សែលកាតផ្តោតសំខាន់កាន់តែខ្លាំងលើយុវជន | សែលកាត
ថ្ងៃនេះសែលកាត​បានសម្ពោធគំនិតផ្ដួចផ្ដើមថ្មីរបស់ខ្លួនជាមួយព្រឹត្តិការណ៍ដ៏អស្ចារ្យមួយដែលផ្តោតសំខាន់លើយុវជន។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះរួមមាន៖
• ការបង្ហាញខ្លួននិងណែនាំយុវទូតរបស់សែលកាត
• ការប្រកាសពីកម្មវិធីប្រកួត Cellcard Super Data Race
• ការបង្ហាញជាលើកដំបូងនូវកម្មវិធី Cellcard Youth Pledge និងការប្រគំតន្ត្រី
គំនិតផ្ដួចផ្ដើមទាំងបីនេះ ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយយុវជន ដើម្បីបង្ហាញថាសែលកាតយកចិត្តទុកដាក់ខ្លាំងបំផុតចំពោះការអភិវឌ្ឍចំណេះដឹង និងការស្វែងយល់ឲ្យកាន់តែច្បាស់ពីតម្រូវការរបស់យុវជនខ្មែរ។
នាយកផ្នែកផ្សព្វផ្សាយ​និងទំនាក់ទំនងរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត អ្នកស្រី Cheryl Gray បានមានប្រសាសន៍ថា​យុវជនជាសសរទ្រូងនិងអនាគតរបស់ប្រទេសជាតិ ហើយពួកគេសក្ដិសមនឹងទទួលបាននូវបទពិសោធន៏កាន់តែប្រសើរ និងការយល់កាន់តែច្បាស់ពីក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិករសេវាទូរស័ព្ទ។
អ្នកស្រីបានបន្តទៀតថា “យើងកំពុងរៀបចំទិសដៅថ្មីមួយដើម្បីឲ្យយុវជនជាអ្នកតំណាងប្រែន(​ម៉ាក)របស់យើង”
អ្នកស្រីបានបន្ថែមទៀតថា “យុវទូតរបស់យើងនឹងអាចជួយឲ្យយើងផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង និងសកម្មភាពនានារបស់យើងទៅនិងយុវជនកាន់តែខ្លាំង​ ព្រមទាំងយល់ពីពួកគេកាន់តែច្បាស់​។ មិនតែប៉ុណ្ណោះសេវាអ៊ីនធើណិតរបស់យើងក៏នឹងជួយឲ្យពួកគេរីករាយប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណិតល្បឿនលឿនបំផុតក្នុងតម្លៃសមរម្យក្នុងពិភពអនឡាញផងដែរ។ ”
“យើងចង់ឲ្យទំនាក់ទំនងរបស់យើងនិងពួកគេកាន់តែជិតស្និទ្ធ និងធានាបានថាយើងផ្ដល់នូវអត្ថប្រយោជន៍កាន់តែប្រសើរដល់យុវជន និងផ្ដល់ជាឱកាសសម្រាប់ពួកគេរក្សាទំនាក់ទំនង​ ដើម្បីបង្កើតមិត្តភាព ស្វែងយល់ពីអ្វីៗថ្មីៗ​ និងអភិវឌ្ឍខ្លួន ដូចយុវជនបណ្ដាប្រទេសនានាក្នុងតំបន់ដែរ។”
“កម្ពុជាជាប្រទេសមួយដែលមានកំណើនសេដ្ឋកិច្ចលូតលាស់ឆាប់រហ័សនៅអាស៊ី។ យើងមិនគួរមើលរំលងវិស័យបច្ចេកវិទ្យាទាំងក្នុងសេដ្ឋកិច្ច និងសហគមន៍នោះទេ។”
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិករសេវាទូរស័ព្ទខ្មែរតែមួយគត់ សែលកាត យកចិត្តទុកដាក់យ៉ាងខ្លាំងចំពោះអនាគតប្រទេសជាតិ និងមានទស្សនវិស័យវែងឆ្ងាយក្នុងការជំរុញអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមជាតិឲ្យកាន់តែរីកចំរើន។
សេវាអ៊ីនធើណិតតាមទូរស័ព្ទជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់នៃកត្តាជុំរុញការអភិវឌ្ឍន៏ ប៉ុន្តែវាសម្រេចទៅបានអាស្រ័យដោយការផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងមនុស្សគ្រប់គ្នា តាមរយ: អ៊ីនធើណិតក្នុងតម្លៃសមរម្យបំផុត។

Cellcard today launched its new approach to the youth segment with a dazzling event revealing new initiatives.
The event included:
- Introducing the Cellcard Brand Ambassadors
- Announcing the Cellcard Super Data Race
- And revealing for the first time, the Cellcard Youth Pledge and Activation Brand
All three initiatives are designed to engage young people in a different way and to show that Cellcard is serious about improving its knowledge and understanding of the needs and wants of the nation’s youth.
Cellcard’s Brand director Cheryl Gray said that youth were the future of the nation and were deserving of better service and understanding from operators.
“We are taking a new direction and giving young people a voice and a say in our brand,” she said.
“Our ambassadors will help guide us and provide us valuable insights, our activations will help us engage and excite young people and our mobile data will provide them the fastest and most affordable access to the online world.
“We want to get closer and ensure we offer better value and relevance to youth and give them every opportunity to stay connected to discover, build friendships, learn and grow in line with every other country in the region.
“Cambodia is one of the fastest growing countries in Asia, we should not be left behind in terms of digitising both the economy and community.”
As the only Cambodian-owned operator, Cellcard has a closer interest in the country’s future and having longer term vision for prosperity and economic growth.
Mobile data is an enabler, but can only be done by enabling everyone and that means providing affordable data access for all.