ក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទ​ចល័ត​លំដាប់ថ្នាក់​លេខ​១ សែ​ល​កាត និង VRecommend បាន​ចាប់ដៃ​គូរ​សហការ​ដើម្បី​ធ្វើការ​ណែនាំ​ជូន​នូវ​កម្មវិធី​បណ្តាញ​សង្គម​ថ្មី​លើ​ទូរស័ព្ទ​ដៃ ដែល​មាន​ភាពល្អ​ប្រសើរ​ជាង​មុន​។ | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទ​ចល័ត​លំដាប់ថ្នាក់​លេខ​១ សែ​ល​កាត និង VRecommend បាន​ចាប់ដៃ​គូរ​សហការ​ដើម្បី​ធ្វើការ​ណែនាំ​ជូន​នូវ​កម្មវិធី​បណ្តាញ​សង្គម​ថ្មី​លើ​ទូរស័ព្ទ​ដៃ ដែល​មាន​ភាពល្អ​ប្រសើរ​ជាង​មុន​។
ក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តលំដាប់ថ្នាក់លេខ១ សែលកាត និង VRecommend បានចាប់ដៃគូរសហការដើម្បីធ្វើការណែនាំជូននូវកម្មវិធីបណ្តាញសង្គម ថ្មីលើទូរស័ព្ទដៃ ដែលមានភាពល្អប្រសើរជាងមុន។
ថ្ងៃទី ២៨ ខែកក្កដា៖ ក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តលំដាប់ថ្នាក់លេខ១ សែលកាតបានចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងដៃគូសហការជាមួយ VRecommend ដែលជាកម្មវិធីសម្រាប់ការចែករំលែកពីអ្នកប្រើប្រាស់មួយទៅមួយទៀត។ កម្មវិធីដ៏ពិសេសនេះនឹងអនុញ្ញាតអោយអ្នកប្រើប្រាស់អាចចែករំលែករបស់ ដែលពួកគាត់ចូលចិត្តទៅកាន់មិត្តភក្តិរបស់គាត់ដែលរួមមានដូច ជាទីកន្លែងញុំាអាហារ ហាងលក់ឥវា់ន់ និង ម្ហូបអាហារផ្សេងៗ។
VRecommend គឺជាកម្មវិធីដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយយុវជនខ្មែរប្រកបដោយទេព កោសល្យ។ កម្មវិធីនេះបានទទួលនូវពានរង្វាន់ពីកម្មវីធី Startup Weekend Cambodia 2013 ហើយទទួលបានការទទួលស្គាល់ជាលក្ខណៈអន្តរជាតិតាមរយៈការជាប់ឈ្មោះ ក្នុងវគ្គជម្រុះពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងកម្មវិធី Startup Competition 2014 នាប្រទេសកូរ៉េ។
លោក ថារ៉ូ ដែលជាដៃគូពាណិជ្ជកម្មរបស់ VRecommendបានចែករំលែកថា“VRecommendត្រូវបានបង្កើតឡើងក្រោមការ ខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីបង្កើតជាកម្មវិធីមួយដែលអ្នកប្រើប្រាស់អាច ធ្វើការកំសាន្តសប្បាយតាមរយៈការចែករំលែក និង ណែនាំរបស់របរ មុខម្ហូប និង ទីកន្លែងផ្សេងៗទៅកាន់មិត្តភក្តិរបស់ពួកគេ។ នាពេលបច្ចុប្បន្ន ពុំទាន់មានកម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃផ្សេងណាមួយដែលត្រូវបានបង្កើតឡើង ដោយជនជាតិខ្មែរ ដែលផ្តោតលើការចែករំលែករវាងមិត្ត និង មិត្តនោះទេ ដូចនេះយើងគិតជាវាជាឱកាសល្អមួយសម្រាប់ពួកយើង។ ប្រជាជនកម្ពុជាយើងភាគច្រើនចូលចិត្តធ្វើការចែករំលែក និងណែនាំរបស់នេះរបស់នោះដូចជាចំណីអាហារឆ្ងាញ់ៗ កន្លែងស្អាតៗ ស្តាយប្លែកៗរបស់ខ្លួន និងជាច្រើនទៀត ដោយមិនត្រឹមតែបង្ហាញនូវអត្តចរិត និងភាពខុសប្លែកពីគេរបស់អ្នកប្រើប្រាស់ម្នាក់ៗតែប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងជួយបង្កើតននូវសហគមន៍ដ៏រស់រវើកមួយផងដែរ។ កម្មវិធីជំនាន់ចុងក្រោយបំផុតរបស់យើងផ្តល់នូវមុខងារកែរូបភាពអោយ ស្អាតជាងមុនដើម្បីជម្រុញអោយបទពិសោធន៍នៃការចែករំលែករូបភាពរបស់ អ្នកដំណើរទៅមុខយ៉ាងរលូនទៅតាមសហគមន៍ និងក្រុមជាច្រើនផ្សេងៗគ្នា” ។
កិច្ចសហការជាដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុនសែលកាតនេះនឹងអនុញ្ញាតអោយ ក្រុមសហគ្រិនវ័យក្មេង និង អ្នកច្នៃប្រឌិតនានាបង្កើននូវការផ្សព្វផ្សាយអោយកម្មវិធី VRecommend មានសាធារណជនស្គាល់កាត់តែច្រើនថែមទៀត ដែលរួមមានទាំងការគាំទ្រពីក្រុមហ៊ុនសែលកាត ក្នុងការដាក់បញ្ចូលកម្មវិធីនេះទៅក្នុងបណ្តាញសង្គមរបស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាតអមនឹងសកម្មភាពសហការរួមគ្នា និងកម្មវិធីផ្តល់ជូនពិសេសៗផងដែរ។
“យើងមានក្តីរំភើបរីករាយយ៉ាងខ្លាំងក្នុងការសហការជួយលោកថា រ៉ូ និងក្រុមការងាររបស់គាត់ក្នុងការដាក់សម្ពោធអោយប្រើប្រាស់នូវ កម្មវិធី VRecommend ជំនាន់ក្រោយរបស់ពួកគាត់។ នាពេលបច្ចុប្បន្ន មាននូវជនជាតិខ្មែរយើងដែលមានទេពកោសល្យជាមួយនឹងស្នាដៃដ៏ប៉ិន ប្រសប់ក្នុងការបង្កើត និងកសាងទិផ្សារបែបឌីជីថល ហើយយើងមានក្តីសោមនស្សក្នុងការជួយអោយការបង្កើតទាំងនេះមានមុខមាត់ នៅលើទីផ្សារផងដែរ។ យើងជឿជាក់ថាVRecommend គឺជាមធ្យោបាយមួយដ៏អស្ចារ្យដែលយុវវ័យកម្ពុជាអាចធ្វើការផ្សារ ភ្ជាប់ និងចែករំលែកទីកន្លែងនិងរឿងរ៉ាវដែលពួកគេស្រលាញ់ចូលចិត្ត” លោក Niek Van Veen ដែលជានាយកទីផ្សាររបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាតបាននិយាយ។
បណ្តា Stickers ថ្មីៗដែលរួមមានតែមមនុស្សយន្តសែលកាតនោះ ឥឡូវនេះអ្នកប្រើប្រាស់កម្មវិធី VRecommendទាញយកមកប្រើប្រាស់បានដោយឥតគិតថ្លៃ ហើយសកម្មភាព និងការប្រកួតប្រជែងអមនឹងបណ្តាតែមថ្មីៗនេះ នឹងមកដល់ក្នុងពេលឆាប់ៗលើទំព័រសែលកាត និង ទំព័រVRecommend។
ដើម្បីថ្លែងអំណរគុណដល់អ្នកទាំងអស់គ្នាដែលបានចែកេរំលែក រឿងរ៉ាវ និងរបស់របរនៅលើកម្មវិធីរបស់យើងកាលពីឆ្នាំកន្លងទៅ យើងបានកែប្រែធ្វើអោយកម្មវិធីរបស់យើងប្រសើរជាងមុន ហើយបានចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុនបណ្តាញទូរស័ព្ទឈានមុខគេដែលអាចជួយ ពួកយើងក្នុងការផ្តល់នូវសកម្មភាពនិងកម្មវិធីសប្បាយៗអស្ចារ្យ សម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់កម្មវិធីរបស់យើង។” លោកថារ៉ូនិយាយ។ គាត់បន្តថា “តែមមនុស្សយន្តសែលកាតមើលទៅឡូយ និងឥតគិតថ្លៃ។ នៅក្នុងកម្មវិធីជំនាន់ថ្មីនេះ មាននូវតែមថ្មីៗដ៏ស្រស់ស្អាតដែលអ្នកអាចទាញយកមកប្រើប្រាស់ភ្លាម ៗដោយឥតគិតថ្លៃ ហើយថែមទាំងអាចយកទៅប្រើប្រាស់លើ Facebook, Instagram, Twitter, និង Line។ យើងសង្ឃឹមយ៉ាងមុតមាំថាយើងនឹងទទួលបាននូវការគាំទ្រជាបន្តទៀត ហើយបន្តណែនាំកម្មវិធី VRecommend ទៅកាន់មិត្តភក្តិអោយពួកគាត់ប្រើប្រាស់កាន់តែច្រើន ដែលកម្មវិធីនេះត្រូវបានបង្កើតឡើងយ៉ាងពិសេសសម្រាប់មិត្តយុវវ័យ កម្ពុជាយើង។

Cellcard and VRecommend partners to introduce a new and improved social media platform | Cellcard
28th July – Cellcard signs a partnership agreement with VRecommend – trusted social peer-to-peer recommendation. It allows users to recommend among their friends and their peers about your lifestyle interests such as shops, restaurants, food, destination and so on.
The VRecommend app is a Cambodian innovation, locally developed by young and passionate Cambodians. It was awarded as one of the most promising initiatives in Startup Weekend Cambodia 2013 and gained international recognition as a semi-finalist in the World Startup Competition 2014 held in Korea.
“VRecommend was inspired by our passion to share and recommend things to our friends. There is currently no app that focuses on peer-to-peer recommendation especially in Cambodia, and we think that it’s a unique space for us to fill in. We Cambodians like to share and recommend things we like such as our favorite foods, places, styles, and so on, not only to show our personality and uniqueness but also to help each other and build a community. Our latest release offers new photo-beautifying tools to enhance the recommending experience and solutions for you to create many and different communities and groups to share this fun experiences with.” – Tharo Sen Business Partner VRecommend
The partnership with Cellcard will allow this team of young entrepreneurs and innovators to create even more public awareness for the VRecommend App, which will include Cellcard’s support in pushing the app in Cellcard social media channels with a line up of co-branded activities and promotions.
“We are excited to support Tharo and his team in launching this new version of the VRecommend app. There are many talented Cambodians with great potential to innovate and contribute to the growing digital lifestyle of market, and we would like to help bring these innovations to light.  We believe that VRecommend is a great way for Cambodian Youth to connect and share the places and things they love. “ —- Niek Van Veen Director of Marketing Cellcard
A new collection of stickers, featuring the Cellcard robot mascot which is now available for free to all VRecommend users was also introduced, and activities and contests around this new collection will be coming soon on Cellcard and VRecommend pages.
“To thank everyone’s recommendation for the past year, we have improved the VRecommend app, and have partnered with the most trusted brand who can help us come up with exciting activities for our users” said Tharo.  He continued, “The Cellcard robot stickers are amazing and free. There are also other awesome stickers in this new version that you can use right away with no charge and out-share to your favorite social networks including Facebook, Instagram, twitter, and Line. We would like to encourage Cambodians to support and recommend VRecommend which we developed especially for our fellow Cambodian peers.”