ក្រុមហ៊ុន Cellcard ឈ្នះពានរង្វាន់ជាក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិករដ៏ទុកចិត្តបំផុតប្រចាំឆ្នាំជាលើកទី២ ពី IDG ASEAN | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន Cellcard ឈ្នះពានរង្វាន់ជាក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិករដ៏ទុកចិត្តបំផុតប្រចាំឆ្នាំជាលើកទី២ ពី IDG ASEAN
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: ធ្នូ, ថ្ងៃ​សៅរ៍ 15, 2018
រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី​១៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៨៖ នៅរាត្រីនេះក្រុមហ៊ុន Cellcard មានមោទនភាពក្នុងការទទួលពាន ជាក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិការណ៍ដ៏ទុកចិត្តបំផុតប្រចាំឆ្នាំ២០១៨  (Cambodias Most Reliable Telecom Operator 2018 Award) ពី International Data Group (IDG) ASEAN នៅក្នុងកម្មវិធីពានរង្វាន់ប្រចាំឆ្នាំ Cambodia Telecom & FinTech Awards
កម្មវិធីប្រគល់ពាន់រង្វាន់នេះ ធ្វើឡើងនៅឯសណ្ឋាគារ The Great Duke រាជធានីភ្នំពេញ ចាប់ពីម៉ោង៦ល្ងាច ងមានអ្នកចូលរួមជាកិតិ្តយសជាង១០០នាក់មកពីស្ថាប័នទូរគមនាគមន៍ សេដ្ឋចកិច្ច អេឡិចត្រូនិច (Telecoms and FinTech)​ និងរដ្ឋាភិបាល។
កម្មវិធីនេះ រាប់បញ្ចូលទាំងការប្រគល់ពានរង្វាន់ជាផ្លូវការ និងការធ្វើបទបង្ហាញពីការស្រាវជ្រាវលើទីផ្សារនៃបច្ចេកវិទ្យា 4G សេវាអ៊ីនធើណេត និងសេដ្ឋកិច្ចផ្នែកអេឡិចត្រូនិចជាមួយអ្នកឆ្លើយសំណួរជាង៤ម៉ឺននាក់។
ជាង៦០%នៃការសិក្សា ត្រូវបានធ្វើឡើងតាមរយៈអនឡាញ និង៤០% ធ្វើឡើងតាមរយៈការសម្ភាសន៍ផ្ទាល់មាត់នៅក្រុងធំៗ ចំនួន៥ ដូចជា ភ្នំពេញ បាត់ដំបង ព្រៃវែង សៀមរាប និងព្រះសីហនុ។
នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនរបស់ Cellcard លោក អៀន វ៉ាតសុន  (Ian Watson) បានមានប្រសាសន៍ថាលទ្ធផលនៃការសិក្សាបង្ហាញពីការកើនឡើងយ៉ាងរហ័សពីភាពពេញចិត្តរបស់អតិថិជន និងការគិតរបស់ពួកគេលើបណ្តាញសេវាទំនាក់ទំនងនៅគ្រប់វិស័យ។
លោកបន្តថា៖ «ការសិក្សាស្រាវជ្រាវនេះ ត្រូវបានធ្វើឡើងពីខែកក្កដា ដល់ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៨ អំឡុងពេលដ៏អស្ចារ្យរបស់ Cellcard ដែលបានទទួលស្គាល់ទូទាំងតំបន់ និងសកលលោកលើគុណភាពនិងល្បឿនបច្ចេកវិទ្យា 4Gរបស់យើង»
«ជាក់ស្តែង នៅឆ្នាំ២០១៨ជាឆ្នាំដែលក្រុមហ៊ុន Cellcard បានទទួលពានរង្វាន់លើចក្ខុវិស័យក្នុងការក្លាយជាអ្នកដឹកនាំក្នុងការបង្កើតថ្មីនិងសម្រាប់អតិថិជន ហើយយើងសូមអរគុណដល់ប្រជាជនកម្ពុជាក្នុងការជឿទុកចិត្តលើក្រុមហ៊ុន Cellcard»
តារាងនៃភាពជោគជ័យរបស់ក្រុមហ៊ុន Cellcard ក្នុងឆ្នាំ២០១៧ និង២០១៨ រួមមាន៖
• ខែកុម្ភៈឆ្នាំ២០១៨ នៅឯសន្និសីទទូរស័ព្ទដៃ (Mobile World Congress) នៅទីក្រុង Barcelona ពួកយើងទទួលបានពានរង្វាន់ជាលើកទីពីរពី Open Signal
• ខែកក្កដាពួកយើងឈ្នះពានរង្វាន់ជាលើកទីពីរពី Speedtest Award នៅ Ookla ដែលបង្ហាញថាពួកយើងជាប្រតិបត្តិករតែមួយគត់ដែលបានបង្កើនល្បឿនអ៊ីនធើណេត។
• នៅខែសីហាក្នុងសន្និសីទ 5G Asia Conference ក្នុងប្រទេសសិង្ហបុរី ពួកយើងបានឈ្នះពានរង្វាន់ដ៏ធំមួយ គឺ 5G Asia CXO Operator of the Year ដែលជាពានរង្វាន់ពីមហាជន (Peoples Choice Award)​ នេះជាការទទួលស្គាល់ពីក្រុមហ៊ុន ​Cellcard​ ក៏ដូចជាប្រទេសកម្ពុជា នៅក្នុងតំបន់លើការត្រៀមខ្លួនទទួលយកបច្ចេកវិទ្យា 5G
• នៅខែវិច្ឆិកាពួកយើងបានឈ្នះពានរង្វាន់សកលលោកមួយ Most Reliable Telecom Operator Cambodia ពីទស្សនាវដ្តី Global Brands Magazine
ហើយទាំងនេះបាននាំយើងមកដល់កម្មវិធីក្នុងខែនេះ ខែធ្នូ ពួកយើងទើបតែទទួលបានដំណឹងថា ក្រុមហ៊ុន​ Cellcard ត្រូវបានចាត់ទុកជាក្រុមហ៊ុនមានការរីកចម្រើនជាងគេលើវិស័យទូរគមនាគមន៍នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជានៅឆ្នាំ២០១៨ (Fastest Growing Telecommunications Company Cambodia 2018)
ហើយនៅរាត្រីនេះ យើងបានទទួលកិត្តិយសជាថ្មីដោយទទួលបានពានរង្វាន់ ពី IDG ASEAN ជាអ្នកប្រតិបត្តិការណ៍ដ៏ទុកចិត្តបំផុតប្រចាំឆ្នាំ២០១៨ (Cambodias Most Reliable Mobile Operator 2018 Award)
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមពីការផ្តល់ជូនពិសេស និងសកម្មភាពផ្សេងៗពីក្រុមហ៊ុន Cellcard សូមចូលទៅកាន់  Cellcard Facebook Fan Page  ​www.cellcard.com.kh

Published Date: December, Saturday 15, 2018
The award ceremony is to be held at The Great Duke, Phnom Penh from 6pm and is expected to attract 100 delegates from across the Telecoms and FinTech sector and Government.
The event is to include the official awards ceremony and the presentation of market research of 4G services, internet service and Fintech involving more than 40,000 respondents.
60% of the survey were conducted online and 40% by direct interview in the five main cities of Phnom Penh, Battambang, Prey Veng, Siem Riep, and Sihanoukville.
Cellcard Chief Executive Officer, Ian Watson, said the survey results showed a dramatic improvement in customer satisfaction and perception of the network across the industry.
“The survey was taken from July 2018 to November 2018, during a very exciting time for Cellcard when we were receiving recognition regionally and globally for our 4G network quality and speeds,” Mr Watson said.
“In fact 2018 is Cellcard’s most awarded year to date reinforcing our vision to be Cambodia’s innovation leader and customer champion and we thank the people of Cambodia for their vote of confidence in Cellcard.”
Cellcard’s full list of achievements in 2017 and 2018 include:
• Feb 2018 – At the Mobile World Congress in Barcelona – we received our second round of awards from Open Signal
• July – we won our second year of Speedtest Awards from Ookla – showing we were the only operator who had increased their speeds.
• In September at the 5G Asia Conference in Singapore we won our first major regional award – the 5G Asia CXO Operator of the Year – a People’s Choice Award. This recognition cemented both Cellcard and Cambodia as a formidable force in the region’s readiness for 5G.
• In November we won our first global award – Most Reliable Telecom Operator Cambodia – from the Global Brands Magazine.
• And this brings us to this month – December
• We just last week received news that the Global Banking and Finance Awards named Cellcard as the Fastest Growing Telecommunications Company Cambodia 2018
• And tonight we are again honoured to receive the Award from IDG ASEAN for Most Reliable Mobile Operator 2018.
For more information on Cellcard’s promotions and activities, visit the Cellcard Facebook Fan Page or www.cellcard.com.kh