សែលកាតនឹងប្រារព្ធកម្មវិធី Super Data Race នៅខេត្តស្វាយរៀងបន្ទាប់ពីឈ្នះរង្វាន់យុទ្ធនាការផ្សព្វផ្សាយប្រចាំឆ្នាំនាពេលថ្មីៗនេះ | សែលកាត
សែលកាតនឹងប្រារព្ធកម្មវិធី Super Data Race នៅខេត្តស្វាយរៀងបន្ទាប់ពីឈ្នះរង្វាន់យុទ្ធនាការផ្សព្វផ្សាយប្រចាំឆ្នាំនាពេលថ្មីៗនេះ
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: វិច្ឆិកា, ថ្ងៃ​សុក្រ 22, 2019
សែលកាត បានប្រកាស​ថា ទីតាំងសម្រាប់ការប្រារព្ធកម្មវិធីប្រកួត​ Super Data Race លើកទី7ខ្លួន​ នឹងធ្វើឡើងនៅក្នុង វិទ្យាល័យស្វាយរៀង នៅថ្ងៃទីអាទិត្យ ទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ចាប់ពីម៉ោង​៤រសៀល តទៅ។
យុវជន យុវនារី រាប់រយនាក់បានធ្វើការចុះឈ្មោះចូលក្នុងកម្មវីធីនេះ ដែលត្រូវបានរៀបចំដើម្បីបង្ហាញថាបណ្តាញ 4G LTE របស់ប្រព័ន្ធសែលកាតគឺជាបណ្តាញអ៊ីនធើណេតដ៏លឿន ក៏ដូចជាដើម្បីផ្តល់ឱកាសឲ្យអ្នកចូលរួម ឈ្នះរង្វាន់ ពិសេសៗជាច្រើនផងដែរ។​
មិនខុសពីកម្មវីធីប្រកួតរបស់សែលកាតដែលបានរៀបចំកន្លងមកនោះទេកម្មវីធីប្រកួតលើកនេះនឹងបញ្ចប់ទៅ​ ដោយមាន ការប្រគ៉ំតន្ត្រីពិសេសខ្នាតតូច​ ដែលនឹងមានការអញ្ជើញចូលរួមពី​ អ្នកនិពន្ធបទចម្រៀង លោក ថេណា (Tena) និង តារាតំណាងរបស់សែលកាតគឺ​ កញ្ញា​​ រ៉េត ស៊ូហ្សាណា ក៏ដូចជា តារាអ៊ីនធើណេត (NetIdols) ដូចជាលោក​ រ៉េននី ដារា (Rainie Dara) និង លោក ប៊ុន ឡេង (Bunleng)។
ជាមួយនឹងសន្ទុះនៃការចុះឈ្មោះចូលរួមបច្ចុប្បន្ននេះ សែលកាត រំពឹងថាកម្មវិធី Super Data Race លើកនេះនឹងទទួល បានអ្នកចូលរួមច្រើនជាងកម្មវិធីលើកមុនដែលធ្វើឡើងនៅក្នុងខេត្តកំពង់ចាមទៅទៀត។​
រង្វាន់សម្រាប់អ្នកឈ្នះមានដូចជា ទូរស័ព្ទ iPhone 11 Pro, iPad, ទូរស័ព្ទ Huawei Nova 3i,​ កាស AirPod និង ឈ្នះកាតកោសសែលកាតដែលមានទឹកប្រាក់ ១០០ដុល្លារ។
កម្មវិធីជំនួបតារាពិសេសនឹងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ចាប់ពី​ម៉ោង​១១ព្រឹក ដល់ម៉ោង១២ថ្ងៃត្រង់​ នៅហាង Coffee Today ក្នុងក្រុងស្វាយរៀង ដែលក្នុងអំឡុងពេលនោះ  អ្នកគាំទ្រនឹងមានឱកាសថតរូប selfies ជាមួយ​ លោក ថេ ណា និងកញ្ញា រ៉េត សូហ្សាណា លោក​ រ៉េននី ដារា និង លោក ប៊ុន ឡេង។​ ក្នុងពេលជាមួយគ្នានេះ សែលកាតនឹងធ្វើ ការចែកអាវយឺតមួយចំនួនដែលមាន​ហត្ថលេខារបស់ពួកគាត់ផងដែរ។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាតមានប្រសាសន៍ថា៖ “Super Data Race ទទួលបាន ប្រជាប្រិយភាពយ៉ាងខ្លាំងពីស្រទាប់យុវជន ដោយសារយើងប្រារព្ធកម្មវិធីនេះនៅតាមខេត្តផ្សេងៗនៅកម្ពុជា។ នេះគឺជា វិធីសាស្រ្តមួយដែលធ្វើឲ្យទទួលបានអ្នកគាំទ្រ និងការចូលរួមជាច្រើននៅក្នុងកម្មវិធីរាល់លើក”។
លោក​ អៀន វ៉ាត់សុន បានបន្ថែមទៀតថា៖​ “កម្មវិធី Super Data Race នេះ គឺជាយុទ្ធសាស្ត្ររបស់ សែលកាត ដើម្បី ទាក់ទាញអតិថិជនឲ្យបានស្គាល់ពីបណ្តាញ 4G LTEរបស់សែលកាត ដែលជាបណ្តាញអ៊ីនធើណេតលឿនបំផុត នៅ កម្ពុជា។ យើងមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយដែលបានរៀបចំកម្មវិធីនេះនៅខេត្តស្វាយរៀង ហើយក៏សូមថ្លែង អំណរគុណដល់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និង សិស្សានុសិស្ស នៅវិទ្យាល័យស្វាយរៀងទាំងអស់គ្នា។ យើងជឿជាក់ថាពួកគាត់ ក៏រីករាយដូចសែលកាត​ ក្នុងការដែលសាលារបស់គាត់ត្រូវបានជ្រើសរើសសម្រាប់រៀបចំកម្មវិធីនេះ។
ដើម្បីចូលរួមកម្មវិធីនេះ អ្នកចូលរួមត្រូវទាញយកកម្មវិធី Super Data Race ពី Google Play ឬក៏ iOS App។ បន្ទាប់មក បេក្ខជនទាំងអស់ ត្រូវចុះឈ្មោះជាមួយ​លេខទូរស័ព្ទរបស់ប្រព័ន្ធសែលកាត ហើយចុងក្រោយ ទៅយកសម្ភារៈប្រកួតនៅស្តង់សែលកាតនៅក្នុងវិទ្យាល័យស្វាយរៀង។
សែលកាត លើកទឹកចិត្តឲ្យសិស្សានុសិស្សទាំងអស់អញ្ជើញមកដល់ទីតាំងប្រកួតឲ្យបានមុនគេ ដើម្បីធ្វើការចុះឈ្មោះ និងយកសម្ភារៈសម្រាប់ការប្រកួតមុនពេលដែលកម្មវិធីចាប់ផ្តើម។

Published Date: November, Friday 22, 2019
The location for Cellcard’s 7th Super Data Race has been announced as Svay Rieng High School, taking place this Sunday (24 Nov) from 4 pm.
Hundreds of young people every day are registering to take part in the award-winning event that showcases Cellcard’s superior 4G LTE network, whilst giving participants the chance to win great prizes.
As always, the race will end with a special mini-concert – this time with singer-songwriter Tena and Cellcard Brand Ambassador Suzana Reth, along with popular influencers Rainnie Dara and Bunleng.
With the current rate of registrations, Cellcard is expecting this Data Race to be even more popular than the last one held in Kampong Cham.
The prize pool for the winners includes an Apple iPhone 11 Pro, Apple iPad, Huawei Nova 3i, Apple AirPods as well as top-up scratch worth USD 100 each.
A special Meet and Greet will be held on Sunday (24 Nov) from 11am-12pm at the Coffee Today store in the Svay Rieng city center. Their fans can meet and take selfies with the stars Tena and Suzana and influencers Rainnie Dara and Bunleng. Cellcard will be giving away limited edition signed t-shirts at the event.
Cellcard Chief Executive Ofice Ian Watson said the Super Data Race had grown in popularity as it has moved across the different provinces to engage with the youth segment.
“It’s a winning formula that has a huge fan following and very high participation and engagement,” Mr. Watson said.
“The race is part of our strategy to attract customers to our stunning 4G LTE network – the fastest in Cambodia.
“We are excited to this time come to Svay Rieng and we thank the high school teachers and students who are equally as excited to host the event on their grounds.”
To participate, racers must first download the Super Data Race app from Google Play or the iOS App Store, then register using their Cellcard phone number and claim their race kits from the Cellcard booths at the school.
Cellcard encourages students to arrive early to allow time to register and collect their race packs before the race commences.