ក្រុមហ៊ុនសែលកាតឈ្នះពានរង្វាន់ “វិស្វករស្ត្រីជោគជ័យក្នុងជំនាញ ប.គ.ព | សែលកាត
បុគ្គលិកឆ្នើមរបស់សែលកាត អ្នកនាង ហ្វាត​​ ស៊ីអែម ប្រធានផ្នែក Transport Planning and Optimisation បានទទួលពានរង្វាន់ វិស្វករ​ស្ត្រី​ជោគជ័យ​ក្នុង​ជំនាញ ប.គ.ព  ប្រចាំឆ្នាំ 2018។​
ពានរង្វាន់នេះ ត្រូវបានប្រគល់ក្នុងកម្មវិធី​ “ស្ត្រី​កម្ពុជា​ក្នុង​វិស័យ​បច្ចេកវិទ្យា 2018″ ដែលរៀបចំឡើងដោយក្រសួងប្រៃសនីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ កាលពីថ្ងៃ 7 មីនា​ មុនទិវានារីអន្តរជាតិ។
ពានរង្វាន់នេះ​ រៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បី ជួយជុំរុញស្រ្តីកម្ពុជា ឲ្យដើរតួនាទីយ៉ាង សំខាន់ ក្នុងវិស័យទំនាក់ទំនងព័ត៌មានវិទ្យា ដែលអាចកាត់បន្ថយវិសមភាព រវាងស្រ្តីនិងបុរសក្នុងវិស័យនេះ។
ដំណើរការនៃការជ្រើសរើសបេក្ខជន បានចាប់ផ្តើមចាប់ពីថ្ងៃ 15​ កុម្ភះ ហើយបេក្ខជនទាំងអស់ ត្រូវបានជ្រើសរើស និងធ្វើការវាយតម្លៃ ដោយក្រសួង ដោយផ្អែកលើលក្ខខ័ណ្ឌ ក្នុងការជ្រើសរើស និងលក្ខណះសម្បត្តិមួយចំនួន។
អ្នកនាង ហ្វាត​​ ស៊ីអែម បានលើកឡើងថា ខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពខ្លាំងណាស់ ដែលត្រួវបានជ្រើសរើស សម្រាប់ពានរង្វាន់នេះ។​ នេះ មិនត្រឹមតែជាកត្តិយសសម្រាប់ខ្ញុំ ប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងសម្រាប់ក្រុមការងារសែលកាតផងដែរ។
អ្នកនាងបានបន្តទៀតថា ពានរង្វាន់នេះ ពិតជាមានន័យណាស់សម្រាប់ខ្ញុំ និងជួយជុំរុញ ស្រ្តីកម្ពុជាទាំងអស់​​កាន់តែសកម្មក្នុងវិស័យទំនាក់ទំនងព័ត៌មានវិទ្យា។
នាយកផ្នែកធនធានមនុស្សរបស់ ក្រុមហ៊ុន​ រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប អ្នកស្រី Nicky Enriquez​​​ បាននិយាយថា អ្នកនាង​​ ស៊ីអែម បានធ្វើជាគំរូដ៏ល្អ សម្រាប់ស្រ្តីទាំងអស់នៅក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងក្នុងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានឈ្នះពានរង្វាន់​7 ឆ្នាំជាប់ៗគ្នាផ្នែក Best Employer Brand Awards ចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2012 ដល់ឆ្នាំ 2018 ដែលជាក្រុមហ៊ុនដែលយកចិត្តទុកដាក់យ៉ាងខ្លាំងចំពោះ បុគ្គលិក និង មានបរិស្ថានការងារល្អ ។
កាលពីឆ្នាំមុន នាយកផ្នែកពត៌មានវិទ្យា របស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត​ ក៏បានទទួលបានពានរង្វាន់ CIO ASEAN award ផងដែរ។

Published Date: March, Monday 12, 2018
Cellcard’s top talent has again been recognised nationally with Transport Planning and Optimisation Manager, Ms. Si Em Fat, receiving the Cambodian Woman ICT Engineer Award 2018.
Her recognition was part of the Women in Tech Awards 2018, hosted by The Ministry of Posts and Telecommunications on March 7th , just prior to International Women’s Day.
The awards aim to encourage Cambodian women who play active roles in the field of information, communication and technology and help narrow the gender divide in the technology sector.
The nomination process started from February 15th for candidates to be evaluated and selected by the ministry based on judgement criteria and qualifications.
Ms. Si Em Fat said   “I feel so proud to be selected for this award and this is a privilege and a great achievement not only for me but for my team at Cellcard.”
“This award means a lot to me and it encourages women in the country to be involved in the technology sector,” she said.
Chief People Officer for Cellcard and the Royal Group, Nicky Enriquez, said Ms Fat was a great role model for women at Cellcard and across Cambodia in general.
Cellcard is a 7-time award winner of the Best Employer Brand Awards from 2012-2018, recognised in the region for cultivating an organisational environment that promotes collaboration, growth and work-life balance.