កម្មវិធី Cambodian Net Idol នាំមកជូនដោយសែលកាត៖ MEGAMIND ក្លាយជាម្ចាស់ពានរង្វាន់ដំបូងគេនៅប្រទេសកម្ពុជា ទទួលបានរង្វាន់ទឹកប្រាក់ $2០,០០០ | សែលកាត
កម្មវិធី Cambodian Net Idol នាំមកជូនដោយសែលកាត៖ MEGAMIND ក្លាយជាម្ចាស់ពានរង្វាន់ដំបូងគេនៅប្រទេសកម្ពុជា ទទួលបានរង្វាន់ទឹកប្រាក់ $2០,០០០
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: ធ្នូ, ថ្ងៃ​ពុធ 27, 2017
ភ្នំពេញ, ថ្ងៃទី ២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៧៖ សែលកាតរកឃើញជ័យលាភីទាំង ៣នាក់ នៃកម្មវិធី Cambodian Net Idol ដែលជ័យលាភីលេខមួយបានទៅលើ ​Megamind រីឯ ជ័យលាភីលេខ២ និងលេខ៣ បានទៅលើ Bun Leng និង Rainie dara។ កម្មវិធីនេះកន្លងមកបានធ្វើការចាក់ផ្សាយ នៅលើទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់សែលកាត ដែលជាបណ្ដាញទូរស័ព្ទចល័តឈានមុខគេនៅកម្ពុជា។
ដើម្បីអបអរនូវភាពជោគជ័យនេះ សែលកាតបានប្រារព្ធ កម្មវិធីជប់លៀងមួយ ដែលចាប់ផ្ដើមពីម៉ោង 6 ល្ងាច ដល់ 9 យប់ ដោយមានការចូលរួមយ៉ាងអ៊ូអរពីសំណាក់បេក្ខជនចូលរួមប្រកួត មិត្តភក្ដិរបស់ពួកគេ គណៈកម្មការក្នុងកម្មវិធី ក្រុមការងាររបស់Cake Experiential Communications ក្រុមការងារ និងអ្នកគាំទ្ររបស់សែលកាត​ រួមជាមួយអ្នកសារព័ត៌មានជាច្រើនរូបទៀត។
នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត លោក អៀន វ៉ាតសុន បានមានប្រសាសន៍ថា៖ ‘‘Cake គឺជាដៃគូសហការដ៏ល្អ ក្នុងការស្វែងរកអ្នកដែលមានឥទ្ធិពលក្នុងអ៊ីនធើណិតដំបូងគេនៅកម្ពុជា ហើយយើងពិតជារីករាយនឹងលទ្ធផលនៃយុទ្ធនាការទាំងឡាយដែលបានផ្ដល់ឲ្យនូវចក្ខុវិស័យ សម្រាប់ត្រួសត្រាយយុទ្ធសាស្ត្រលើបណ្ដាញសង្គមក្នុងពេលអនាគត’’។
អ្នកនាង Natalie Saw អ្នកផលិតកម្មវិធី Net Idol ក៏ដូចជាអ្នកបង្ហាត់ដល់បេក្ខជនទាំងអស់ បានលើកឡើងថា៖ ‘‘ខ្ញុំពិតជាសប្បាយចិត្តដែលបានឃើញអ្នកទាំងអស់គ្នាបានឈានមកដល់ចំណុចនេះ ហើយចាប់តាំងពីពេលដំណើរការកម្មវិធីនេះរហូតមកដល់បច្ចុប្បន្ន គ្រប់រូបភាពទាំងអស់នៅតែដិតដាមក្នុងអារម្មណ៍របស់ខ្ញុំ ដោយសារភាពជិតស្និតនៃក្រុមការងារ និងបេក្ខជនទាំងអស់រួមបញ្ចូលគ្នា។
អ្នកនាង Natalie បានបន្ថែមថា “យុវជនកម្ពុជាពិតជាពោរពេញដោយសមត្ថភាព និងភាពក្លាហាន ហើយខ្ញុំរីករាយក្នុងការចូលរួមជួយបង្ហាត់ពួកគាត់ ដើម្បីអាចអោយគាត់បញ្ចេញសមត្ថភាពទាំងស្រុងរបស់ពួកគាត់”។
គួររំលឹកផងដែរថា មានតែបេក្ខជន 4នាក់ប៉ុណ្ណោះដែលអាចឈានដល់វគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត ដែលមាន Rainiedara, Dalina, M. Megamind និង BunLeng ដោយ បេក្ខនារីដែលនៅសល់តែម្នាក់គត់គឺDalina ត្រូវបានជម្រុះចេញពីកម្មវិធីមុនវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត។
មុននឹងការប្រកួតចាប់ផ្តើម សែលកាតបានបង្ហាញពីការសង្ខេបខ្លីៗ អំពីការប្រកួតទាំង៨សប្តាហ៍ ដែលបានបង្ហាញពីចំណុចខ្លាំង និងខ្សោយនៃបេក្ខជនទាំងអស់រហូតអាចឈានមកចាប់ដំណែង ជាបេក្ខជនកំពូលទាំង 3 រូបចុងក្រោយ ដែលមានវត្តមាននៅលើឆាកនាថ្ងៃនោះ។
កម្មវិធី Cambodian Net Idol របស់សែលកាត ជាកម្មវិធីបែ​បជីវិតពិត ដែលប្លែកដំបូងគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ហើយបានទាក់ទាញអ្នកទស្សនាជាង ១០លាននាក់ក្នុងការប្រកួតនៃរដូវកាលទី១របស់ខ្លួន។
នៅក្នុងវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត បេក្ខជនចុងក្រោយទាំង 3 រូប ត្រូវឆ្លងកាត់វិញ្ញាសារបង្កើតជាវីដេអូខ្លីរយៈពេល ៣នាទី ស្តីអំពី “ថ្ងៃមួយនៃជីវិតប្រចាំថ្ងៃរបស់អ្នក”។ បន្ថែមពីនេះ ពួកគេ ត្រូវឆ្លើយសំនួរដោយឥតព្រាងទុក ដែលសួរដោយ ពិធីការនី កញ្ញា សារីតា ដែលជាសំណួរទាក់ទងនឹងចំណេះដឹងទូទៅ នៅលើបណ្តាញសង្គម និងឥទ្ធិពលនៃយុវជន។ មុនពេលការប្រកួតដល់ទីបញ្ចប់ បេក្ខជនបានឡើងបង្ហាញនូវសមត្ថភាពរបស់ពួកគេជាលើកចុងក្រោយដើម្បីដណ្តើមតំណែងជ័យលាភីលេខ១ ជាម្ចាស់ពានរង្វាន់ដំបូងគេនៃកម្មវិធី Cambodia Net Idol។
ជាចុងក្រោយ បន្ទាប់ពីការប្រកួតរដូវកាលទីមួយនេះបានបញ្ចប់ទៅ គណកម្មការទាំង 3 រូប បានបង្ហាញនូវឆន្ទៈក្នុងការនាំមកនូវភាពភ្ញាក់ផ្អើលបន្ថែមទៀត លើបណ្ដាញអ៊ីនធើណិតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ លលើសពីនេះទៅទៀត កម្មវិធី Cambodia Net Idol នឹងនៅទីនេះ ដើម្បីជួយដល់យុវជនដែលមានសមត្ថភាពនៅកម្ពុជា អោយបញ្ចេញសមត្ថភាពដែលខ្លួនមាន។
ប្រសិនបើអ្នកពុំទាន់បានទស្សនាវគ្គណាមួយនៃកម្មវិធីនេះ សូមចូលទៅកាន់ទំព័រ Facebook ផ្លូវការរបស់សែលកាត ដើម្បីតាមដានទស្សនាការប្រកួតនៃអាយដូលរបស់អ្នកតាមរយៈ www.facebook.com/CellcardFanPage/ ឬតាមរយៈ #NetIdolKH
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម ស្តីពី Cambodian  Net Idol សូមចូលទៅកាន់ www.netidolkh.com.
###
អំពីក្រុមហ៊ុន Cake Experiential Communications
“សាកបិទភ្នែករបស់អ្នកមួយភ្លែត និងស្រម៉ៃថាមានប្រអប់ពណ៌ខៀវតូចមួយនៅក្នុងដៃរបស់អ្នក។ តើអ្នកមានអារម្មណ៍យ៉ាងណាដែរ? ឥឡូវស្រមៃថាវាជាប្រអប់ពណ៌ក្រហមដែលមានស្រទាប់មាស។ តើអ្នកមានអារម្មណ៍ខុសគ្នាទេ? តែប្រសិនបើរបស់ទាំងពីរគឺជាចិញ្ចៀនពេជ្រវិញ ហេតុអ្វីបានជាមនុស្សម្នាក់នោះមានភាពស្រមៃច្រើនជាងអ្នកដទៃ?”
ជាក្រុមអ្នកជំនាញក្នុងវិស័យនេះ Cake Experiential Communications បានចាត់ទុកខ្លួនគេថាគឺជាអ្នកដែលមានគំនិតច្នៃប្រឌិតចំរុះ ទាំងការរៀបចំគ្រប់គ្រងកម្មវីធី ជាអ្នកគ្រប់គ្រងផ្នែកឌីជីថលដែលរួមផ្សំនូវជំនាញផ្សេងៗគ្នា ដើម្បីផ្តល់ជូននូវបទពិសោធន៍ដ៏អស្ចារ្យក្នុងការផ្សព្វផ្សាយផលិតផល។ បង្កើតឡើងនៅក្នុងឆ្នាំ២០០៨ ក្រុមហ៊ុននេះបានវិវត្តន៍ខ្លួនជាបន្តរបន្ទាប់រហូតទទួលបានមេដាយប្រាក់ សម្រាប់ការគ្រប់គ្រង់ពិព័រណ៍ល្អជាងគេប្រចាំឆ្នាំ និងមេដាយប្រាក់សម្រាប់ការគ្រប់គ្រងកម្មវិធីនៃសហគមន៍គោលដៅល្អជាងគេប្រចាំឆ្នាំ បង្ហាញដោយ Enfagrow A + នៅក្នុងកម្មវិធីពានរង្វាន់ព្រឹត្តិការណ៍ទីផ្សារឆ្នាំ ២០១៥ ដែលផ្តល់រង្វាន់ដល់អ្នកចូលរួមក្នុងតំបន់សម្រាប់យុទ្ធនានៃការព្រឹត្តិការណ៍ល្អបំផុត។ បច្ចុប្បន្នក្រុមហ៊ុននេះមានទាំងប្រទេសម៉ាឡេស៊ី និងប្រទេសកម្ពុជាដោយមានគម្រោងក្នុងការពង្រីកខ្លួនទូទាំងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍។

LAST EPISODE OF CELLCARD’S CAMBODIAN NET IDOL: MEGAMIND CROWNED FIRST EVER, WITH $20,000 WORTH OF PRIZES | Cellcard
LAST EPISODE OF CELLCARD’S CAMBODIAN NET IDOL: MEGAMIND CROWNED FIRST EVER, WITH $20,000 WORTH OF PRIZES
Published Date: December, Wednesday 27, 2017
Phnom Penh, 26th Dec 2017 – Cellcard have found the top 3 Cambodian Net Idols, M. Megamind crowned Cambodia’s First Net Idol, with Bun Leng and Rainiedara coming in as runner-ups. The series was aired on Cellcard’s Facebook page – Cambodia’s leading corporate Facebook page. After Party event is the celebration for this success, hosted by Cellcard at Popea pub starting from 6pm till 9pm. Participation included all contestants and their friends, Cake Experiential Communications team and judges, Cellcard team and Cellcard Facebook fans, and press media.
“Cake has been a great partner to work with on this very first exploration into the appetite for online influencers in Cambodia.
We are very happy with the results and campaigns such as these give us insight to guide our future online strategies” – Ian Watson, CEO of Cellcard
As the Net Idol judges Rollin, ZK and Cath took their seats for one last time, Host Sarita could only make one dream come true, as the 4 remaining contestants make history live on stage. The Executive Producer of Cambodian Net Idol who is also a mentor to all of the Idols, Natalie Saw expressed that she was pleased to see how far each and everyone of them has come and the journey has really been an emotional one as she has also gotten close to all of the Idols. “There is so much talent and passion here in the influencers here in Cambodia, and I want to be able to help and guide them to express their full potential”, she added as she is also considered an influencer herself and has been doing so for more than 5 years.
Rainiedara, the explorer, Dalina the Angel, M. Megamind – The Star and the multi talented Bun Leng joined our host Sarita on stage for one last time. Before the elimination, Cellcard kicked off the finale with a brief recap over the Idols’ journey over the last 8 weeks, showcasing the highs and lows that they had to overcome to secure their spot as the Top 4 on stage today. The first of its kind Internet Influencer Reality Show has come to show influencers and brands alike how powerful online influencers can be with the show reaching close to 7 million people from its ,first season alone. Dalina was eliminated in the first round, leaving the 3 boys moving in the Top 3.
During the show, fans were also given a look into the daily lives of our Top 3 Idols, where they were given a task to produce a 3 minute “A Day In Your Life” video. In the next stage, Idols had to answer a series of impromptu questions from Host Sarita, showcasing their knowledge and understanding of this social media world and the power of influencers. Before the show came to an end, the contestants showcased their talents on stage for one last time, pulling out all the stops to be Cambodia’s first Net Idol.
Wrapping up its first season, the Judges said that they are definitely hopeful to bring many more of Cambodia’s internet sensations to the next level and that Cambodian Net Idol is definitely here to stay to help Cambodia’s young rising stars reach their full potential.
If you have missed out on our previous episodes, head on over to Cellcard Facebook to follow Cambodia’s Net Idols weekly journey on www.facebook.com/CellcardFanPage/ or follow the hashtag #NetIdolKH.
###
About Cake Experiential Communications
“Close your eyes for a moment and imagine that little blue box in your hands. What do you feel? Now imagine a red box with gold lining. Feel different? If both are just diamond rings, why does one conjure up more to the imagination than the other?”
Masters of their industry, Cake Experiential Communications positioned themselves as a hybrid of creative, on-ground and event activation and digital agency that integrates the different fields of expertise together to deliver great branded experiences. Founded in 2008, the company has developing personalised brand experiences having won Silver for Best Exhibition Event and Bronze for Best Event for a Targeted Community for ‘2015 Brain Expo – Presented by Enfagrow A+’ at the Marketing Events Award 2015, which awards regional contenders for top event campaigns. The company now exists in both and Cambodia, with plans on opening throughout the South East Asian region.