កម្មវិធីតន្ត្រីដំបូងគេនៅកម្ពុជា «Battle of the Bands» ប្រកាសអ្នកឈ្នះជាផ្លូវការក្នុងការប្រគុំតន្ត្រីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ | សែលកាត
កម្មវិធីតន្ត្រីដំបូងគេនៅកម្ពុជា «Battle of the Bands» ប្រកាសអ្នកឈ្នះជាផ្លូវការក្នុងការប្រគុំតន្ត្រីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: ឧសភា, ថ្ងៃ​ពុធ 29, 2019
កម្មវិធីជ្រើសរើសក្រុមតន្ត្រីដែលកំពុងមានប្រជាប្រិយភាព Battle of the Bands បានឈានចូលដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅចុងសប្តាហ៍នេះហើយ ដែលក្នុងនោះមាន 4 ក្រុម ដែលនឹងចូលមកប្រកួតនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅទីក្រុងភ្នំពេញ នៅ Exchange Square។
ក្រុមចម្រៀងកំពូលទាំង 4 មានដូចជា BatBangers, De’ First, Hashtag, Sweet Band ដែលមួយក្នុងចំណោមនោះនឹងគ្រងតំណែងជាជ័យលាភី ហើយនឹងបន្តសហការជាមួយក្រុមហ៊ុន Cellcard នៅលើវិស័យតន្ត្រី និងក្នុងសកម្មភាពនានាទាក់ទងនឹងយុវជន។
កម្មវិធីប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅថ្ងៃសៅរ៍ ទី២៥ ខែឧសភានេះ នឹងចាប់ផ្តើមពីម៉ោង 5:00ល្ងាច ដែលជាការសម្តែងបញ្ចូលគ្នារវាងក្រុមតន្រ្តីដែលមានទេពកោសល្យ ជាមួយនឹងឯកអគ្គរាជទូតរបស់ Cellcard កញ្ញា រ៉េត ស៊ូហ្សាណា និងលោក Euan Gray។
កម្មវិធី Battle of the Bands Cambodia 2019 ត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយ Kilat Events ហើយឧបត្ថម្ភដោយ​ ​Cellcard ហើយនេះគឺជាការប្រកួតទូទាំងប្រទេសដែលមានរយៈពេល៤ខែ ដើម្បីស្វែងរកក្រុមតន្ត្រីខ្មែរដែលមានសមត្ថភាពជំនាន់ថ្មី។
ការប្រកួតនេះបានទាក់ទាញ ក្រុមតន្ត្រីថ្មីៗជាង 16 ក្រុមជ័យលាភីនឹងទទួលបានការចុះកុងត្រាពីក្រុមហ៊ុន Seila Records រួមមានទឹកប្រាក់ចំនួន $2500 ទូរស័ព្ទ iPhone XR ១គ្រឿង និងការប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណេត Cellcard ដោយឥតគិតថ្លៃរយៈពេល១ឆ្នាំ និងកុងត្រា៣ខែដើម្បីសម្តែងនៅហាង Hard Rock Café នៅទីក្រុងភ្នំពេញ។
នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Cellcard លោក Ian Watson បាននិយាយថា Battle of the Bands គឺជាការចាប់​  ​ផ្តើ​ម​ដ៏ល្អដែលផ្សារភ្ជាប់គោលដៅរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការផ្ដោតលើក្រុមយុវជនដើម្បីបង្កើនទំនាក់ទំនង និងការចាប់អារម្មណ៍។
លោកបានបន្ត៖ «ក្រុមហ៊ុន Cellcard តែងតែគាំទ្រក្រុមយុវជនដែលមានទេពកោសល្យនៅគ្រប់វិស័យ មិនថា តន្ត្រី ហ្គេមកម្សាន្ត សិល្បៈ ភាពយន្ត និងរបាំ។
លោកបន្ថែមថា៖ «ពួកយើងពិតជាមានក្ដីសោមនស្សរីករាយក្នុងការបន្តគំាទ្រក្រុមតន្ត្រីវប្បធម៌ និងគាំទ្រសិល្បករ​​ក្មេងៗស្របពេល​ដែលពួកគេកំពុងលូតលាស់នៅក្នុងអាជីពជាមួយនឹងក្រុមតន្រ្តីរបស់ខ្លួន គឺក្រុមតន្ត្រី​ Cellcard។​
គណៈកម្មាការមានដូចជា​ លោក Han Kavie ដែលជាម្ចាស់ក្រុមហ៊ុន Seila Records,​ លោក Euan Grey អ្នកបង្កើតក្រុមចម្រៀង Song Kites និងលោក កង ពិសិដ្ឋ សមាជិកក្រុម Coconut បានមានប្រសាសន៍ដូចគ្នាថា ពួកគេពិតជាស្ញប់ស្ញែងនូវចំនួនអ្នកចូលរួមប្រកួត និងគុណភាពនៃតន្រី្ត ព្រមទាំងអ្នកមានទេពកោសល្យទាំងអស់ដែលបានមកចូលរួមក្នុងការប្រកួតនេះ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ក្រុមកំពូលៗទាំង៤ ត្រូវបានទទួលការហ្វឹកហាត់មួយរយៈជាមួយគណៈកម្មាការ ដើម្បីត្រៀមខ្លួនចូលរួមសម្តែងនៅវគ្គ​បញ្ចប់នេះ។
អបអរសាទរជ័យលាភី Battle of the Bands Cambodia 2019 ទាំង 4 ក្រុម
ក្រុម Hashtag ជ័យលាភីលេខ 1
ក្រុម BatBangers ជ័យលាភីលេខ 2
ក្រុម Sweet Band ជ័យលាភីលេខ 3
និងក្រុម De’First ជ័យលាភីលេខ 4
សម្រាប់គ្រប់សកម្មភាពទាំងអស់ អ្នកអាចតាមដាននៅលើ Facebook របស់ Cellcard ក៏ដូចជា Battle of the Bands បាន៕

Cambodia’s first Battle of the Bands announces winner in concert finale | Cellcard
The iconic search for Cambodia’s hottest band – Battle of the Bands – comes to a close this weekend as the top four compete in the grand finals at Phnom Penh’s Exchange Square.
Those top four bands are BatBangers, De’ First, Hashtag, Sweet Band – one of which will be crowned the winner and go on to collaborate with Cellcard on its music platform and youth segment program.
The grand finale on Saturday, May 25 starting at 5 pm, is tipped to be a mega-celebration of Cambodia’s musical talent and include performances by Cellcard Brand Ambassador, Suzanna Reth, and Euan Gray .
The Battle of the Bands Cambodia 2019, organized by Kilat Events and sponsored by Cellcard, was a four-month nationwide competition to discover the next generation of local Khmer bands.
The competition attracted over 16 amateur bands, with the winner to secure a deal with record label Seila as well as $2500 cash, an iPhone XR, one-year of free mobile data from Cellcard and a three-month show contract with the Hard Rock Café in Phnom Penh.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said the Battle of the Bands was a great initiative that aligned well to Cellcard’s youth segment approach to boost engagement and appeal.
“Cellcard has long supported young local talent in all of our collaborations with music, gaming, the arts, film, and dance.
“We are really excited to further our efforts into the band culture and support young artists as they grow their careers and their brands along with the Cellcard brand.”
Judges Han Kavie, owner of Seila Records, Euan Grey, founder of Song Kites, and Kang Piseth, member of the Coconut Band said they were truly impressed with the number of entries and the quality and range of talent showcased in the competition.
The top four bands have been through intensive training sessions with the judges to prepare for their final performance