សែលកាត បានចាប់ផ្តើមកម្មវិធីបរិច្ចាគថវិកាដើម្បីជួយដល់ជនរងគ្រោះដោយសារទឹកជំនន់ តាមរយៈគម្រោងផលិតបទចម្រៀងដ៏ធំបំផុតរបស់ខ្លួន | សែលកាត
សែលកាត បានចាប់ផ្តើមកម្មវិធីបរិច្ចាគថវិកាដើម្បីជួយដល់ជនរងគ្រោះដោយសារទឹកជំនន់ តាមរយៈគម្រោងផលិតបទចម្រៀងដ៏ធំបំផុតរបស់ខ្លួន
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: តុលា, ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ 15, 2020
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានប្រកាសនៅថ្ងៃនេះថា ខ្លួននឹងចាប់ផ្តើមកម្មវិធីបរិច្ចាគថវិកាដើម្បីផ្តល់ជំនួយសង្គ្រោះ និងស្តារនីតិសម្បទានៅតាមតំបន់ដែលរងផលប៉ះពាល់ដោយសារទឹកជំនន់ធ្ងន់ធ្ងរ ដែលកំពុងជះឥទ្ធិពលដល់អាយុជីវិត និងជីវភាពរស់នៅរបស់ពលរដ្ឋខ្មែរនៅខេត្តចំនួន ១៧ ក្នុងចំណោមខេត្តទាំង ២៥ របស់កម្ពុជា។
កម្មវិធីបរិច្ចាគនេះ នឹងញុំាងឱ្យមានការចាប់ផ្តើមគម្រោងប្រចាំឆ្នាំដ៏ធំបំផុតមួយរបស់សែលកាត ដែលជាគម្រោងផលិតបទចម្រៀងមិនចំឡងគេ ក្រោមការសហការរវាងក្រុមហ៊ុនសែលកាតជាមួយនឹង SongKites និងតារាឆ្នើមៗកំពុងពេញនិយមទាំង ៨ដួងទៀតនៅកម្ពុជាផងដែរ។ បទចម្រៀងនេះ ត្រូវបាននិពន្ធឡើងដើម្បីជាការបង្ហាញនិងកោតសរសើរដល់ភាពខ្លាំង និងភាពរឹងមាំរបស់ប្រជាជនខ្មែរ។ ដើមឡើយ ដោយមានបំណងដើម្បីជាការជម្រុញទឹកចិត្ត និងការអបអរភាពប្រសើឡើងវិញ ពីជម្ងឺរាតត្បាតកូវីដ-១៩របស់កម្ពុជា គម្រោងនេះនឹងត្រូវបានផ្តើមដាក់ឱ្យដំណើរការមុនការគ្រោងទុក ជាមួយគោលបំណងដើម្បីផ្សព្វផ្សាយនូវភាពវិជ្ជមាន និងជួយដល់ជនរងគ្រោះដោយសារទឹកជំនន់តាមរយៈកម្មវិធីបរិច្ចាគថវិកា នៅក្នុងគ្រាដ៏លំបាកនេះ។
បទចម្រៀង ដែលមានចំណងជើងថា “ពិភពលោកយើងតែមួយ” នេះ គឺជាការបង្ហើរសំនៀងរួមគ្នារវាងព្រះនាងតូច នរោត្ដម ជេនណា កញ្ញា រ៉េត ស៊ូហ្សាណា កញ្ញា មាស សុខសោភា លោក ខាន់ ជែមស៍ លោក ហេង ពិទូ អ្នកនាង ខាត់ សុឃីម លោក ចេន និងកញ្ញា អ៊ីវ៉ា។ បទចម្រៀងនេះ នឹងមានដាក់ជូនសម្រាប់ដោនឡូតនៅក្នុងកម្មវិធី Calltunes របស់សែលកាត ក្នុងតម្លៃ ២០សេន ខណៈបទចម្រៀងជាវីដេអូដែលមានគុណភាពខ្ពស់ នឹងមានផ្តល់ជូននៅក្នុងកម្មវិធី Cellcard Music Streaming ក្នុងតម្លៃ ៥ សេន/ថ្ងៃ។
រាល់ថវិកាទាំងអស់ដែលបានមកពីការដោនឡូដបទចម្រៀងនៅក្នុង Calltune និងការភ្ជាប់សេវាកម្ម Music Streaming ចាប់ពីថ្ងៃទី ១៥ ខែតុលា ដល់ថ្ងៃទី ៣១ ខែតុលា នឹងត្រូវយកទៅបរិច្ចាគជូនដល់កាកបាទក្រហម ដើម្បីជួយគាំទ្រដល់ការឆ្លើយតបជាបន្ទាន់របស់អង្គការនេះ ក្នុងការជួយសង្គ្រោះពលរដ្ឋខ្មែររាប់ពាន់នាក់ ដែលកំពុងភៀសខ្លួនដោយសារគ្រោះទឹកជំនន់។ ថវិកាបរិច្ចាគនេះ នឹងជួយគាំទ្រដល់ការផ្តល់ស្បៀងអាហារ ទីជម្រក និងទឹកស្អាតដល់ជនរងគ្រោះ ក៏ដូចជាបុគ្គលិកស្ម័គ្រចិត្តរបស់កាកបាទក្រហម ដែលកំពុងចូលរួមក្នុងការជួយសង្គ្រោះនិងជម្លៀសប្រជាពលរដ្ឋផងដែរ។
លោក អៀន វ៉ាតសុន (Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា ក្រុមការងាររបស់សែលកាត និងបុគ្គលិកទាំងអស់របស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានបង្ហាញនូវក្តីព្រួយបារម្ភយ៉ាងខ្លាំងចំពោះសុខសុវត្ថិភាព និងសុខុមាលភាពរបស់បងប្អូនពលរដ្ឋខ្មែរ ដែលកំពុងរងគ្រោះដោយសារទឹកជំនន់។
“យើងកំពុងរួបរួមសាមគ្គីគ្នាដើម្បីបើកយុទ្ធនាការរៃអង្គាសថវិកាបន្ទាន់ ក៏ដូចជាធានាឱ្យបានថារាល់ប្រតិបត្តិការនិងសេវាកម្មទាំងអស់របស់យើង ផ្តល់នូវទំនុកចិត្តប្រើប្រាស់ខ្ពស់ និងនៅតែដំណើរការដើម្បីឱ្យក្រុមគ្រួសារទាំងអស់អាចប្រាស្រ័យទាក់ទងគ្នាបាន”។
“យើងសូមជម្រុញឱ្យអ្នកទាំងអស់គ្នា មកចូលរួមជាសាមគ្គីភាពជាមួយក្រុមហ៊ុនសែលកាត ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប និងសិល្បករដ៏មានទេពកោសល្យទាំងអស់ ដែលបានចូលរួមចំណែកក្នុងការសហការផលិតបទចម្រៀងថ្មីនេះ”។
យើងនឹងប្រកាន់ខ្ជាប់នូវការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងក្នុងការជួយដល់អតិថិជនដែលកំពុងជួបការលំបាក ក៏ដូចជាផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់ក្នុងការប្រឹងប្រែងជួយដល់សហគមន៍ ដែលកំពុងរងផលប៉ះពាល់ដោយសារគ្រោះទឹកជំនន់ និងជម្ងឺរាតត្បាតផងដែរ។

Cellcard launches Donation Drive to Aid Flood Victims with its biggest musical production
Cellcard announced today that it will kick off a donation drive in aid of relief and rehabilitation efforts in areas affected by the recent severe flooding impacting the lives and livelihoods of Cambodians in 17 of Cambodia’s 25 provinces.
The donation drive will see the launch of Cellcard’s biggest thematic project of the year – an original song and collaborative project between Cellcard, SongKites and eight of Cambodia’s biggest and best stars. The song is dedicated to the strength and resilience of the Cambodian people. Originally meant to inspire and celebrate Cambodia’s recovery from the Covid-19 pandemic, the project will see an early release with the intent of spreading positivity and aiding flood victims with a unique donation drive during these difficult times.
The song, entitled “Wonderful World”, features the vocals of Princess Norodom Jenna, Reth Suzanna, Meas Soksophea, Khan James, Heng Pitu, Khat Sokim and Eva. The audio file will be available for download in Cellcard’s Calltunes platform for $0.20, while the high quality music video will be available in Cellcard Music Streaming for $0.05/day.
All proceeds from the Calltune downloads and Music Streaming subscriptions from the period of 15 Oct – 31 Oct will be donated to the Red Cross to support their emergency response to the needs of thousands of people flooded out of their homes. The donation will be supporting the provision of food, shelter and clean drinking water to victims as well as the Red Cross volunteers who are aiding rescues and evacuations.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said the entire Cellcard team and Royal Group employees were deeply concerned for the safety and welfare of those affected by the floods.
“We are united in our action to launch the campaign to raise urgent funding as well as ensure all our operations and services are fully robust and working to keep families connected.
“We urge everyone to join in solidarity with Cellcard, Royal Group and all of the amazing talents who have contributed to producing this new music collaboration.
“We stand by our commitment to our customers in need and stay focused in our efforts to aid the recovery of communities from both the floods and the pandemic.”