Cellcard ត្រូវបានទទួលស្គាល់ពីសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា ថាជាក្រុមហ៊ុនដែលផ្តល់ការគាំទ្រដ៏រឹងមាំសម្រាប់ភាពជោគជ័យរបស់សាលាតម្រង់ទិសបាល់ទាត់ | សែលកាត
Cellcard ត្រូវបានទទួលស្គាល់ពីសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា ថាជាក្រុមហ៊ុនដែលផ្តល់ការគាំទ្រដ៏រឹងមាំសម្រាប់ភាពជោគជ័យរបស់សាលាតម្រង់ទិសបាល់ទាត់
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មិនា, ថ្ងៃ​អាទិត្យ 31, 2019
Cellcard និងសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា (FFC) ថ្ងៃនេះអបអរសាទរភាពជោគជ័យដ៏ធំធេង នៃកម្មវិធីសិក្សាកីឡាបាល់ទាត់ដែលមានឈ្មោះថា សាលាតម្រង់ទិសបាល់ទាត់។
កម្មវិធីបិទនេះ ត្រូវបានធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី 31 ខែមីនា ចាប់ពីម៉ោង 1 រសៀលរហូតដល់ម៉ោង 4 រសៀលនៅវិទ្យាល័យហ៊ុនសែន ខ្លាកូន ក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។
ក្នុងនោះដែរក៏មានសិស្សានុសិស្ស និងអ្នកគាំទ្រជាង 3000 នាក់ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងចូលរួមជាមួយក្រុមហ៊ុនCellcard និងតំណាងក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ទាំងអស់ដែលចង់ឃើញក្រុមចុងក្រោយដែលមកពីខេត្ត កណ្តាល និង កំពង់ឆ្នាំង មកប្រកួតគ្នាដើម្បីជយ័លេភីធំ។
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ សៅសុខា ប្រធានសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់​កម្ពុជា នឹងដឹកនាំពិធីបិទកម្មវិធីនេះ។
ក្រុមហ៊ុនCellcard គឺបានជួយជាផ្នែកមួយ ក្នុងការជំរុញឱ្យមានកម្មវិធីសម្រាប់រយៈពេលពីរឆ្នាំកន្លងមកនេះ ដែលគាំទ្រការបង្កើតការប្រកួត ផ្តល់នូវឧបករណ៍កីឡា និងរង្វាន់ និងជាពិសេសរៀបចំកម្មវិធីកម្សាន្តដើម្បីឱ្យសិស្សចូលរួម និងរីករាយ។
ភាពជាដៃគូរវាងសហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុនCellcard ត្រូវបានចុះហត្ថលេខាកាលពីខែឧសភាឆ្នាំ 2017កន្លងទៅ ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់កីឡា ការផ្តល់ការបណ្តុះបណ្តាល ការចូលរួមជាមួយសហគមន៍មូលដ្ឋាន និងការជួយជំរុញអោយយុវជនមិនឱ្យទទួលរងឥទ្ធិពលអវិជ្ជមាន ដូចជាគ្រឿងញៀន ស្រា និងឧក្រិដ្ឋកម្ម ជាដើម។
Cellcard បានប្រើប្រាស់កម្មវិធីនេះដើម្បីបន្ថែមគំនិតផ្តួចផ្តើមក្នុងកិច្ចទំនួលខុសត្រូវសង្គមរបស់ក្រុមហ៊ុន(CSR) របស់ពួក គេតាមរយៈការបរិច្ចាគទៅមជ្ឈមណ្ឌលកុមារកំព្រា  និងសាលារៀននៅក្នុងខេត្តដែលពួកគេធ្វើដំណើរទៅកាន់ការប្រកួត។
ជាសរុបរួម សាលាតម្រង់ទិសបាល់ទាត់ សម្រេចបានចំនួនសិស្សដែលចូលរួមជាង 2000 នាក់ទូទាំងប្រទេស ដែលក្នុងនោះដែរ យុវជនអាយុក្រោម 15 ឆ្នាំមានចំនួន 25 ក្រុម និង យុវជនអាយុក្រោម 17ឆ្នាំមានចំនួន 26 ក្រុម ។
បន្ទាប់ពីបញ្ចប់ការប្រកួតចុងក្រោយ និង ពិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ Cellcard នឹងរៀបចំការប្រគុំតន្រ្តីសម្រាប់សិស្សានុសិស្ស ដែលមានការចូលរួមពី ឯកអគ្គរាជទូតសុឆន្ទៈរបស់ Cellcardគឺ កញ្ញា រ៉េត ស៊ូហ្សាណា និងកញ្ញា​ ​តី។

Cellcard and the Football Federation of Cambodia (FFC) today celebrate the major success of their joint football academy programme “The School of Football Talent”.
The closing ceremony is being held today (March 31) from 1pm – 4pm at Sen Kla Kon High School in Banteay Meanchey province.
More than 3,000 students and supporters are expected to attend along with Cellcard and representatives of the Ministry of Sports and Education – all keen to see the final two teams from Kandal and Kampong Chnang battle it out for the grand prize.
His Excellency General Sao Sokha will be leading the closing ceremony.
Cellcard has been key to driving the momentum of the programme for the past two years supporting the matches set-up, providing sports kit and prizes, and staging the entertainment events for students to enjoy.
The partnership between FFC and Cellcard was signed in May 2017 with the aim of promoting the sport, providing training, engaging local communities, and keeping young people free of negative influences such as drugs, alcohol and crime.
Cellcard has used the programme to add to their Corporate Social Responsibility (CSR) initiatives by donating to orphanages and schools in the provinces they travel to for the matches.
The School of Football Talent has achieved nation-wide coverage engaging more than 2,000 players in the 25 teams of under 15s and 26 teams of Under 17s.
After the final match and awarding ceremony, Cellcard will stage a concert for the students featuring Cellcard Brand Ambassadors Suzana and Tey.