facilitate a smooth and efficient customer experience.
Operated by over twenty full-time staff, the new centers are equipped to provide a full array of services expected from a full-fledged branch office of Ezecom or Cellcard – from routine customer support, billing, and new customer registration to technical troubleshooting and other special services.
With both mobile and broadband customer service personnel in the same space, solving any and every customer’s connectivity needs is more efficient and effective.
“The collaboration between Cellcard and Ezecom is a great opportunity for customers to learn more about the connectivity services under the Royal Group portfolio. The joint experience centers in Takhmao and Siem Reap will showcase products, services, and solutions for both mobile and broadband, covering personal, residential, and business connectivity needs in a more holistic way. No doubt this will bring our customers enhanced convenience and brand experiences from both Cellcard and Ezecom. “We are very excited to open our doors and be the connectivity hub in these two initial provinces, and we look forward to welcoming and serving customers starting today,” said Mr. Simon Perkins, CEO of Cellcard.
Equally excited about the launch, Mr. Asitha De Costa, CIO of Ezecom, talks about the vital role the Digital Experience Center plays and what it means for the two service providers and their customers.
“We are excited to start the year with a strong message to the market with the launch of two brand new Cellcard and Ezecom Customer Digital Experience Centers located in Takmao and Siem Reap. This will just be the start of these amazing locations, which are targeted to provide an immersive customer experience for both companies’ customers. The new experience centers are designed to showcase the strength of Cellcard and Ezecom’s synergy within the Royal Group, which further strengthens cooperation between the two companies as we work together with the larger Royal Group of Companies to achieve our vision of a robust and innovative digital economy and society in Cambodia. ” said Mr. Asitha De Costa.
Customers who sign up for any Ezecom internet package at the newly opened store between February 6 and February 28 are eligible to join a special lucky draw promotion to win many fabulous prizes, so do not miss this fantastic opportunity!
Since 2019, Ezecom and Cellcard have been working closely on multiple projects, creating new opportunities and impact in the digital service and platform space, uplifting communities and partners.
In December 2022, Cellcard and Ezecom jointly sponsored and participated in the Digital Forensics Symposium, hosted by the Child Protection Unit (CPU) and the Cambodian National Police (CNP) in December 2022, to promote internet safety and digital literacy.
More collaborative initiatives are expected between the two brands and other subsidiaries of the Royal Group of Companies as they move towards driving the Cambodian digital economy and accelerating the speed of IR 4.0 in the country.
For more information about the new digital experience centers, available services, and lucky draw promotions, customers can visit the Takmao center at No. 45, St. 107, Village Takmao, Sangkat Takmao, Takmao Municipality, Kandal Province, or the Siem Reap center at No. 36, St. 6A, Bonteaychas village, Slor Kram commune, Siem Reap District, Siem Reap Province. Customers can also call 012 812 812 (Cellcard) or visit www.cellcard.com.kh or call 085 888 181 (Ezecom) or visit www.ezecom.com.kh for more information.