កម្មវិធីប្រកួត Super Data Race របស់ក្រុមហ៊ុន Cellcard មកដល់ខេត្តកំពង់ចាមហើយ | សែលកាត
ភ្នំពេញ៖ ការប្រកួត Super Data Race របស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានមកដល់ខេត្តកំពង់ចាម ដែលជាទីតាំងទី៤ ដែលនឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ ដ៏ពេញនិយមមួយនេះ។ ការប្រកួតនឹងចាប់ផ្តើមក្នុងខេត្តកំពង់ចាមនៅវេលាម៉ោង៤រសៀល​ ថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៨ កក្កដា ២០១៩ ដែលមានទីតាំងនៅក្នុង វិទ្យាល័យព្រះសីហនុ។ ដើម្បីមានសិទ្ធិចូលរួមប្រកួត បេក្ខជនតម្រូវ ឲ្យទាញយកកម្មវិធី Super Data Race ពី Google Play ឬក៏ iOS App ។ បន្ទាប់មក បេក្ខជនទាំងអស់ ត្រូវចុះឈ្មោះជាមួយ នឹងលេខទូរស័ព្ទរបស់ ប្រព័ន្ធសែលកាត របស់ពួកគេរួចហើយ ទៅយកសម្ភារៈ សម្រាប់ការប្រកួតនៅស្តង់សែលកាត និង ចូលតម្រង់ជួរ នៅក្នុងវិទ្យាល័យព្រះសីហនុ ដើម្បីចាប់ផ្តើមការប្រកួត។
កម្មវិធី Super Data Race ជាកម្មវិធីបង្កើត ឡើងសម្រាប់លើកទឹកចិត្ត សិស្សានុសិស្ស ទទួលបាននូវហ្គេមសប្បាយៗតាមរយៈអនឡាញ និង បង្ហាញពីបណ្តាញ 4G LTE របស់ ប្រព័ន្ធសែលកាតដ៏លឿនជាងគេបំផុតនៅកម្ពុជា។ បេក្ខជនអាចទទួលបានឱកាសឈ្នះរង្វាន់ មានដូចជា ទូរស័ព្ទiPhone XS Max iPad ទូរស័ព្ទ Huawei Nova3i​ កាសAirPods និង រង្វាន់ផេ្សងៗជាច្រើនទៀត។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះ ក៏មានការចូលរួមពី តារាកិត្តិយសល្បីៗផងដែរ ដូចជា លោក ថេណា លោក ប៊ុនឡេង និង ក្រុមតារាចំរៀងMustache ដើម្បីផ្តល់ភាពសប្បាយ រីករាយដល់អ្នកចូលរួមទាំងអស់ នៅចុងកម្មវិធី។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន( Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា “កម្មវិធី Super Data Race នៅតែបន្តទទួលបានការចាប់អារម្មណ៍ពីអ្នកលេងជាច្រើន តាមបណ្តាខេត្តនានា។ កម្មវិធីប្រកួតនេះបានក្លាយជាវេទិកាដ៏ពេញនិយម សម្រាប់យុវវ័យខ្មែរ ដើម្បីទទួលបានបទពិសោធន៍ ច្នៃប្រឌិតថ្មី សម្រាប់ហ្គេមអនឡាញ និង រីករាយជាមួយ ពិភពឌីជីថល។”
លោក អៀន វ៉ាត់សុន ( Ian Watson) បាននិយាយបន្ថែមថា៖ «ពួកយើងចង់ធ្វើឱ្យ អតិថិជនរបស់យើង ទទួលបាននូវបទពិសោធន៍ ប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធទំនាក់ទំនង ដ៏មានល្បឿនលឿន ដែលប្រណាំងនឺង ពេលវេលាដើម្បីបំបែកគន្លឹះហ្គម  និងរីករាយជាមួយ ការភ្ញាក់ផ្អើលគ្រប់វគ្គ Super Data Race ថ្មីរបស់យើង ជាមួយបណ្តាញ ដែលទទួលពានរង្វាន់ ល្បឿនលឿនរបស់យើង​»។

Cellcard’s Super Data Race to take Kampong Cham by storm | Cellcard
Cellcard’s Super Data Race is coming to Kampong Cham, the fourth location in the country to host the popular event.
The race will commence in Kampong Cham province at 4 pm on Sunday, 28 July 2019 in Preah Sihanouk High School campus. To be eligible to compete, contestants must download the Super Data Race app from Google Play or the iOS App Store. Upon downloading the app, players can register themselves as racers with their Cellcard phone numbers, claim their race kits from the Cellcard booth and join the START line at Preah Sihanouk High School before the race begins.
Super Data Race is a game designed to encourage young students to discover the fun and excitement of online gaming and to showcase Cellcard’s 4G LTE network, the fastest in Cambodia. Contestants stand a chance to win prizes such as iPhone XS Max, iPad, Huawei Nova3i, AirPods, with many more prizes up for grabs! The event will also feature special guests such as Thena, Bunleng and the Mustache Band who will meet and greet all players after the conclusion of the race.
As the Super Data Race continues to attract hundreds of players in different provinces, Cellcard Chief Executive Ian Watson said that the contest has become a popular platform for young Cambodians to experience new innovations in online gaming as well as the fast-paced digital lifestyle.
“We want our users to experience high-speed internet connectivity that our award-winning network has to offer as they race against time to unlock clues and surprises in our all-new Super Data Race. The game combines elements of entertainment with education, enabling players to improve their learning and discovery processes while having fun at the same time,” said Mr. Ian Watson.