ក្រុមហ៊ុន Cellcard បើកសម្ពោធយុទ្ធនាការសប្បុរសធម៌ក្នុងឱកាសបុណ្យណូអែល | សែលកាត
ថ្ងៃនេះក្រុមហ៊ុន Cellcard បានបើកសម្ពោធ និងផ្សព្វផ្សាយជាពិសេសក្នុងឱកាសបុណ្យណូអែល ដើម្បីរៃអង្គាសថវិកាសម្រាប់កម្មវិធីសប្បុរសធម៌របស់អង្គការមិត្តសំឡាញ់ ក្នុងការជួយយុវជនដែលជួបការលំបាកនៅតាមដងផ្លូវ ឲ្យ​បានចូលមកសិក្សាវិញ។
ក្រុម​ហ៊ុន​ Cellcard បានកំណត់គោលដៅក្នុងការប្រមូលថវិកាឲ្យបាន ២មុឺនដុល្លារ ពីយុទ្ធនាការសប្បុរសធម៌ក្នុងឱកាស​បុណ្យណូអែលនេះ ដែលនឹងធ្វើការផ្សព្វផ្សាយតាមរយៈទូរទស្សន៍ វិទ្យុ និងបណ្តាញសង្គមនានា។
សប្បុរសជន អាចធ្វើការបរិច្ចាគតាមការផ្ញើសារជាអក្សរ ដែលមានការផ្សព្វផ្សាយជារៀងរាល់ថ្ងៃ រហូតដល់ថ្ងៃបុណ្យណូអែល។
ជាក់ស្តែង ក្រុម​ហ៊ុន​ Cellcard ក៏បានរៀបចំតុបតែងផ្នែកខ្លះនៃការិយាល័យកណ្តាលរបស់ខ្លួនឲ្យក្លាយជា «Cellcard Christmas Street» ដើម្បីផ្តល់ជូនក្រុមគ្រួសារទំាងអស់នូវបរិយាកាសដ៏រីករាយក្នុងការជួបលោកតាណូអែល និងក្រុមរបស់គាត់ នៅរៀងរាល់ថ្ងៃចុងសប្តាហ៍ មុនថ្ងៃបុណ្យណូអែល។
ការចូលរួមលេងកំសាន្តនេះ គឺមិនគិតថ្លៃនោះទេ ប៉ុន្តែត្រូវបានលើកទឹកចិត្តឲ្យសប្បុរសជនធ្វើការបរិច្ចាគ សម្រាប់បុព្វហេតុនេះ ដោយ៖
• ទូរស័ព្ទទៅលេខ ២៥២៥ ប្រសិនបើអតិថិជនសែលកាត
• តាម​រយៈវីង ដោយស្កេន QR កូដ ឬ លេខកូដទូទាត់ (Merchant ID) 39999
• តាមរយះ​គណនី ABA 000849002 របស់ អង្គការមិត្តសំឡាញ់ ដោយដាក់កំណត់សំគាល់ “Cellcard Charity”
នៅក្នុងកម្មវិធី Christmas Street ក៏មានធ្វើការប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌ នៅរាត្រីថ្ងៃទី ២៤ ខែធ្នូ ដែលតារារបស់យើងនឹងធ្វើការសម្តែង ហើយមានការផ្សាយផ្ទាល់នៅលើទំព័រហ្វេសប៊ុក ដើម្បីលើកទឹកចិត្តដល់សប្បុរសជនធ្វើការបរិច្ចាគឲ្យកាន់តែច្រើន។
ការប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌ នឹងមានការចូលរួមសម្តែងដោយ រ៉េត ស៊ូហ្សាណា និងក្រុមតន្រ្តី Mustache ក៏ដូចជាការចូលរួមពីក្រុមតារាផ្សេងៗផងដែរ។
លោក Ian Watson នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន Cellcard បានមានប្រសាសន៍ថា ក្រុមការងាររបស់លោកបានជ្រើសរើសគាំទ្រដល់អង្គការមិត្តសំឡាញ់ ដោយសារតែភាពជោគជ័យដ៏អស្ចារ្យនៃកម្មវិធីបើកបវេសនកាលថ្មី។
លោក Watson បានបន្តទៀតថា៖​ «ការអប់រំ គឺមានសារៈសំខាន់ខ្លាំងណាស់សម្រាប់យុវជននាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ ជាពិសេសអ្នកដែលជួបការលំបាកផ្ទាល់ ហើយអាចជួយខ្លួនគេរួចផុតពីភាពក្រីក្រ និងកសាងអនាគតដ៏រឹងមាំសម្រាប់គ្រួសាររបស់ពួកគេ»។
លោកបានបន្ត៖ «ក្នុងរយៈពេលតែមួយឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ ពួកគេបាននាំយុវជនជាង ១៧០០ នាក់ត្រឡប់មកសាលាវិញ ហើយជួយពួកគេ អោយនៅសាលារៀនដោយមានថវិកាបន្ថែមអាចបន្តពង្រីកបាន»។
យុទ្ធនាការនេះចាប់ផ្តើមពីថ្ងៃទី ១៣ ដល់ថ្ងៃទី ៣១ ខែធ្នូ ដោយមានការប្រគល់ថវិកាបរិច្ចាគទៅកាន់អង្គការមិត្តសំឡាញ់​នៅក្នុងខែមករានេះ។
ដើម្បីបរិច្ចាគ ១ដុល្លារ អតិថិជន Cellcard អាចទូរស័ព្ទមកលេខ ២៥២៥ ឬ ផ្ទេរពីគណនីវីង ឬ គណនី ABA ដែលបានបង្ហាញខាងលើ។
ដើម្បីជ្រាបកាន់តែច្បាស់អំពីសកម្មភាពទាក់ទងនឹងយុទ្ធនាការ សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.cellcard.com.kh​​
អង្គការមិត្តសំឡាញ់ គឺជាអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាលមួយ ដែលប្តេជ្ញាផ្តល់សេវាកម្មសង្គមដល់កុមារ យុវជន និងគ្រួសារដែលរស់នៅតាមដងផ្លូវ ក្នុងក្តីសង្ឃឹមនៃការបង្កើតអនាគតភ្លឺស្វាង។
អង្គការនេះ បានបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ១៩៩៤  ហើយបានជួយកុមារ យុវជន និងសមាជិកគ្រួសារ ដែលងាយរងគ្រោះជាង ៤៥០,០០០ នាក់ ដើម្បីកសាងអនាគតកាន់តែប្រសើរសម្រាប់ខ្លួនពួកគេ (សម្រាប់អង្គការមិត្តសំឡាញ់ មានចំនួនរហូតដល់ជាង ២០០,០០០) ។
ដើម្បីស្វែងយល់បន្ថែមអំពីកម្មវិធីសង្គមរបស់ពួកគេ សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ https://friends-international.org/

Cellcard today launched its special Christmas Appeal to raise funds for the Friends International charity which works to get disadvantaged youth off the streets and into the classroom.
Cellcard has set itself a $20,000 target which it aims to achieve from the Christmas Appeal campaign that will be promoted across TV, radio and Social Media.
The general public will be urged to donate by SMS, with the moving tally communicated each day until Christmas.
Cellcard too has transformed part of its head office into the ‘Cellcard Christmas Street’ giving families a fun opportunity to meet Santa and the Elves at the weekends before Christmas.
Entering the venue is free for all but it is encouraged that visitors donate to the cause by either calling 2525 if a Cellcard customer, transfer via Wing QR code or Merchant ID: 39999, or transfer from ABA to account 000849002 (Friends International) with remark ‘Cellcard Charity’.
On the night of 24th December, a Christmas Eve Concert Appeal will also take place at Friends International’s Futures Factory in Phnom Penh where special guests will perform and broadcasted on Facebook Live to urge the public to donate.
There will be performances by Suzana Reth and Mustache Band as well as guest appearances from influencers.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said his team had chosen to support Friends International because of the great success of their Back-To-School programme.
“Education is critically important for today’s youth, especially the disadvantaged who can help move themselves out of poverty and build a stronger future for their families,” Mr Watson said.
“In one year alone they have brought more than 1700 young people back to school and helped them to stay in school with additional funds can continue to expand.”
The campaign runs from December 12 to 31st followed by a cheque presentation to Friends International in January.
To donate $1, Cellcard customers can simply call 2525, or transfer from Wing to QR code or Merchant ID 39999
To know more about the activities related to the campaign, visit www.cellcard.com.kh
Friends International is a non-profit organization committed to providing social services to children, youth and families living in the streets in hopes of creating brighter futures.
Since Friends-International began (1994) it has helped over 450,000 vulnerable children, youth and family members to build better futures for themselves (for Mith Samlanh alone it’s over 200,000).