សែលកាត ចាប់ដៃគូសហការជាមួយ ខេមឡៃហ្វ ផ្តល់ជូនពិសេសនូវកញ្ចប់ធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត | សែលកាត
ថ្ងៃនេះ សែលកាត ដែលជាបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានប្រកាសពីភាពជាដៃគូសហការថ្មីរបស់ខ្លួនក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងជាមួយនឹង ខេមឡៃហ្វ ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដំបូងគេនៅកម្ពុជា និងជាបុត្រសម្ព័ន្ធមួយរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបផងដែរ ដើម្បីផ្តល់ជូន កញ្ចប់ពិសេសនៃសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដល់អតិថិជនសែលកាតតែប៉ុណ្ណោះ។
កញ្ចប់សេវាធានារ៉ាប់រងពី សែលកាត និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង ខេមឡៃហ្វ ត្រូវបានរចនាឡើងដើម្បីផ្តល់ជូននូវការការពារដែលអាចបត់បែនបានគ្រប់កាលៈទេសៈ មានតម្លៃសមរម្យ និងមិនមានភាពស្មុគស្មាញ ក្នុងករណីមរណភាពឬពិការភាពជាអចិន្ត្រៃយ៍ ដោយបង្កើតបានជាសេវាកម្មបន្ថែមថ្មីពី សែលកាត ដើម្បីផ្តល់ជូននូវអត្ថប្រយោជន៍ពិសេសដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន។
លោក Simon Perkins នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត មានប្រសាសន៍ថា កិច្ចសហការនេះគឺជាគំរូមួយទៀតរបស់ក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ដែលផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មដ៏ល្អប្រសើរដល់អតិថិជន។ “នេះគឺជាភាពជាដៃគូដ៏អស្ចារ្យរវាងក្រុមហ៊ុនទាំងពីរដែលជាបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ក្នុងការចូលរួមសហការគ្នា។ ហើយក៏សូមថ្លែងអំណរគុណដល់ការដឹកនាំប្រកបដោយចក្ខុវិស័យរបស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ដែលធ្វើឱ្យភាពជាដៃគូនេះអាចប្រព្រឹត្តទៅបានដោយរលូន។
“សែលកាត បានប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការថែរក្សាអតិថិជនដែលនៅជាមួយយើង ហើយយើងក៏បន្តខិតខំស្វែងរកវិធីសាស្ត្រថ្មីៗ និងភាពជាដៃគូដែលអាចជួយកែសម្រួលដល់ជីវិតរបស់ពួកគាត់ឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើង។ សូមអរគុណចំពោះការផ្តល់ជូននេះជាមួយ ខេមឡៃហ្វ ដែលអតិថិជន សែលកាត អាចជឿទុកចិត្តបានថា ប្រសិនបើរឿងនឹកស្មានមិនដល់កើតឡើង យ៉ាងហោចណាស់មនុស្សជាទីស្រលាញ់របស់ពួកគាត់នឹងមានសុវត្ថិភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ។”
លោក Simon បានបន្ថែមថា ការមានធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតគឺជាការការពារដ៏សំខាន់មួយក្នុងករណីមានព្រឹត្តការណ៍ដ៏អាក្រក់បំផុតកើតឡើង។ កន្លងមកនេះនៅកម្ពុជា សេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតមិនទាន់ត្រូវបានគេអោយតម្លៃនៅឡើយទេ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ នាបច្ចុប្បន្ននេះ ប្រជាជនកម្ពុជាក៏ចាប់ផ្តើមយល់ជ្រាបពីសារៈសំខាន់នៃសេវាធានារ៉ាប់រងនេះក៏កាន់តែកើនឡើងផងដែរ។
“ពួកយើងចង់លើកទឹកចិត្ត និងធ្វើឱ្យវាមានភាពងាយស្រួលសម្រាប់អតិថិជនរបស់យើងក្នុងការភ្ជាប់សេវាកម្ម។ ការវិនិយោគនេះគឺសម្រាប់អនាគតនិងស្ថិរភាពគ្រួសាររបស់ពួកគាត់”។
នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន ខេមឡៃហ្វ លោក Johnson Chai បានផ្តល់អនុសាសន៍ឱ្យទាញយកអត្ថប្រយោជន៍ពីការផ្តល់ជូនមួយនេះ។ “ខេមឡៃហ្វ មានមោទនភាពក្នុងការចាប់ដៃគូសហការជាមួយ សែលកាត ជាប្រតិបត្តិករទូរគមនាគមន៍ឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ដែលមានអតិថិជនយ៉ាងច្រើនទូលំទូលាយរហូតជាង 4 លាននាក់។ ភាពជាដៃគូនេះនឹងដើរតួជាកាតាលីករក្នុងការផ្តល់ការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់ពួកគាត់”។
“អតិថិជនអាចទទួលបានសេវាធានារ៉ាប់រងរបស់យើងជាមួយនឹងបុព្វលាភដែលមានតម្លៃសមរម្យ និងការចុះឈ្មោះដ៏ងាយស្រួលតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទប្រព័ន្ធសែលកាតរបស់ពួកគាត់ផ្ទាល់។ ខ្ញុំជឿថាកិច្ចសហការរបស់យើងនឹងដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការនាំមកនូវឯករាជ្យភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុបន្ថែមទៀតដល់អតិថិជនរបស់យើង»។
កញ្ចប់សេវាធានារ៉ាប់រងពី សែលកាត និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង ខេមឡៃហ្វ មានផ្តល់ជូនសម្រាប់អតិថិជនសែលកាតទាំងអស់ដែលមានអាយុពី 18 ដល់ 60 ឆ្នាំ ហើយចំណាយលើបុព្វលាភត្រឹមតែ 0.05 ដុល្លារក្នុងមួយថ្ងៃ ឬ 1.50 ដុល្លារក្នុងមួយខែ។ ធ្វើការចុះឈ្មោះភ្ជាប់សេវាកម្មដោយគ្រាន់តែតេទៅកាន់សេវាព័ត៌មានតាមទូរស័ព្ទរបស់ ខេមឡៃហ្វ ហើយការទូទាត់នឹងត្រូវបានកាត់ចេញពីគណនីគោលរបស់អតិថិជនផ្ទាល់តែម្តង។ លោកអ្នកអាចទទួលបានប្រាក់សំណងរហូតដល់ 2,500 ដុល្លារក្នុងករណីមរណភាពឬពិការភាពអចិន្ត្រៃយ៍ទាំងនៅក្នុងប្រទេសឬក្រៅប្រទេស។
ដើម្បីភ្ជាប់សេវាធានារ៉ាប់រងពី សែលកាត និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង ខេមឡៃហ្វ សូមទូរស័ព្ទទៅកាន់លេខ 061 431 111
ពិធីចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងបានប្រព្រឹត្តឡើងនៅការិយាល័យកណ្តាលរបស់ សែលកាត កាលពីថ្ងៃទី17 ខែមីនា ឆ្នាំ2022 រវាងនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត លោក Simon Perkins និងនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន ខេមឡៃហ្វ លោក Johnson Chai។

Cellcard partners with Camlife for Exclusive Life Insurance Package | Cellcard
card today announced its new partnership during the official signing ceremony with the first life insurance in the Kingdom- Camlife, one of Royal Group’s subsidiaries – to offer an exclusive life insurance product to Cellcard subscribers only.
The new Cellcard x Camlife Life Insurance package has been designed to offer flexible, affordable and hassle-free protection in case of death or total permanent disability, and forms the latest of Cellcard’s additional offers to benefit its customers.
Simon Perkins, Cellcard CEO, said the collaboration is another example of the leading Cambodian telco offering enhanced products to customers. “This is a great partnership of two companies working together under the Royal Group of Companies. It is thanks to Neak Okhna Kith Meng’s visionary leadership that partnerships such as these can take place.
“At Cellcard, we are committed to looking after our loyal subscribers and we continually strive to find new ways and partnerships that help improve their lives. Thanks to this offer with Camlife, Cellcard customers can rest assured that if the unthinkable happens, their loved ones will at least be financially secure.”
Mr Perkins added that having life insurance is a key protection against the worst-case scenario. Traditionally in Cambodia, life insurance has not been valued; however, an increasing number of Cambodian are beginning to understand the importance of insurance.
“We want to encourage and make it easy for our customers to subscribe it. It is an investment in their future and stability of their families,” he said.
Camlife CEO, Johnson Chai, recommended to take advantage of the offer. “Camlife is proud to partner with Cellcard, the nation’s leading telecom operator with an extensive customer base of more than 4 million subscribers. This partnership will serve as a catalyst to provide financial protection to them.”
“Customers can access our insurance products with affordable premium and convenient registration through their own Cellcard numbers. I believe our collaboration will play a vital role in bringing more financial independence to our mutual customers.”
Cellcard x Camlife Life Insurance is available to all Cellcard subscribers aged 18 to 60, and the premium is $0.05 a day or $1.50 a month. The plan can be registered by calling Camlife’s call center and payment will be deducted from customers’ main balance. It guarantees a payout up to $2,500 in case of death or total permanent disability either in Cambodia or overseas.
To purchase Cellcard x Camlife Life Insurance, please call Camlife at 061 431 111.
The official signing ceremony took place at Cellcard’s head office on March 17, 2022 between Cellcard CEO, Simon Perkins and Camlife CEO, Johnson Chai.