សែលកាតចូលរួមឧបត្ថម្ភការប្រកួតជើងឯក MLBB 2019 នៅកម្ពុជា | សែលកាត
នៅថ្ងៃស្អែកនេះសែលកាតប្រកាសថា ខ្លួននឹងនៅតែបន្តការគាំទ្រដល់សហគមន៍ហ្គេមចល័តនៅកម្ពុជា ដោយការ​ឧបត្ថម្ភឲ្យ អ្នកមានសមត្ថភាពទៅប្រកួត Mobile Legends: Bang Bang ​ដំបូង​​បំផុត​លំដាប់ពិភពលោក​ ២០១៩។
អ្នកមានសមត្ថភាព នឹងត្រូវធ្វើការ​​ជ្រើសរើសពីក្រុមកំពូលទាំង៤នៅកម្ពុជា ដែលមួយក្នុងចំណោម នោះនឹងក្លាយជា ក្រុមតំណាងជាតិ ដើម្បីទៅប្រកួតនៅ ទីក្រុង កូឡាឡាំពួរ ក្នុងខែវិច្ជិកាខាងមុខនេះ។
ក្រុមទទួលបានជ័យលាភី នឹងទទួលបានរង្វាន់ចំនួន ៦០០០ដុល្លារ និង​ ការទិញត្បូងនៅក្នងហ្គេម។
លោក អៀន វ៉ាតសុន នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាតបានថ្លែងថា៖ “ក្រុមរបស់លោករំពឹងថាអ្នកលេង ហ្គេមវ័យក្មេងប្រាកដជាអាចធ្វើបាន។​ ការប្រកួតជុំចុងក្រោយMobile Legends ដែលពួកយើងធ្វើឡើងសម្រាប់ ដំណើរឆ្ពោះទៅកាន់ស៊ីហ្គេមបានទាក់ទាញអ្នកចូលចិត្តលេងហ្គេមជាង ២០០០នាក់ក្នុងមួយថ្ងៃ។ តាមរយ:ពេលការបញ្ជូនអ្នកមានសមត្ថភាពតំណាងជាតិ ទៅចូលរួម World Championship នេះផងដែរ ពួក​យើងរំពឹងថានឹងមានអ្នកចូលរួម​ ក៏ដូចជាអ្នកទស្សនាយ៉ាងច្រើនកុះករ។”
លោកវ៉ាតសុន បានបន្តទៀតថា​៖ “សហគមន៏ហ្គេមទូរស័ព្ទចល័ត បានកើនឡើនដល់ ចំណុចមួយ ដែល ធ្វើអោយ ការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យចល័តក៏កើនឡើងទន្ទឹមគ្នាផងដែរ។​
យើងជឿជាក់ថា​ មានអ្នកលេងហ្គេមប្រមាណជាង១.៥លាននាក់នៅកម្ពុជា ហើយ​យើងក៏រំពឹងទុកថា ចំនួននេះនឹងកើនឡើងទ្វេរដងនាពេលអនាគត។“
សម្រាប់អ្នកដែលមិនបានចូលរួមទស្សនាការប្រកួត ពួកគេអាចទស្សនាសកម្មភាព Highlightខ្លីៗពីអ្នកមានឥទ្ធិពលលើបណ្តាញសង្គមហ្វេសប៊ុក Cellcard Play ។
លោក ​ប៊ុនឡេង (Bunleng) និង  កញ្ញា មីណា (Mina) នឹងចូលរួមនៅស្តង់សែលកាតចាប់ពីម៉ោង៣ឡើងទៅ ដើម្បីចែក​ ជូន Epic Skins និង អាវយឺតរបស់Cellcard Play រួមជាមួយនឹងរបស់ល្អៗបំផុតពីMobile Legends។​
សែលកាតសង្ឃឹមថាក្រុមចូលរួមទាំងអស់ទទួលបានសំណាងល្អ និង ទន្ទឹងរង់ចាំជួប​អ្នកឈ្នះដើម្បីធ្វើ អោយកម្ពុជាមានមោទនភាព​​ កម្មវិធីធំ M1 (វគ្គជម្រុះ) នៅទីក្រុង កូឡាឡាំពួរ​ ដែលនឹងចាប់ពីថ្ងៃទី ១១​ ដល់​ ១៤ ខែវិច្ជិកា ឆ្នាំ២០១៩៕
ជើងឯកពិភពលោកនឹងចូលរួមដោយក្រុមMLBBលំដាប់ ចំនួន១៦ ដែលមកពី១៣ប្រទេស​ប្រកួតគ្នា ដណ្តើមយករង្វាន់ទឹកប្រាក់ចំនួន ២៥ម៉ឺន ដុល្លារ។​

Published Date: October, Wednesday 16, 2019
Cellcard announces its continued support to building the Cambodian mobile gaming community by sponsoring the first ever Qualifiers for Mobile Legends: Bang Bang World Cup (2019).
The Qualifiers will discover the top four teams in Cambodia – one of which will become the national team to represent the Kingdom in Kuala Lumpur in November.
The winning team will be awarded a $6000 USD prize and in-game diamond purchases.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said his team expected a huge turn-out of young gamers.
“The last tournament we held for Mobile Legends Road to SEA Games attracted more than 2000 game enthusiasts a day.
“Given this is the national qualifier for the World Championship we expect a lot more gamers as well as audience.
Mr Watson said the mobile gaming community was increasing in line with the rising demand for mobile data.
“We believe there are about 1.5 million mobile gamers in Cambodia and we can expect to see this double in the foreseeable future.”
For those who cannot attend, they can watch the highlights on Cellcard Play Facebook with influencers posting frequent updates.
Influencers Bunleng and Mina will be on-site at the Cellcard booth from 3pm to give away
Epic Skins, exclusive Cellcard Play t-shirts and must-have premium items from Mobile Legends.
Cellcard wishes all participating teams the best of luck and look forward to meeting the winners who will do Cambodia proud at the M1 main event (elimination stage) in Kuala Lumpur from November 11-14, 2019.
The world championship will have the top 16 MLBB teams from 13 countries competing for the prize pool of $250,000.