ក្រុមហ៊ុនសែលកាតនៅតែបន្តកាន់កាប់ដំណែង “បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនជាងគេបំផុតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា” | សែលកាត
ក្នុងថ្ងៃនេះ ក្រុមហ៊ុនសែលកាតបានប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរជាថ្មីម្តងទៀត នូវការទទួលពានរង្វាន់ Speedtest Award™ ជាលើកទី ៦ ប្រគល់ជូនដោយ Ookla®។ នេះបើយោងតាមការប្រកាសឱ្យដឹងនៅក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានជាផ្លូវការ ដែលប្រារព្ធឡើងនៅសណ្ឋាគារឡឺរ៉ូយ៉ាល់ក្នុងថ្ងៃនេះ។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាតត្រូវបានបញ្ជាក់ទទួលស្គាល់ជាជ័យលាភីពានរង្វាន់ Cambodia’s Speedtest Award Winner សម្រាប់ផ្នែកល្បឿនបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័ត ដោយយោងតាមការធ្វើតេស្ត និងតាមដានត្រួតពិនិត្យរបស់ស្ថាបន័ Ookla ដោយប្រើប្រាស់ Speedtest®នៅចន្លោះខែកក្កដា ដល់ខែធ្នូ ក្នុងឆ្នាំ ២០១៩ ។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាតនៅតែអាចបន្តកាន់កាប់ពានរង្វាន់នេះរហូតមកទល់ពេលបច្ចុប្បន្ន ដោយពានរង្វាន់លើកទី ១ បានទទួលនៅក្នុងខែមេសាក្នុងឆ្នាំ ២០១៧ ពោលគឺបន្ទាប់ពីប្រព័ន្ធ 4G ត្រូវបានដាក់ពង្រាយយ៉ាងទូលំទូលាយជូនអតិថិជនប្រើប្រាស់។
Ookla គឺជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេលើសកលលោក ជាមួយឯកទេសនៃការធ្វើតេស្តទៅលើកម្មវិធី ទិន្នន័យ និងការវិភាគ លើបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័ត និងបណ្តាញអ៊ីនធើណិតថេរ។ Ookla នឹងផ្តល់ពានរង្វាន់ជូនដល់បណ្តាប្រតិបត្តិករទាំងឡាយណា ដែលបម្រើជូននូវបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តលឿនជាងគេបំផុតប្រចាំប្រទេសរបស់ខ្លួន។
របាយការណ៍ផ្លូវការបានបង្ហាញថា ក្រុមហ៊ុនសែលកាតទទួលបានពិន្ទុល្បឿន ១៤.៩២ ជាមួយនឹងល្បឿនដោនឡូដជាមធ្យម ១៦,៣១ មេកាបៃក្នុង១វិនាទី (Mbps) និងល្បឿនផ្ទុកទិន្នន័យជាមធ្យម ១៤,៣២ មេកាបៃក្នុង១វិនាទី (Mbps)។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាតបានឈរនៅលំដាប់កំពូលគេក្នុងតារាងពិន្ទុ ក្នុងរយៈពេលបីឆ្នាំជាប់គ្នា ដោយគម្លាតពិន្ទុបានឈ្នះដាច់ប្រតិបត្តិករផ្សេងៗយ៉ាងឆ្ងាយតែម្តង។
យោងតាមរបាយការណ៍ផ្តល់ជូនដោយ Ookla បានបង្ហាញថា បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត មានល្បឿនលឿនដាច់គេនៅតាមទីក្រុងធំៗមួយចំនួន ដោយក្នុងនោះរួមមានរាជធានីភ្នំពេញ ក្រុងប៉ោយប៉ែត និងក្រុងស្រីស៊ីសុផុន ជាដើម។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន (Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានឱ្យដឹងថា ពានរង្វាន់នេះគឺជាសក្ខីភាពបញ្ជាក់ឱ្យកាន់តែច្បាស់នូវការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ក្នុងការផ្តល់នូវល្បឿនអ៊ីនធើណិតដ៏លឿនបំផុតជូនដល់អតិថិជនទាំងអស់ដែលកំពុងមានតម្រូវការប្រើប្រាស់ខ្លាំង។
“តម្រូវការទិន្នន័យតាមទូរស័ព្ទកំពុងកើនឡើងយ៉ាងគំហុក នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ហើយកាលពីឆ្នាំកន្លងទៅនេះ កំណើននៃការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យរបស់អតិថិជនក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានកើនឡើងរហូតដល់ទៅ ១០០០% ឯណោះ។
លទ្ធភាពក្នុងការឈ្នះពានរង្វាន់ជាថ្មីម្តងទៀត គឺជាសមិទ្ធិផលដ៏អស្ចារ្យបំផុតមួយសម្រាប់សែលកាត។ ហើយទន្ទឹមនឹងនោះផងដែរ ក្រុមហ៊ុននឹងនៅតែបន្តខិតខំបម្រើជូនអតិថិជននូវសេវាកម្មប្រកបដោយគុណភាពល្អបំផុត ដើម្បីឈានទៅទាក់ទាញអតិថិជនឱ្យកាន់តែច្រើនឡើងមកប្រើប្រាស់បណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តដ៏លឿនជាងគេបំផុតមួយនេះ៕

Cellcard retains title for “Fastest Mobile Network in Cambodia” | Cellcard
Cellcard has again celebrated its 6th Speedtest Award™ by Ookla®, announced today at the official press conference held at Raffles Hotel Le Royal.Cellcard was confirmed to be Cambodia’s Speedtest Award Winner for mobile network speeds, based on analysis by Ookla of tests taken with Speedtest® between July and December 2019.
Cellcard has retained the title since its first Speedtest Award win back in April 2017 following its aggressive 4G roll-out.
Ookla is the global leader in fixed broadband and mobile network testing applications, data and analysis and awards the fastest mobile networks in a country.
The official report shows Cellcard achieved a Speed Score of 14.92, with average download speeds of 16.31 Mbps and average upload speeds of 14.32 Mbps.
Cellcard easily emerged top of the scoring charts for the third consecutive year, with a significant margin against the other operators.
The reports from Ookla show that Cellcard‘s network is the fastest in a number of major cities including Phnom Penh, Poi Pet and Srey Sisophon.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said the award further cemented Cellcard’s commitment to providing the best possible speeds for customers who continue to demand increasing volumes of data.
“Mobile data demand is growing exponentially in Cambodia and Cellcard alone has seen a 1000% increase in the past year.
“To again win the award is a great achievement for Cellcard as we work hard to provide customers the best quality of service as we continue to connect more and more customers to our network.”