ក្រុមហ៊ុន NetEase Games សហព័ន្ធកីឡាអេឡិចត្រូនិចកម្ពុជា (E-Sports) និងក្រុមហ៊ុន Cellcard ប្រកាសអ្នកឈ្នះពានរង្វាន់ក្នុងការប្រកួតហ្គេម Rules of Survival | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន NetEase Games សហព័ន្ធកីឡាអេឡិចត្រូនិចកម្ពុជា (E-Sports) និងក្រុមហ៊ុន Cellcard ប្រកាសអ្នកឈ្នះពានរង្វាន់ក្នុងការប្រកួតហ្គេម Rules of Survival
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មិថុនា, ថ្ងៃ​ច័ន្ទ 17, 2019
ការ​ប្រកួត​ហ្គេម The Rules of Survival KH Cup ​​វគ្គផ្តាច់​ព្រ័ត្រ​ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រារព្ធឡើង​នៅ​ថ្ងៃសៅរ៍ទី​១៥ ខែ​មិថុនា ក្នុង​ផ្សារទំនើប​អ៊ីអន​ម៉លសែន​សុខ។ ក្រុម​ចុង​ក្រោយ​ចំនួន​ 4 នឹង​​ត្រូវ​ប្រកួត​គ្នាជា​សាធារណៈដើម្បី​​ទទួល​បាន​រង្វាន់ធំជា​​ទឹក​ប្រាក់​សរុបចំនួន​​100លាន​រៀល​ (ឬ 25,000ដុល្លារ)។​
គួររំលឹកផងដែរថា ការប្រកួតហ្គេម ROS KH Cup ក្នុង​​រដូវ​កាល​ទី1 បានរៀបចំ​ការ​ប្រកួត​​ពាក់​កណ្តាល​ផ្តាច់​ព្រ័ត្ត​ កាលពីខែ​​មីនានៅ​កោះ​ពេជ្រ​ ហើយវាជា​ការ​ប្រកួត​​ហ្គេម​ ROS ផ្លូវ​ការ​ដំបូង​គេបំផុត​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​។​ ការ​​ប្រកូត​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀប​ចំឡើង​ក្រោម​កិច្ច​សហការគ្នា​រវាង​ក្រុម​អ្នក​បង្កើត​ហ្គេ​ម​ ROS ​គឺក្រុមហ៊ុនNetEase Games សហព័ន្ធ​កីឡា​​អេឡិច​ត្រូនិច​កម្ពុជា​ និង​ក្រុម​ហ៊ុន Cellcard ​ ក្រោម​ចក្ខុវិស័យ​រួម​មួយ​គឺដើម្បីបណ្តុះ​បណ្តាល និង​​អភិវឌ្ឍ​​​វិស័យកីឡាអេឡិចត្រូនិច​​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​។​
​លោក​ Ian Watson នាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុម​​ហ៊ុន Cellcard ​ បាន​មាន​ប្រសាសន៍ថា៖​ «ពួក​យើ​ងចាត់​ទុកការលេង​ហ្គេម ​និង​ល្បែង​កម្សាន្ត​លើប្រព័ន្ធ​​ឌីជីថល​ជា​សសរស្តម្ភ​មួយ​​ក្នុង​ចំណោម​សសរស្តម្ភសំខាន់ផ្សេងទៀតនៃវិស័យ​ឌីជីថល​នាពេល​អនាគត​ ហើយពួក​យើង​ប្តេជ្ញា​ចិត្តក្នុង​​ការ​គាំទ្រ​លើ​ការ​ចាប់​ផ្តើម​​ ការ​បង្កើត​ និង​ភាពរីកចម្រើន នៃវិស័យ​កីឡាអេឡិចត្រូនិច និង​ការកម្សាន្តលើវិស័យ​ឌីជីថល​​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​​ ដែល​ជា​​​​​ជំហាន​ក្នុងការ​បណ្ដុះបណ្ដាល ​​​និង​រៀប​ចំ​សម្រាប់​សហគមន៍ ​​ជា​ពិសេស​យុវជនក្នុងការត្រៀមខ្លួន​​នៅ​ក្នុង​យុគសម័យ​ឌីជីថល​ដ៏រីក​ចម្រើន​យ៉ាង​ឆាប់​រហ័ស​មួយ​នេះ​»។​
ROS គឺជា​ហ្គេម battle royale ​​ដែលពេញនិយម និង​មានចំនួនអ្នកបាន​ដោនឡូត​ច្រើន​បំផុត​​ក្នុង​ពិភព​លោក​ រហូត​ដល់ 200​លាន​ដង​ទូទាំង​ពិភព​លោក​ ​ហើយក្នុង​នោះមាន​អ្នក​លេង​ជា​រៀង​រាល់​ថ្ងៃចំនួន ​1.1 លាន​នាក់​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ និង​អ្នក​លេង​ថ្មី​ជាបន្តបន្ទាប់​ទៀត ចំនួន 500,000 ​នាក់​ក្នុង​មួយ​ខែៗ​។​ ហ្គេម ROS បច្ចុប្បន្នកំពុងជាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ 3 ក្នុង​ចំណោម​ហ្គេម​​ផ្សេង​ៗ​ទៀត នៅកម្ពុជា​​ នេះ​បើ​យោង​តាម​​គេហទំព័រ appfigures.com ។​​
ក្រុម​ហ៊ុន Cellcard ​ក៏​បាន​ជួយជម្រុញក្រុមជ័យលាភីពីការប្រកួត​ហ្គេម​ Mobile Legends: Bang Bang របស់កម្ពុជា​​​​ ឲ្យទៅចូលរួមប្រកួតក្នុង​កីឡា​ SEA Games ក្នុងឆ្នាំ​ 2019 នេះផងដែរ។​ កីឡា Mobile Legends Bang Bang ​​នេះ​ទៀត​សោត​​ ជាកីឡាដំបូងគេដែលបាន​ទទួលស្គាល់​​ជា​​​កីឡា​អេឡិច​ត្រូនិច ហើយរាប់បញ្ចូល​​នៅក្នុងកីឡា Southeast Asian(SEA) ឆ្នាំ2019 ​ ដែលមាន​​ប្រទេស​ហ្វីលីពីន​ជា​ម្ចាស់​ផ្ទះ៕

Netease Games, E-Sports Federation Cambodia and Cellcard to unveil Rules of Survival Tournament Champions | Cellcard
Netease Games, E-Sports Federation Cambodia and Cellcard to unveil Rules of Survival Tournament Champions
Published Date: June, Monday 17, 2019
The Rules of Survival KH Cup Tournament will hold its finals event on June 15, Saturday, at AEON Mall Sen Sok. 4 teams will be battling it out in a live play event to win the ROS KH Cup champion title and claim the 100,000,000 Riel (25k US Dollar) grand prize.
The ROS KH Cup Season 1, which held its semi-finals stage during the Digital Cambodia event at Koh Pich in March, is Cambodia’s first ever official ROS tournament. The tournament was made possible through partnership between ROS game developer, Netease Games, E-Sports Federation Cambodia and Cellcard, with the common vision of nurturing the gaming industry and the development of e-sports in Cambodia.
“We identify gaming and digital entertainment as one of the key pillars of a digital future and we are committed to supporting the introduction, adoption and growth of the gaming/digital entertainment industry in Cambodia as an initial step towards educating and preparing the community, especially the youth, for the coming of an increasingly digitized and virtual world.” – Ian Watson, CEO.
ROS is one of the world’s most popular and top downloaded battle royale games reaching over 200M downloads worldwide, with 1.1M active users in Cambodia and reported growth of 500,000 new users per month. ROS is currently ranked 3rd top grossing game in Cambodia according to appfigures.com.
Cellcard has also concluded the Mobile Legends: Bang Bang Cambodia qualifying tournament for the 2019 SEA Games. Mobile Legends: Bang Bang has been confirmed to be the first of the e-sports titles to be included in the 2019 Southeast Asian (SEA) Games that will be hosted by the Philippines in June.