Orange Esports នាំមោទនភាពជូនជាតិជាមួយជ័យជម្នះក្នុងការប្រកួត PUBG កាលពីសប្តាហ៏មុន | សែលកាត
Orange Esports PUBG Mobile ដែលជាក្រុមកីឡាអេឡិចត្រូនិចដ៏លេចធ្លោជាងគេបំផុតមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា នឹងឡើងបន្តទៅកាន់កម្មវិធី Southeast Asia World Finals បន្ទាប់ពីទទួលបានជ័យជម្នះនៅក្នុងកម្មវិធីប្រកួត PMCO Spring Split 2020 Wild Card Finals នាថ្ងៃអាទិត្យ ទី ០៥ ខែមេសា កន្លងទៅថ្មីៗនេះ។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានចូលរួមសហការជាមួយក្រុម Orange Esports ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនបណ្តាញទូរស័ព្ទដៃគូផ្លូវការនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា តាមរយៈកិច្ចសហការយូរអង្វែង ដែលត្រូវបានប្រកាសកាលពីថ្ងៃទី ៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០១៩ ដោយលោក Ian Watson នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត និង លោក Ian Tan Wei Lun នាយកគ្រប់គ្រងរបស់ក្រុម Orange Esports។
ការប្រកួតនេះ ត្រូវបានផ្សាយបន្តផ្ទាល់ជូនទស្សនាជាភាសាខ្មែរដោយឥតគិតថ្លៃ នៅលើទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់ Cellcard Play។
តាមរយៈការរៀបចំផ្នែកធនធានផលិតកម្មរបស់សែលកាត លោក Ice Frogz និង Pro MENG ដែលជាអ្នកអត្ថាធិប្បាយជនជាតិខ្មែរដ៏មានប្រជាប្រិយភាព ត្រូវបានអញ្ជើញឱ្យចូលរួមអត្ថាធិប្បាយសកម្មភាពនៃការប្រកួត ដើម្បីជួយបង្កឱ្យបរិយាកាសនៅក្នុងកម្មវិធីកាន់តែជក់ចិត្តខ្លាំងឡើង។
កិច្ចសហការក្នុងនាមជាដៃគូរបស់សែលកាតជាមួយក្រុម Orange Esports និងការគាំទ្រដល់សហគមន៍ PUBG Mobile នៅកម្ពុជា គឺជាផ្នែកមួយនៃកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ក្នុងការជួយគាំទ្រដល់វិស័យហ្គេមនិងសហគមន៍កីឡាអេឡិចត្រូនិចក្នុងស្រុក ក៏ដូចជាពង្រឹងនូវជំហររបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងនាមជាប្រតិបត្តិករបណ្តាញទូរស័ព្ទលឿនជាងគេបំផុតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាជ័យលាភីពានរង្វាន់ Ookla Speedtest Award Winner ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា ក្នុងរយៈពេល ៣ ឆ្នាំជាប់ៗគ្នា ដូច្នេះអ្នកគាំទ្រវិស័យហ្គេម ពិតជានឹងអាចរីករាយជាមួយបទពិសោធន៍នៃការលេងហ្គេមកំសាន្តដ៏រលូនបំផុត។
កម្មវិធីប្រកួត Southeast Asia World Finals ត្រូវបានគេរំពឹងទុកថា នឹងប្រារព្ធឡើងនៅថ្ងៃទី២ និងទី៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២០៕

Published Date: April, Wednesday 08, 2020
Orange Esports PUBG Mobile, Cambodia’s preeminent Esports organization, will advance to the Southeast Asia Finals after battling it out at the PMCO Spring Split 2020 Wild Card Finals on Sunday, April 5th.
Cellcard has served as the team’s official mobile and Telco partner in Cambodia through a long-term partnership announced December 31st, 2019 by Cellcard Chief Executive, Ian Watson, and Orange Esports Managing Director, Dr. Ian Tan Wei Lun.
The tournament was live-streamed in Khmer free of charge on the Cellcard Play Facebook channel. Khmer PUBG Mobile casters Ice Frogz and Pro MENG brought the heat as the on-air talent for the broadcast, which was made possible through Cellcard’s production resources.
Cellcard’s partnership with Orange Esports and their support of the PUBG Mobile community in Cambodia is part of the company’s effort to support the local games and Esports community which reinforces its position as the nation’s fastest mobile network.
Cellcard is the Ookla Speedtest Award Winner for Cambodia for three years running, giving mobile gamers a better game experience.