សែលកាត ទទួលបន្ទុកផ្សព្វផ្សាយការយល់ដឹងអំពីបច្ចេកវិទ្យា 4G LTE នៅកម្ពុជា | សែលកាត
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី11 តុលា៖ សែលកាត គឺជាក្រុមហ៊ុនឧបត្ថម្ភមុនគេបង្អស់ក្នុងការរៀបចំសន្និសីទអន្តរជាតិស្ដីអំពីបច្ចេកវិទ្យា 4G LTE និងសុវត្ថិភាពពិភពលោក 2016 ដែលជាព្រឹត្តិការណ៍សម្រាប់ថ្នាក់គ្រប់គ្រងលំដាប់អន្តរជាតិ ដំណើរការនៅថ្ងៃទី11 តុលានេះ។
វេទិកាសន្និសីទទាំង72ប្រទេសនេះ អនុវត្តក្រោមគោលប្រធានបទ “ឥទ្ធិពលបណ្ដាញ 4G LTE ក្នុងការលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាពអាជីវកម្ម និងបទពិសោធអតិថិជនក្នុងយុគសម័យអ៊ីនធើណិត (IoT)” និងនាំមកនូវអ្នកជំនាញផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា អ្នកជំនាញប្រឹក្សា និងថ្នាក់ដឹកនាំអាជីវកម្មជាច្រើនរូបចូលរួមផងដែរ។
ប្រធានបទសំខាន់ៗដែលបង្ហាញជូនក្នុងសន្និសីទនេះមានដូចជា “ភាពខ្វះចន្លោះ និងបញ្ហាលំបាកស្មុគស្មាញក្នុងការវិនិយោគបច្ចេកវិទ្យា 4G ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាពនៅកម្ពុជា” ដែលនឹងបង្ហាញដោយលោក អៀន វ៉ាតសុន នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត ព្រមទាំងមានការបង្ហាញជូនជាបន្ទាប់នូវកិច្ចពិភាក្សាអំពី “ការអភិវឌ្ឍកម្មវិធីដ៏សម្បូរបែបលើបណ្ដាញ 4G LTE” ផ្ដល់ជូនដោយលោក ណាវាល ជេអា ប៊ីហ្គានី នាយកបច្ចេកវិទ្យា (CTO) ក្រុមហ៊ុន សែលកាត។ កម្មវិធីនេះផងដែរក៏មានវាគ្មិនសរុបចំនួន38រូប នឹងលើកឡើងពាក់ព័ន្ធប្រធានបទនានាដោយក្នុងចំណោមនោះរួមមាន ការផ្លាស់ប្ដូរបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល សុវត្ថិភាពបណ្ដាញបច្ចេកវិទ្យា និងអ៊ីនធើណិត និងវិវឌ្ឍភាពនៃបណ្ដាញទូរស័ព្ទចល័ត ព្រមទាំងប្រធានបទដទៃទៀតជាច្រើន។
លោក អៀន វ៉ាតសុន មានប្រសាសន៍ឲ្យដឹងថា “សែលកាត ជឿជាក់ថា 4G LTE បច្ចុប្បន្ន គឺជា មុខងារសាកលមួយដ៏ប្រសើរបំផុតទាំងសម្រាប់អតិថិជន និងអាជីវកម្មក្នុងការភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង ការទាញយកអត្ថប្រយោជន៍ប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណិតតាមទូរស័ព្ទដ៏អស្ចារ្យបំផុតពីវា ហើយក៏បង្ហាញឲ្យយើងឃើញពីលទ្ធភាពដ៏សម្បូរបែបមិនចេះរីងស្ងួតក្នុងពេលអនាគតនៅពេលដែលមានល្បឿនអ៊ីនធើណិតកាន់តែលឿន ហើយបច្ចេកវិទ្យាអ៊ីនធើណិតក្លាយជាផ្នែកដ៏សំខាន់មួយសម្រាប់ជីវិតយើងគ្រប់គ្នាផងដែរផងដែរ។”
“យើងបានកសាងសក្ដានុពល និងកិត្យានុភាពដ៏អស្ចារ្យក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនឯករាជ្យគួរជាទីទុកចិត្តបំផុតនានានៅកម្ពុជា ហើយយើងក៏បានប្ដេជ្ញាពុះពាររាល់ឧបសគ្គចំពោះមុខដែរដើម្បីឲ្យប្រជាជនខ្មែរកាន់តែច្រើនអាចប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណិតតាមគ្រប់មធ្យោបាយសម្រាប់អ្វីៗគ្រប់យ៉ាងដែលផ្ដល់នូវអត្ថប្រយោជន៍ដល់ជីវភាពរស់នៅរបស់ពួកគាត់។ ស្ថិតក្នុងដំណើរឈានឆ្ពោះទៅមុខជានិច្ច ក្រុមហ៊ុនដែលមានឈាមជ័រជាខ្មែរពិតៗ100%របស់ប្រទេសកម្ពុជាមួយនេះ គ្រោងពង្រឹងតួនាទីរបស់ខ្លួនក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេលើផ្នែកសេវាកម្មអ៊ីនធើណិតតាមទូរស័ព្ទជាមួយគំនិតផ្ដួចផ្ដើមពង្រីកវិសាលភាព 4G  LTE ឲ្យកាន់តែធំទូលំទូលាយបំផុតនៅកម្ពុជា ក្នុងត្រីមាសទីពីរឆ្នាំ2017 ជាមួយតំបន់សេវាគ្របដណ្ដប់អ៊ីនធើណិតចំនួន 2600 ទូទាំងប្រទេស។”
ព្រឹត្តិការណ៍នេះត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅសណ្ឋាគារអាំងទែរកង់ទីណង់តាល់ ក្នុងគោលបំណងបង្កើតមុខងារដ៏ប្រសើរបំផុតដើម្បីភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង ផ្លាស់ប្ដូរ ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពនិងកែលម្អ និងបង្កើនការអនុវត្តឲ្យកាន់តែប្រសើរក្នុងការអភិវឌ្ឍទាំងក្នុងនិន្នាការបច្ចុប្បន្ន និងពេលអនាគតសម្រាប់វិស័យទូរគមនាគមន៍។ វាក៏ស្វែងរកមធ្យោបាយភ្ជាប់ទៅកាន់គំនិតផ្ដួចផ្ដើមសំខាន់ៗ និងដំណោះស្រាយបញ្ហាបច្ចេកវិទ្យាដើម្បីឲ្យសេវាកម្ម 4G នៅកម្ពុជា កាន់តែមានភាពរីកចម្រើន និងប្រសើរឡើង។
សន្និសីទនេះ នឹងបង្ហាញអំពីដំណោះស្រាយ និងការបង្កើតបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ ព្រមទាំងលើកឡើងអំពីបច្ចេកវិទ្យាទំនើបថ្មីបំផុត ក៏ដូចជាអនុញ្ញាតឲ្យមានការបង្ហាញពីការវិវត្តផលិតផលផ្សេងៗផងដែរ។ អ្នកចូលរួមទស្សនាក៏អាចបង្កើននូវចំណេះដឹងបទពិសោធអំពីអត្ថប្រយោជន៍នៃបច្ចេកវិទ្យាបច្ចុប្បន្នដែលអាចជួយជំរុញចំណង់ចំណូលចិត្តរបស់អតិថិជនផងដែរ។
សន្និសីទ 4G LTE នេះដំណើរការឡើងស្របគ្នាជាមួយវេទិកាសុវត្ថិភាពបច្ចេកវិទ្យាអ៊ីនធើណិតអាស៊ានលើកទី7 ដែលសហការរៀបចំដោយក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា និង IDG ASEAN។

Cellcard leads charge to spread 4G LTE awareness in Cambodia | Cellcard
Phnom Penh, October 11: Cellcard is the premier sponsor of the 4G LTE International Conference and Security World 2016, an exclusive international management-level event that kicks off here on October 11.
The 72-country conference carries the theme “Leveraging 4G LTE to enhance business efficiency and customer experience in the age of the Internet of Things (IoT)” and brings together technology professionals, consulting experts and business leaders.
The keynote address at the conference, “The inadequacies and difficulties in optimizing 4G technology investment in Cambodia” will be delivered by Cellcard’s CEO, Mr. Ian Watson,  followed by a talk on “lot application development on 4G LTE network”, delivered by Cellcard’s CTO, Mr. Naval JR Bighani. A total of 38 speakers will touch on topics that include digital transformation, cyber and network security and the evolution of the mobile network, among others.
“Cellcard believes that 4G LTE is currently the optimal global platform for both consumers and businesses to connect, benefit from and enjoy mobile Internet at its best, and it also shows us that there are endless possibilities in the future when Internet speeds become even faster and the Internet of Things becomes a part of our lives” said Watson.
“We have built a reputation as among the most trustworthy, dependable brands in Cambodia, and we are committed in facing the challenge ahead as more Cambodians take to the internet for everything and anything. Moving forward, Cambodia’s only 100% Cambodian-owned company plans to cement its position at the forefront of mobile internet services with a 4G expansion initiative that will make it the biggest 4G network in the country by the second quarter of 2017 with over 2600 data sites.”
Held at the Intercontinental Phnom Penh hotel here, the event aims to create the best platform to engage, exchange, update and gain best practices in the current development and future trends of the telecommunications industry. It also seeks to access key initiatives and emerging technology solutions to optimize 4G services in the Kingdom.
The conference will showcase a wide range of technology solutions and innovations, identify cutting-edge technologies, and allow for side-by-side product evaluation. Visitors will also gain hands-on experience about how today’s technologies can boost customer satisfaction.
The 4G LTE Conference runs parallel with the 7th ASEAN Cyber Security Forum (CSF-7), co-organized by the Ministry of Posts and Telecommunications of Cambodia and IDG ASEAN.