បណ្តាក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបខាងផ្នែកICT រួបរួមគ្នាឆ្លើយតបទៅនឹងស្ថានការដើម្បីជួយដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន | សែលកាត
បណ្តាក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបខាងផ្នែកICT រួបរួមគ្នាឆ្លើយតបទៅនឹងស្ថានការដើម្បីជួយដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន
ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបខាងផ្នែកICT កំពុងសហការគ្នាជាធ្លង់មួយ លើគំនិតផ្តួចផ្តើមដើម្បីជួយការពារអតិថិជនរបស់ខ្លួន និងធានាថាប្រជាជន មុខជំនួញអាជីវកម្ម និងមន្ទីររដ្ឋាភិបាលនៅកម្ពុជាទាំងអស់ រក្សាបានទំនាក់ទំនង សុវត្ថិភាព និងការផ្តល់ព័ត៌មានដែលជាក់លាក់ ក្នុងអំឡុងពេលមួយដ៏លំបាក និង មិនស្ថិតស្ថេរនេះ។ការឆ្លើយតបរួមគ្នារួមមាន ការផ្តល់នូវភាពសំបូរបែប ជាមួយអត្ថប្រយោជន៏ច្រើន ល្បឿនអ៊ីនធើណិតលឿន ការបន្ថែមកម្រិតសេវាកម្ម ដែលជាការជំរុញជាសកលសម្រាប់ការទូទាត់ប្រតិបត្តិការតាមអ៊ិនធើណិត ក៏ដូចជាការគាំទ្រដល់ក្រសួងសុខាភិបាលលើការប្រកាសជាសាធារណៈនិងការផ្សាយផ្ទាល់ និងកម្មវិធីអប់រំសម្រាប់សិស្ស និស្សិត។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ដឹកនាំការឆ្លើយតបរួមគ្នាដែលជាផ្នែកមួយនៃការប្តេជ្ញាចិត្តផ្ទាល់ខ្លួន ដើម្បីធានាថាក្រុមហ៊ុនរបស់លោក កំពុងធ្វើអ្វីគ្រប់យ៉ាងតាមដែលអាចធ្វើទៅបាន ដើម្បីរក្សាព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឱ្យនៅមានភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង ហើយនិងឆ្លើយតបតម្រូវការប្រចាំថ្ងៃរបស់អតិថិជន។ កិច្ចការនេះចាប់ផ្តើមឡើងបន្ទាប់ពីការបរិច្ចាគថវិការរបស់អ្នកឧកញ៉ា កាលពីសប្តាហ៍មុនដែលមានចំនួនរហូតដល់ ៥០ ម៉ឺនដុល្លារអាមេរិក ជូនដល់រដ្ឋាភិបាល ដើម្បីគាំទ្រដល់វិបត្តិនេះ និងការបរិច្ចាគរម៉ាស ទឹកលាងសម្អាតដៃ និងឧបករវាស់កំដៅ ជូនទៅដល់ក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ ដើម្បីការពារ បុគ្កលិក មន្រ្តីរាជការ អំឡុងពេលពួកគាត់បន្តប្រតិបត្តិការ។
សប្តាហ៍នេះដែរ សែលកាតបានប្រកាសដោយដាក់ចេញនូវគម្រោងសែលកាត ហ័្វរយូ (CELLCARD 4U) ដែលផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់អតិថិជនក្នុងការរក្សាទុកសមតុល្យដែលមិនបានប្រើប្រាស់ ហើយបន្ថែមលើការផ្តល់ជូនរៀងរាល់សប្តាហ៍ទីបួនដោយឥតគិតថ្លៃ។ គម្រោងថ្មីនេធ្វើឡើងនៅពេលដែលក្រុមហ៊ុនសែលកាតបង្កើនកម្រិតសេវាកម្មរបស់ខ្លួនដោយពន្យារ ម៉ោងបំរើសេវាកម្មដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន និងផ្តល់ជូនស៊ីមកាតដោយឥតគិតថ្លៃដល់អ្នកដែលមិនអាចទៅដល់ហាង ឬបណ្តាសាខាចែកចាយរបស់ក្រុមហ៊ុនបាន។
អ៊ីហ្ស៊ីខម ដែលជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាអ៊ិនធើណិតឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ក៏កំពុងបង្កើនល្បឿនអ៊ីនធឺណេតទ្វេដងដល់អតិថិជនដែលមានស្រាប់ដោយមិនគិតថ្លៃរយៈពេលបីខែ ហើយលើកទឹកចិត្តអតិថិជនឱ្យធ្វើការទូទាត់តាមអ៊ិនធើណេតដើម្បីសុវត្ថិភាពរបស់អតិថិជន និងនិយោជិក។
វីង ក៏បានផ្តល់អោយប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូបអាចធ្វើប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់ដោយឥតគិតថ្លៃតាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីងរបស់ពួកគាត់។ ក្រុមហ៊ុនលំដាប់ថ្នាក់លេខ១ ក្នុងការផ្ទេរប្រាក់ បាននឹងកំពុងតស៊ូយ៉ាងស្វិតស្វាញលើសេវាទូទាត់តាមអ៊ិនធើណិត សម្រាប់តម្រូវការប្រចាំថ្ងៃ និងកំពុងពង្រីកភ្នាក់ងារអាជីវកររបស់ខ្លួនជារៀងរាល់ថ្ងៃ ដើម្បីផ្តល់ជូនអតិថិជននូវភាពងាយស្រួលដូចជាការទិញទំនិញតាមអនឡាញ ការដឹកជញ្ជូនអាហារ​ ភេសជ្ជះ ការទូទាត់ថ្លៃប្រើប្រាស់ និងការបញ្ចូលទឹកប្រាក់តាមទូរស័ព្ទ។ ក្រុមការងារ កំពុងធ្វើការដើម្បីធានាថាភ្នាក់ងាររបស់ពួកគាត់ គឺត្រៀមលក្ខណះគ្រាន់ក្នុងការ បំរើសេវាផ្ទេរសាច់ប្រាក់ តាមពេលវេលាជាក់ស្តែង ដែលបំរើការជាមួយធនាគារឈានមុខគេ និងស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុដែលប្តេជ្ញាធ្វើការក្នុងអំឡុងវិបត្តិនេះ។
ក្រុមហ៊ុន ស៊ី ប៊ី អេស ដែលជាស្ថានីយទូរទស្សន៏ផ្សព្វផ្សាយ កំពុងធ្វើការជាមួយក្រសួងសុខាភិបាលជារៀងរាល់ថ្ងៃដើម្បីផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មាន និងផ្តល់ការផ្សាយបន្តផ្ទាល់រាល់សន្និសីទសារព័ត៌មានរបស់ក្រសួងពាណិជ្ជកម្មតាមបណ្តាញទូរទស្សន៍CNC ​CTN និងទំព័រហ្វេសប៊ុក CBS ទាំងអស់។
ដើម្បីគាំទ្រដល់សិស្សដែលបញ្ចប់ថ្នាក់ សេវាកម្មទូរទស្សន៍តាមអ៊ិនធើណិត ឌីជីថលស្កាយ របស់រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានបង្កើតប៉ុស្តិ៍ទូរទស្សន៍ថ្មី ដើម្បីចាក់ផ្សាយកម្មវិធីសិក្សាដោយខ្លួនឯង។ ជាដំបូង កម្មវិធីនេះ នឹងចាប់ផ្តើមបើកដំណើរការក្នុងសប្តាហ៍នេះ សម្រាប់សិស្សថ្នាក់ទី ១២ ហើយក្រុមហ៊ុនគ្រោងនឹងពង្រីកសេវាកម្មឥតគិតថ្លៃដល់សិស្សដទៃទៀតនៅប៉ុន្មានសប្តាហ៍ខាងមុខនេះ។អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង កំពុងធានាថាក្រុមហ៊ុនផ្នែក ICT មានក្រុមបច្ចេកទេស និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួន ដែលរង់ចាំបំរើការដែលធានាលើការពង្រីកម៉ោងសេវាកម្មលើអតិថិជនទាំងអស់របស់ខ្លួន។អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បានមានប្រសាសន៍ថា ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប នឹងឈរជើងសំរាប់អតិថិជននិងនិយោជិករបស់ពួកយើង នៅពេលដែលខ្លួននៅតែបន្តធ្វើការជាមួយរដ្ឋាភិបាលដើម្បីធានាបាននូវការតភ្ជាប់ព័ត៌មាន និងវិធីសាស្រ្តសុវត្ថិភាព ក្នុងការធ្វើប្រតិបត្តិការ និងធ្វើការរយះពេល ២៤ ម៉ោង ទូទាំងប្រទេស។

The Royal Group ICT Division is collaborating on a set of initiatives to safeguard customers and ensure the people, businesses and Government departments of Cambodia stay connected, safe and informed during these uncertain and difficult times.
The joint response includes giving more flexibility and value for money, faster internet speeds, extended service levels, a universal push for safer contactless online payments and transactions as well as supporting the Ministry of Health on their many public announcements and live broadcasts and even educational programming for students.
Royal Group Chairman Neak Oknha Kith Meng is leading the joint response as part of his personal commitment to ensuring his operating companies are doing everything possible to keep the Kingdom connected and meeting day to day needs of customers.
It comes after his donation last week of $500,000 to the Government to support the crisis and his donation of face masks, hand sanitiser, and thermometers to the Ministry of Posts and Telecommunications to protect officials and workers as they continue operations.
The esteemed business leader also donated a much-needed $3M to Phnom Penh’s Calmette Hospital in December last year for its modernization program.
Cellcard this week launched the Cellcard 4U plan which gives customers the benefit of saving all their un-used balances in addition to giving every fourth week for free. The new plan comes as Cellcard steps up its service levels by extending opening hours of its retail stores and offers free SIM delivery to those who cannot get to a store or dealer.
Ezecom, Cambodia’s leading Internet Service Provider, is doubling internet speed to existing customers free of charge for three months and encouraging customers to do online payments for the safety of both customers and employees.
Wing has waived its transaction fees on Wing to Wing transactions made on their App. The number one e-money company is strongly advocating online payments for everyday needs and is increasing its merchants daily to provide customers safe online conveniences such as online shopping, food delivery, utility payments, and phone top-ups. The team is working to ensure their agents are appropriately stocked to service real-time cash transfers with leading banks and financial institutions that are committed to working through the crisis.
Royal Group’s broadcasting company, Cambodia Broadcasting Service, is working with the Ministry of Health (MOH) on a daily basis to disseminate information and give live coverage of all MOH press conferences on its channels CNC, CTN and all CBS Facebook pages.
In support of final year students, the Royal Group’s online television service Digital Sky has developed a new OneTV E-School channel to broadcast self-study programs. Initially launching this week for year 12 students, the company plans to expand the free service to other graders in the coming weeks.
Neak Oknha Kith Meng is ensuring all ICT Division companies have their technology and infrastructure teams on standby that that staffing levels and service hours of all Customer Service teams are increased.
Neak Oknha Kith Meng said Royal Group will standby its customers and employees as it continues to work with the Government to ensure connectivity, information and safer methods of transacting and working are available 24/7 nationwide throughout the crisis.