ការប្រគំតន្ត្រី នាំឲ្យការសង់បណ្ណាល័យថ្មីសម្រាប់ប្អូនៗកុមារ | សែលកាត
ខេត្តព្រះសីហនុ នឹងអាចបង្កើនការស្វែងរកភាពសប្បាយរីករាយតាមរយៈការអានដើម្បីបង្កើនចំណេះដឹង របស់ខ្លួន។ សូមអរគុណសម្រាប់ការប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌ ពន្លឺនៃក្ដីសង្ឃឹម2 ដោយទទួលបានជោគជ័យដ៏ធំធេងនេះ។
កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍យុវជន (YDP) និង សែលកាត ដែលអ្នកផ្ដួចផ្ដើមរៀបចំការប្រគុំតន្ត្រីនេះ នឹងយកថវិកាមូលនិធិដែលប្រមូលបានពីការប្រគំតន្ត្រីទៅសាងសង់បណ្ណាល័យមួយសម្រាប់ សាលាបឋមសិក្សាមួយនេះ។ ភាគីទាំងពីរថ្មីៗនេះកំពុងបញ្ចប់គម្រោងសាងសង់អគារថ្មី ដែលគ្រោងនឹងបញ្ចប់នៅមុនចុងខែកុម្ភៈ។
អតិថិជនសែលកាតបានចូលរួមវិភាគទានកសាងបណ្ណាល័យនេះដោយធ្វើការបរិច្ចាគ ថវិកាចំនួន១.៨៩១,៥០ដុល្លារ តាមរយៈការផ្ញើសារ។
ថ្លែងឲ្យដឹងអំពីកម្មវិធីនេះ លោក កែវ ពិទូរ្យ តំណាងកម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍យុវជន បានបញ្ជាក់ថា “តន្ត្រីសប្បុរសធម៌ គឺជាការប្រមូលមូលនិធិលើកទីពីររបស់យើងសម្រាប់បុព្វហេតុសប្បុរសធម៌ ហើយយើងមានមោទនភាពដែលកម្មវិធីនេះទទួលបានការស្វាគមន៍គាំទ្រយ៉ាងខ្លាំងក្លា។ សូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះវត្តមានអ្នកចូលរួមក្នុងការប្រគំតន្ត្រី ក៏ដូចជាដៃគូទាំងអស់ផងដែរ យើងបានគ្រប់គ្រងដើម្បីផ្ដល់វិភាគទានដល់កុមារនៅសាលាបឋមសិក្សាកែវផុស និងសង្ឃឹមជះឥទ្ធិពលល្អដល់អនាគតពួកគេ។”
លោក ផុន ណាវុឌ្ឍ ប្រធានផ្នែកទីផ្សារក្រុមហ៊ុន សែលកាត មានផ្ដល់កិត្តិយសដោយក្នុងនាមក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍អាចមានលទ្ធភាពធ្វើ កិច្ចការតបស្នងដ៏មានអត្ថន័យដល់សហគមន៍។
លោកបានថ្លែងបញ្ជាក់ថា យើងជឿថាការអប់រំគឺជាផ្នែកដ៏សំខាន់មួយដែលយើងអាចផ្ដល់សម្រាប់
ក្មេងៗក្នុងសហគមន៍យើង ប៉ុន្តែដើម្បីធ្វើដូច្នេះបាន ដំបូងពួកគេត្រូវមានសៀវភៅអាន និងសិក្សាស្រាវជ្រាវជាមុនសិន។ លោកបានបន្តថា យើងជឿថាបណ្ណាល័យថ្មីរបស់សាលានេះ នឹងជួយសម្របសម្រួលនាំឲ្យមានការផ្លាស់ប្ដូរចំណេះដឹងកាន់តែស្រួចស្រាវ ធ្វើឲ្យស្រឡាញ់ការអានកាន់តែជ្រាលជ្រៅ និងរៀបចំកុមារឲ្យដើរក្នុងផ្លូវដ៏ត្រឹមត្រូវដើម្បីឆ្ពោះទៅរកភាពជោគជ័យ។
ការប្រគំតន្ត្រីកាលពីថ្ងៃទី7 វិច្ឆិកា ឆ្នាំមុន មានដូចជាការចូលរួមសម្ដែងពីសំណាក់ក្រុមតន្ត្រី និងអ្នកចម្រៀងពេញនិយម ការបង្ហាញម៉ូតស្លៀកពាក់ cosplay និងការសម្ដែងសៀកជាដើម។

Concert leads to new library for youngsters | Cellcard
Phnom Penh, January 9: Youngsters at Keo Pos Primary School in Steng Hau district in Sihanoukville will soon be able to further discover the joys of reading and add to their knowledge, thanks to the success of last year’s Shine of Hope 2 charity concert.
Concert organizers Youth Development Program (YDP) and Cellcard will use the funds raised during the concert to build a library for the center. Both parties are currently finalizing location plans for the new building, which is scheduled for completion by the end of February.
Cellcard subscribers further contributed to the library by donating $1,891.50 in total via SMS.
“The charity concert was our second one to raise funds for a deserving cause, and we’re proud that this one was also so well-received,” said Mr. Keo Pitou, YDP representative. “Thanks to those attending the concert and other parties, we’ve managed to contribute to the kids of Keo Pos Primary School and hopefully impact their future.”
Cellcard Head of Segment Marketing, Mr Phon Navuth was honored that the telco was able to give back to the community.
“We believe that education is one of the most important things we can give our young, but to do so, they must first have access to proper learning and reading materials,” he said. “We believe the school’s new library will facilitate a keener exchange of knowledge, inculcate a deeper love of reading and set children on the right path towards success.”
The concert on November 7 last year featured performances from popular singers and bands, a cosplay fashion show and a magic show, among others,