គំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់សែលកាតប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងការរីករាលដាលនៃជម្ងឺកូវីដ-១៩ ទទួលបានពានរង្វាន់ដ៏គួរស្ងើចសរសើរ | សែលកាត
គំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់សែលកាតប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងការរីករាលដាលនៃជម្ងឺកូវីដ-១៩ ទទួលបានពានរង្វាន់ដ៏គួរស្ងើចសរសើរ
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: វិច្ឆិកា, ថ្ងៃ​ពុធ 17, 2021
ការប្ដេជ្ញាចិត្តដ៏រឹងមាំរបស់ក្រុមហ៊ុន​ សែលកាត ចំពោះសហគមន៍កម្ពុជាក្នុងអំឡុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ បានទទួលពានរង្វាន់កំពូលនៅក្នុងកម្មវិធី AmCham Cambodia 2021 CSR Excellence Awards ។
ការអបអរសាទរចំពោះពានរង្វាន់ដ៏មានកិត្យានុភាព ក្នុងកម្មវិធីពានរង្វាន់ទំនួលខុសត្រូវសង្គមរបស់ក្រុមហ៊ុន (CSR) នេះ ដែលត្រូវបានដាក់ឱ្យដំណើរការនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ព្រមទាំងក្រុមហ៊ុននានា និងបណ្តាបុគ្គលនៅពីក្រោយការជោគជ័យនេះ។
ដោយសារមានបញ្ហាប្រឈមនឹងជំងឺរាតត្បាត ដូច្នេះហើយរង្វាន់ក្នុងឆ្នាំនេះរួមមានប្រភេទរង្វាន់ដែលបង្ហាញពីការទទួលស្គាល់នូវគំនិតផ្តួចផ្តើមការប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩ ដែលបានធ្វើឡើងនៅក្នុងសហគមន៍។
ក្នុងពិធីប្រគល់រង្វាន់នៅសណ្ឋាគារ Raffles Le Royal ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ កាលពីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៦ ខែវិច្ឆិកា សែលកាត បានយកឈ្នះការប្រកួតប្រជែងដ៏ស្វិតស្វាញ ដើម្បីក្លាយជាម្ចាស់ពានរង្វាន់ផ្នែកក្រុមហ៊ុនធំក្នុងប្រភេទគំនិតផ្តួចផ្តើមប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩ ។
លោក Simon Perkins នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា សមិទ្ធិផលដ៏អស្ចារ្យនេះគឺត្រូវអរគុណដល់បុគ្គលិកគ្រប់រូបដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងដោយមិនមានការនឿយហត់ ដើម្បីជួយដល់សហគមន៍ដែលកំពុងប្រឈមនឹងទុក្ខលំបាកក្នុងគ្រាអាសន្ននេះ។
លោក Simon បានមានប្រសាសន៍បន្ថែមថា “យើងពិត​មាន​មោទនភាព​ណាស់​ដែល​បាន​ទទួល​រង្វាន់​នេះ។ វាអាស្រ័យលើការខិតខំប្រឹងប្រែង និងទង្វើដែលមិនគិតតែពីខ្លួនឯងរបស់បុគ្គលិកសែលកាត ព្រមទាំងក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបទាំងមូល និងលោកអគ្គនាយករបស់យើងដែលបានបង្ហាញឲ្យឃើញនៅក្នុងឆ្នាំនេះក្រោមសម្ពាធយ៉ាងខ្លាំងក្នុងការសម្រាលបន្ទុករបស់សហគមន៍”។
យើងមានមោទនភាពក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនតែមួយគត់ដែលគ្រប់គ្រងដោយជនជាតិខ្មែរ 100%  សែលកាត បានបញ្ចេញគំនិតផ្តួចផ្តើមមួយចំនួនក្នុងឆ្នាំនេះ ដើម្បីជួយប្រទេសកម្ពុជាក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ស្របជាមួយការផ្តល់ជំនួយដល់សហគមន៍ដែលរងគ្រោះខ្លាំងបំផុតដោយជំងឺរាតត្បាត។
ក្នុងអំឡុងពេលនៃការបិទខ្ទប់ ក្រុមការងារផ្នែកបណ្តាញសេវារបស់ សែលកាត បានធានាថា អ្នកដែលរស់នៅក្នុងតំបន់ក្រហមអាចបន្តទំនាក់ទំនងជាមួយមនុស្សជាទីស្រលាញ់បាន តាមរយៈការពង្រឹងបណ្តាញសេវា និងដាក់ពង្រាយបណ្តាញអង់តែនបន្ថែមទៀតនៅទូទាំងតំបន់។
លើសពីនេះទៅទៀត ក្រុមការងារផ្នែកពាណិជ្ជកម្មរបស់ សែលកាត បានចាប់ដៃគូជាមួយម្ចាស់អាជីវកម្មឯកជន និងអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល ដើម្បីផ្តល់នូវការផ្គត់ផ្គង់សំខាន់ៗឱ្យដល់អ្នករស់នៅតំបន់ក្រហម រួមទាំងអាហារ និងរបស់របរប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះផ្សេងទៀត នៅពេលដែលពួកគេមិនអាចចាកចេញពីផ្ទះបាន។
បុគ្គលិកស្ម័គ្រចិត្តក៏បានលះបង់ពេលវេលារបស់ខ្លួនក្នុងការបង្កើត និងដំណើរការមជ្ឈមណ្ឌលចាក់វ៉ាក់សាំង​ រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប គាំទ្រដោយក្រសួងសុខាភិបាល និងសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោផងដែរ ដែល​បាន​ដំណើរការ​អស់​រយៈពេល​ជាង​មួយ​ខែកន្លងមក ហើយ​បាន​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​ដល់​មនុស្ស​ជាងមួយម៉ឺននាក់។
លោក Simon បានបន្ថែមថា “ជំងឺរាតត្បាតបានបង្ហាញពីពេលវេលាដែលមិនធ្លាប់មានពីមុនមក ហើយយើងប្តេជ្ញាគាំទ្រសហគមន៍ដែលយើងធ្វើការជាមួយតាមលទ្ធភាពដែលយើងអាចធ្វើបាន។ យើងទាំងអស់គ្នាបានឆ្លងកាត់និងពុះពារនូវជំងឺរាតត្បាតជាមួយគ្នា ហើយអាចអបអរសាទរដល់សមិទ្ធិផលទាំងនេះ នៅពេលយើងក៏កំពុងអបអរនូវការបើកដំណើរការប្រទេសឡើងវិញគ្រប់វិស័យម្តងទៀត”។
ការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ សែលកាត ចំពោះទំនួលខុសត្រូវសង្គម មិនត្រឹមតែការប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩នោះទេ   និងបង្កើតជាផ្នែកស្នូលនៃប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួន។ ទូរគមនាគមន៍កំពុងឈានមុខគេនៅពេលនិយាយអំពីការលើកកម្ពស់ជំនាញ និងផ្តល់ឱកាសដល់យុវជនកម្ពុជាក្នុងវិស័យនវានុវត្តន៍ឌីជីថល។
នេះក៏រួមបញ្ចូលទាំងការគាំទ្រដល់ការបណ្តុះបណ្តាល និងការអភិវឌ្ឍន៍អ្នកវិទ្យាសាស្ត្រវ័យក្មេងផ្នែកទិន្នន័យចំនួនប្រាំពីររូប។ នៅឆ្នាំនេះ សែលកាត ក៏បានសហការជាមួយអ្នកជំនាញការសរសេរកូដនិងមនុស្សយន្តពី SabaiCode ដើម្បីផ្តល់អាហារូបករណ៍ចំនួន 10 ក្នុងការចូលរួមវគ្គសិក្សាសរសេរកូដ Bootcamp រយៈពេល 12 ខែផងដែរ។
ដោយជាផ្នែកមួយនៃការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ សែលកាត ក្នុងការកសាងចំណេះដឹង និងសមត្ថភាពផ្នែកឌីជីថល ខណៈពេលដែលព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាទទួលយកឧស្សាហកម្ម 4.0 សកម្មភាពចំពោះទំនួលខុសត្រូវសង្គម របស់សែលកាត ផ្តោតលើការច្នៃប្រឌិតផ្នែកឌីជីថលនឹងនៅតែជាអាទិភាពទៅអនាគត។

Published Date: November, Wednesday 17, 2021
Cellcard’s unwavering commitment to Cambodian communities during the nation’s fight against Covid-19 has earned a top accolade at the AmCham Cambodia 2021 CSR Excellence Awards.
The prestigious awards celebrate innovative corporate social responsibility (CSR) programmes being rolled out across Cambodia, and the companies and individuals behind them.
Due to the challenges the pandemic has presented, this year’s awards included a category dedicated to recognizing Covid-19 initiatives carried out in the community.
At an awards ceremony at Raffles Le Royal hotel in Phnom Penh on Thursday, November 16, Cellcard beat off fierce competition to be crowned winner in the large company section in the Covid-19 initiative category.
Simon Perkins, Cellcard CEO, said the fantastic achievement is thanks to the tireless effort employees have shown to aid struggling communities during the challenging times.
“We are very proud to receive this award. It is down to the hard work and selfless acts of Cellcard’s employees, the entire Royal Group and our Chairman have shown this year under great pressure to ease the burdens of the communities we serve,” said Mr Simon.
As a proudly 100 percent Khmer-owned company, Cellcard has rolled out a number of initiatives this year to help Cambodia in its fight against Covid-19 while providing relief to communities hit the hardest by the pandemic.
During lockdown, Cellcard’s network teams ensured those living in red zones were able to stay connected with loved ones by strengthening network signals and adding more cell sites throughout the areas.
In addition, Cellcard’s commercial teams partnered with private businesses and NGOs to provide red zone residents with essential supplies, including food and other household items, when they were unable to leave their homes.
Volunteer staff also dedicated their time to set up and operate the Royal Group vaccination centre with the Ministry of Health and Samdech Techo Voluntary Youth Doctor Association. It was in operation for more than one month and vaccinated more than 10,000 people.
Mr Simon added: “The pandemic has presented unprecedented times and we are committed to supporting the communities we work with however we can. We have all gone through the pandemic together and can celebrate these achievements at a time when we are also celebrating the country fully reopening again.”
Cellcard’s commitment to CSR extends further than Covid-19 and forms a core part of its operations. The telecom is leading the way when it comes to elevating skills and providing opportunities to young Cambodians within the digital innovation field.
This includes supporting the training and development of seven young data scientists who are now employed by Cellcard. This year, Cellcard also teamed up with coding and robotics experts SabaiCode to offer 10 scholarships to a 12-month coding Bootcamp.
As part of its commitment to build digital literacy and capacity as the Kingdom embraces Industry 4.0, Cellcard’s CSR activities focused on digital innovation will remain a priority into the future.