ចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាតលើបណ្ដាញសេវា 5G ​ទទួលបានការចាប់អារម្មណ៍យ៉ាងខ្លាំងពីគណៈប្រតិភូចិន | សែលកាត
ចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាតលើបណ្ដាញសេវា 5G ​ទទួលបានការចាប់អារម្មណ៍យ៉ាងខ្លាំងពីគណៈប្រតិភូចិន
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: កញ្ញា, ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ 13, 2018
ការធ្វើបទបង្ហាញរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាតកាលពីម្សិលមិញ លើចក្ខុវិស័យនៃបណ្ដាញសេវា 5G នៅប្រទេសកម្ពុជា បានទទួលការអបអរសាទរយ៉ាងច្រើន នៅលើវេទិកាអំពីប្រព័ន្ធឌីជីថល Silk Road និង កិច្ចសហប្រតិបត្តិការក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្ម (Digital Silk Road and Industrial Cooperation Forum) នៅទីក្រុង Nanning ប្រទេសចិន។
នៅក្នុងកម្មវិធីនេះ មានគណៈប្រតិភូក្នុងជួររដ្ឋាភិបាល និងអ្នកជំនួញជាង ៥០០នាក់បានចូលរួម ហើយវេទិកានេះបានផ្សព្វផ្សាយយ៉ាងទូលំទូលាយជាងមុនទៅកាន់ទីក្រុង៣ផ្សេងទៀត ក្នុងរយៈពេលមួយសប្តាហ៍ និងមានអ្នកចូលរួមជាង ២,០០០នាក់។
វេទិកានេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយ China-ASEAN Information Harbour ដែលផ្តោតលើការបង្កើតទំនាក់ទំនងរវាងប្រទេសចិន និង ប្រទេសមកពីសមាគមន៍​ប្រជាជាតិ​អាស៊ីអាគ្នេយ៍។
ការធ្វើបទបង្ហាញរបស់ សែលកាត ថ្ងៃនេះ បានបង្ហាញពីបទពិសោធន៍ប្រើប្រាស់បណ្ដាញសេវា 5G ដែលអាចអនុវត្តន៍នៅប្រទេសកម្ពុជា ហើយអ្វីដែលសំខាន់នោះគឺដើម្បីពង្រឹងគុណភាពជីវិត និង សេដ្ឋកិច្ចជាតិ។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន (Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត បាននិយាយថា​ ​លោកពិតជាសប្បាយរីករាយយ៉ាងខ្លាំងនឹងភាពជោគជ័យនៃការធ្វើបទបង្ហាញនេះ។
លោកបន្ថែមថា៖ «ចាប់តាំងពីយើងដាក់ដំណើរការបណ្ដាញសេវាលំដាប់ពិភពលោក 4G LTE មក ក្រុមហ៊ុន​សែលកាតបានទាក់ទាញការចាប់អារម្មណ៍យ៉ាងខ្លាំងពីទូទាំងតំបន់។»
«ពួកយើងជឿជាក់ថា ការទទួលស្គាល់ពីភាពវិជ្ជមានមកលើក្រុមហ៊ុន សែលកាត គឺជាការទទួលស្គាល់មកលើប្រទេសកម្ពុជាផង​ដែរ។​ ​ពួក​យើងកំពុងខិតខំប្រឹងប្រែងវិវឌ្ឍន៍ទៅរកបណ្ដាញសេវា5G ហើយធានាគុណភាពនៃការប្រើប្រាស់នាពេលអនាគតក្នុងការជួយពង្រឹងគុណភាពជីវិត និង សេដ្ឋកិច្ចជាតិទាំងមូលនៅកម្ពុជា។»
លើសពីនេះទៀត លោក វ៉ាត់សុន បានថ្លែងអំណរគុណដល់​ អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ដែលជាប្រធានក្រុមហ៊ុនក្នុងការជួយជ្រុមជ្រែង និង ដឹកនាំក្រុមហ៊ុនរ៉ូយាល់គ្រុប (Royal Group) លើវិស័យឌីជីថលនៅប្រទេសកម្ពុជា។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា លោក​ វ៉ាត់សុន នឹងធ្វើជាវាគ្មិនកិតិ្តយសក្នុងខែនេះ នៅឯសន្និសីទ 5G Asia ក្នុងប្រទេសសិង្ហបុរី។

Cellcard’s presentation of its vision for 5G in Cambodia was met with applause earlier today (13 Sept) at the Digital Silk Road and Industrial Cooperation Forum held in Nanning, China.
This morning’s event was attended by 500 delegates of high ranking government officials and business leaders, as part of the much wider forum which spanned three cities over the full week attracting more than 2000 attendees.
The forum was hosted by the China-ASEAN Information Harbour (CAIH) which is focused on building a future hub connecting China to ASEAN countries.
Cellcard’s presentation today showcased the 5G use cases which could be implemented in Cambodia, and importantly improve quality of life and progress the national economy.
Cellcard’s Chief Executive Officer Ian Watson said he was extremely pleased with how well the presentation was received.
“Since we rolled out our world-class 4G LTE network, Cellcard has attracted increasing interest and attention from across the region,” he said.
“We believe positive recognition for Cellcard is also recognition for Cambodia.
“We now step up our commitment to build the bridge to 5G and ensure its future use in Cambodia improves lives and progresses the economy.”
Mr Watson paid tribute to Chairman, Neak Oknha Kith Meng, for his strong support in delivering the Royal Group vision for a digitised Cambodia.