ក្រុមហ៊ុនCellcard ចាប់ផ្តើមដាក់សម្ភោធន៏កម្មវិធី Super Data Raceជាថ្មី នៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ! | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុនCellcard ចាប់ផ្តើមដាក់សម្ភោធន៏កម្មវិធី Super Data Raceជាថ្មី នៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ!
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មេសា, ថ្ងៃ​សៅរ៍ 06, 2019
នៅថ្ងៃអាទិត្យនេះ សិស្សវិទ្យាល័យរាប់រយនាក់ នឹងជួបជុំគ្នានៅវិទ្យាល័យឥន្ទ្រទេវី សម្រាប់កម្មវិធី Super Data Races ជាលើកដំបូងរបស់ Cellcard ។
Super Data Race គឺជាប្រភេទកម្មវិធីហ្គេមកំសាន្តមួយ ដែលបានបង្កើតឡើងដើម្បីសំរាប់យុវវ័យ និងផ្តល់ឱ្យពួកគេសាកល្បង និងទទួលបទពិសោន៏នៃប្រពន្ធ័អ៊ីនធឺណិតដែលមានល្បឿនលឿន ។
ភាពជោគជ័យលើបណ្តាញសេវា របស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ត្រូវបានទទួលស្គាល់ពីស្ថាប័នជាច្រើនទាំងក្នុងស្រុក ទាំងក្នុងតំបន់ និងពិភពលោក រហូតដល់ទទួលបានពានរង្វាន់ជាច្រើន ជាបន្តបន្ទាប់និងផ្ទួនៗគ្នា ពី Ookla និង Opensignal ដែលជាស្ថាប័នជំនាញនិងឈានមុខគេក្នុងពិភពលោក លើការធ្វើតេស្តលើបណ្តាញសេវា។
ពានរង្វាន់ចុងក្រោយបំផុតបានបង្ហាញថា បណ្តាញ 4G LTE របស់ក្រុមហ៊ុនCellcard មិនត្រឹមតែលឿនជាងគេនៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងនៅខេត្តសៀមរាប និងព្រះសីហនុផងដែរ។
ការប្រណាំង Super Data Races នឹងផ្តល់ឱ្យសិស្សនូវបទពិសោធផ្ទាល់នៃល្បឿនទិន្នន័យចល័ត ខណៈដែលផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវឱកាសដើម្បីរីករាយជាមួយមិត្តភក្តិ និងឈ្នះរង្វាន់ដ៏អស្ចារ្យ។
ទំរង់បែបបទកម្មវីធីនេះគឺធ្វើតាមកម្មវិធី Super Data Race វគ្គមុនរបស់សែលកាត ដែលត្រូវបានធ្វើឡើងនៅក្នុងទីក្រុងភ្នំពេញ និងសៀមរាបដែលបានទាក់ទាញអ្នកចូលរួមលេង ជាពិសេសយុវយ័រហូតដល់ ជិត 2000 នាក់។
លោក Ian Watson នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Cellcard បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងបានផ្តល់ហ្គេម Super Data Race ដែលមានរូបរាងថ្មី យ៉ាងល្អឥតខ្ចោះនៅឆ្នាំនេះ និងកែឆ្នៃហ្គេមនេះអោយកាន់តែមានភាពសប្បាយរីករាយ និងប្រកួតប្រជែងសម្រាប់សិស្សានុសិស្ស” ។
“នេះគឺជាវិធីមួយដ៏ល្អ ដើម្បីផ្សារភ្ជាប់ជាមួយយុវជនដែលជាអតិថិជនរបស់យើង និងដើម្បីផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវបទពិសោធន៍ថ្មីដ៏គួរឱ្យរំភើប។
“យើងនឹងផ្តល់នូវរង្វាន់តាមបែបការរស់នៅលក្ខណៈឌីជីថលរបស់ពួកគេដែលមានដូចជា Iphone 10S Max, iPad, Huawei Nova 3i, AirPod និង MiFis ។
បន្ទាប់ពីព្រឹត្តិការណ៍នេះផងដែរ យើងក៏មានការប្រគុំតន្រ្តីខ្នាតតូច ជាមួយនឹងទេពកោសល្យដ៏អស្ចារ្យរួមទាំងសិល្បករ សិល្បការិនី និងអ្នកដំណាងសំខាន់ៗនៅក្នុងបណ្តាញសង្គមFacebook”
លោក Watson បានបន្តទៀតថា អ្នកដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ គ្រាន់តែស្វែងរក Super Data Race នៅលើApp store របស់ពួកគេទាញយកកម្មវិធី និងចុះឈ្មោះលេង។
អ្នកចូលរួមប្រកួតត្រូវមានCellcard ស៊ីមកាតដើម្បីចុះឈ្មោះ – ហើយនឹងទទួលបានកញ្ចប់សំរាប់អ្នកប្រកួតជាពិសេសនៅថ្ងៃនោះដែរ។
អ្នកចូលរួមប្រកួតត្រូវមកដល់ទីតាំងនៅវិទ្យាល័យឥន្ទ្រទេវី  នាម៉ោង 1 រសៀល ដើម្បីទទួលបានកញ្ចប់សំរាប់ការប្រកួត និងពិនិត្យការចុះឈ្មោះ។
ការប្រកួតចាប់ផ្តើមនៅវេលាម៉ោង 3 រសៀល ហើយនឹងត្រូវបានផ្សាយបន្តផ្ទាល់នៅលើសែលកាតហ្វេសប៊ុក សម្រាប់សិស្សានុសិស្សនៅតាមបណ្តាខេត្តនានាដែលចង់ចូលរួមក្នុងវគ្គបន្ទាប់ដែលនឹងមកដល់ឆាប់ៗនេះ!

Published Date: April, Saturday 06, 2019
Hundreds of Phnom Penh high school students will on Sunday converge at the Intradevi High School for the first of Cellcard’s new series of Super Data Races.
The Super Data race is an app-based game designed to engage with the youth segment and give them a taste of what really fast broadband speeds feel like.
Cellcard’s network success has been no secret with multiple awards from local, regional and global associations, including Ookla and Opensignal who are the world’s leading network measurement authorities.
The latest award wins showed Cellcard’s 4G LTE network were not only the fastest in Phnom Penh, but also in Siem Reap and Sihanoukville (by considerable margins).
The Super Data Races will give students a first-hand experience of the mobile data speeds while giving them a chance to enjoy a day out with friends and win great prizes.
The format follows Cellcard’s earlier Super Data Races which were held in both Phnom Penh and Siem Reap attracting close to 2,000 young racers.
“We’ve given the data race a great new look this year and improved the actual game to be more fun and challenging for students,” said Cellcard Chief Executive Officer Mr Ian Watson.
“It’s a great way to connect with young customers and to give them exciting new experiences.
“We will be giving away prizes to suit their digital lifestyles including Iphone 10S Max, Ipad, Huawei Nova 3i, Airpods and MiFis.
“After the event we’re staging a mini concert with a great line-up of talent including music artists and key influencers.”
Mr Watson said interested racers simply need to search Super Data Race on their app stores, download the app, and register.
Racers must have a Cellcard SIM card to register – and all racers receive a special race pack on the day.
Racers should arrive at the Intradevi High School football field at 1pm to get their race packs and finalise registration.
The race starts at 3pm and will be broadcast live on Cellcard Facebook for students in the provinces who want to take part in the series coming their way soon!