ក្រុមហ៊ុន ខេម ជ្ជីអេសអេម ប្រកាសពីការពង្រីកបណ្តាញទំនាក់ទំនងសំខាន់ៗ និងកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិកប្រចាំឆ្នាំលើកដំបូង | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន ខេម ជ្ជីអេសអេម ប្រកាសពីការពង្រីកបណ្តាញទំនាក់ទំនងសំខាន់ៗ និងកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិកប្រចាំឆ្នាំលើកដំបូង
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មិថុនា, ថ្ងៃ​អង្គារ 11, 2024
ក្រុមហ៊ុន ខេម ជ្ជីអេសអេម ម.ក ដែលត្រូវបានគេស្គាល់ថា ជាក្រុមហ៊ុន សែលកាត  និងជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធ របស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប គឺជាក្រុមហ៊ុនដែលផ្តល់សេវាទូរគមនាគមន៍ឈានមុខគេនៅកម្ពុជា នៅថ្ងៃនេះក្រុមហ៊ុនមានមោទនភាពប្រកាសការវិនិយោគដែលមានទឹកប្រាក់ចំនួន  ១៨០ លានដុល្លារអាមេរិក សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៤ ក្នុងការពង្រីកបណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់ទូទាំងប្រទេស។ ការពង្រីកបណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់នេះ គឺជាការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុមហ៊ុន ក្នុងការផ្តល់នូវបណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់ឲ្យកាន់តែច្រើនទីតាំងបន្ថែមទៀតទូទាំងប្រទេស រួមទាំងក្នុងតំបន់សហគមន៍ដែលមានបណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់នៅមានកម្រិតនៅឡើយ។
ផែនការពង្រីកបណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់ដែលមានទឹកប្រាក់ចំនួន  ១៨០ លានដុល្លារអាមេរិកនេះ ត្រូវបានអនុម័តដោយក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) ហើយផែនការនេះបានឆ្លុះបញ្ចាំងពីការផ្តោតជាយុទ្ធសាស្រ្តរបស់ក្រុមហ៊ុន​សែលកាត លើការប្រើប្រាស់ហិរញ្ញប្បទានដែលទទួលបាននាពេលថ្មីៗនេះ ប្រកបដោយនិរន្តរភាព ដើម្បីសម្រេចបាន នូវកំណើនរយៈពេលវែង និងផលវិជ្ជមានដល់សង្គមជាតិ។
លោក Simon Perkins នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុនសែលកាត ចែករំលែកទស្សនៈរបស់លោកថា ការវិនិយោគដែលមានទឹកប្រាក់ចំនួន ១៨០ លានដុល្លារអាមេរិកនេះ បញ្ជាក់ពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ចំពោះការអភិវឌ្ឍឌីជីថលរបស់ប្រទេសកម្ពុជា។ លោកបានបន្តទៀតថា តាមរយៈការពង្រីកបណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់របស់ក្រុមហ៊ុន ក៏ផ្តោតលើសហគមន៍ ដែលបមានណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់នៅមានកម្រិតផងដែរ។ យើងមានគោលបំណងផ្តល់បណ្តាញសេវាគ្របដណ្តប់ជូនប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាទាំងអស់តាមតម្រូវការ ដើម្បីការរីកចម្រើនក្នុងយុគសម័យឌីជីថល។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ដែលជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធ របស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ក៏នឹងរៀបចំកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិកប្រចាំឆ្នាំ (AGM) លើកដំបូងរបស់ខ្លួន​ នាថ្ងៃទី ២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៤។កិច្ចប្រជុំដ៏សំខាន់នេះបង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ចំពោះតម្លាភាពដែលមានការចូលរួមពីសំណាក់ភាគហ៊ុននិក។ របៀបវារៈសំខាន់ៗនៃកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិកប្រចាំឆ្នាំ (AGM) នេះរួមមាន:
ការបែងចែកភាគលាភអប្បបរមាដែលបានធានា៖ ភាគហ៊ុនិក នឹងបោះឆ្នោតលើការបែងចែកភាគលាភអប្បបរមាដែលត្រូវបានធានារហូត ដល់កិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិកលើកក្រោយៗទៀត។
ការបោះផ្សាយមូលបត្របន្ថែម៖ សំណើសម្រាប់ការបោះផ្សាយមូលបត្របន្ថែមនៅផ្សារមូលបត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ (SET) នឹងត្រូវបានពិចារណា។
ការសម្រេចលើការ កែប្រែលក្ខន្តិកៈក្រុមហ៊ុន៖ ភាគហ៊ុននិក នឹងបោះឆ្នោតលើសំណើការសម្រេចលើការ កែប្រែលក្ខន្តិកៈក្រុមហ៊ុន ចុះថ្ងៃទី ១៣ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៣។

Published Date: June, Tuesday 11, 2024
CAMGSM PLC., commercially known as Cellcard, a proud member of the Royal Group of Companies, a leading Cambodian telecommunications provider, today announced a significant investment of $180 million in network expansion for 2024. This expansion is driven by Cellcard’s commitment to providing wider network coverage and serving underserved communities across Cambodia.
The network expansion plan was approved by the Council for the Development of Cambodia (CDC) and reflects Cellcard’s strategic focus on utilizing its recently obtained sustainability financing to achieve long-term growth and positive social impact.
“This $180 million investment underscores Cellcard’s unwavering commitment to Cambodia’s digital development,” said Simon Perkins, CEO of Cellcard. “By expanding our network and focusing on the underserved communities, we aim to empower all Cambodians with the connectivity they need to thrive in the digital age.”
Cellcard, a key player in the Royal Group of Companies, is also hosting its first Annual General Meeting (AGM) on June 28th, 2024. This landmark event signifies Cellcard’s commitment to transparency and shareholder engagement. Key decisions on the agenda include:
Distribution of Guaranteed Minimum Dividend: Shareholders will vote on the distribution of a guaranteed minimum dividend until the next general meeting.
Issuance of Additional Equity Securities: A proposal for the issuance of additional equity securities at the Stock Exchange of Thailand (SET) will be considered.
Amendment of Articles of Incorporation: Shareholders will vote on proposed amendments to the Articles of Incorporation dated March 13th, 2023.