ដំណើរកម្សាន្តរឹតតែសប្បាយពេលមានអ៊ីនធើណិត!
ឥឡូវនេះ អ្នកអាចប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណិតដែលមានល្បឿនលឿនបំផុតរបស់សែលកាត មិនថាអ្នកធ្វើដំណើរទៅកាន់ទីកន្លែងណាក៏ដោយ ពោលគឺផ្តល់ភាពងាយស្រួលដល់អ្នកក្នុងការបំពេញការងារ ក៏ដូចជាទំនាក់ទំនងទៅកាន់មនុស្សជាទីស្រឡាញ់ នៅពេលអ្នកឋិតនៅក្រៅប្រទេស។
ដើម្បីភ្ជាប់គម្រោងអ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃ៖
1. សូមចុច *8911# បន្ទាប់មកចុចលេខ 1 ឬ 2 ឬ 3
2. Cellcard App៖ ចូលទៅកាន់ Cellcard Home Page -> International Service -> Roaming Internet ហើយជ្រើសរើសគម្រោងសម្រាប់ភ្ជាប់។
របៀបក្នុងការប្រើប្រាស់សេវា Data Roaming៖
1. ពិនិត្យមើលប្រទេសដែលអ្នកត្រូវធ្វើដំណើរទៅ ហើយភ្ជាប់កញ្ចប់ Data Roaming
2. ពិនិត្យមើល Setting
*ប្រព័ន្ធ iOS
– សូមចូលទៅកាន់ Setting
– ជ្រើសរើស Carrier
– ចុចយក ON សម្រាប់ Data Roaming
– ចុចយក OFF សម្រាប់ Automatic ហើយជ្រើសយកបណ្តាញដែលមានបង្ហាញជូនសម្រាប់កញ្ចប់នីមួយៗ។
(សូមចំណាំថា អ្នកអាចប្រើប្រាស់តែបណ្តាញទូរស័ព្ទណាដែល Public បានចុះកិច្ចសន្យា Roaming ជាមួយប៉ុណ្ណោះ។)
* ប្រព័ន្ធ Android៖
– សូមចូលទៅកាន់ Setting ហើយជ្រើសយក Connections
– ជ្រើសរើស Mobile Networks
– ចុចយក On សម្រាប់ Data Roamin
– ចុច Search Networks ហើយជ្រើសរើសបណ្តាញដែលមានបង្ហាញជូនសម្រាប់កញ្ចប់នីមួយៗ។
របៀបបញ្ចូលទឹកប្រាក់ ក្នុងពេល Roaming៖
– ជម្រើសទី 1៖ *123* លេដកូដ 14ខ្ទង់# ហើយចុចបញ្ជូន។ ឧទាហរណ៍៖ *123*23345678345678#
– ជម្រើសទី 2៖ បញ្ចូលទឹកប្រាក់តាមអនឡាញតាមរយៈ Cellcard App និងគេហទំព័ររបស់ Cellcard
(ជម្រើសទូទាត់ប្រាក់៖ Visa, Master Card, Union Pay, Wing, Alipay, Acleda, ABA Pay)
– ជម្រើសទី 3៖ បញ្ចូលទឺកប្រាក់តាមរយៈគណនី Mobile Banking
(Wing, សេវាកម្មកាបូបលុយ, កម្មវិធីធនាគារ)
របៀបឆែកមើលទឹកប្រាក់៖ សូមចុច #823#
លក្ខខណ្ឌនៃការប្រើប្រាស់
- អ្នកត្រូវភ្ជាប់សេវា Roaming ជាមុន មុននឹងដំណើរទៅកាន់ក្រៅប្រទេស។ ដើម្បីភ្ជាប់ សូមចុច *8910#។ អ្នកអាចភ្ជាប់ដោយឥតគិតថ្លៃ
- គម្រោងអ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃ មានសុពលភាព 24 ម៉ោង និងមិនអាចភ្ជាប់ឡើងវិញដោយស្វ័យប្រវត្តិនោះឡើយ។ អ្នកអាចភ្ជាប់
- គម្រោងអ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃ ឡើងវិញដោយខ្លួនឯង បានគ្រប់ទីកន្លែង។ ដើម្បីភ្ជាប់ឡើងវិញ សូមចុច *8911# ឬចូលទៅកាន់ Cellcard App
- អ្នកនឹងទទួលបានសារបញ្ជាក់មួយ នៅពេលដែលគម្រោងអ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃរបស់អ្នក ត្រូវបានភ្ជាប់ដោយជោគជ័យ
- គម្រោងនេះគឺអាចប្រើប្រាស់បានសម្រាប់តែអតិថិជនបង់ប្រាក់ជាមុនប៉ុណ្ណោះ
- គោលការណ៍ប្រើប្រាស់ត្រឹមត្រូវ ត្រូវបានអនុវត្តន៍។
តើគោលការណ៍ប្រើប្រាស់ត្រឹមត្រូវ គឺជាអ្វី?
គោលការណ៍ប្រើប្រាស់ត្រឹមត្រូវ ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីការពារសិទ្ធិស្មើៗគ្នារបស់អតិថិជនក្នុងការទទួលបានសេវាអ៊ីនធើណិតរបស់សែលកាត។ ជាមួយគោលបំណងនេះ គោលការណ៍ប្រើប្រាស់ត្រឹមត្រូវ នឹងដើរតួជាអ្នកតាមដានមើលការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យដែលមិនសមរម្យនិងមិនសមហេតុផល ដែលអាចជះឥទ្ធិពលអវិជ្ជមានដល់ការប្រើប្រាស់ និងបទពិសោធន៍របស់អតិថិជនផ្សេងៗទៀត។ ឧទាហរណ៍សម្រាប់ការបំពានគោលការណ៍ប្រើប្រាស់ត្រឹមត្រូវដោយអតិថិជនមានដូចជា អតិថិជនប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណិតសែលកាតសម្រាប់ហាងកាហ្វេ អ៊ីនធើណិតប្រអប់ស៊ីមកាត ឬអតិថិជនដែលលក់សេវាអ៊ីនធើណិតដើម្បីទទួលបានប្រាក់ចំណេញជាដើម។ នៅពេលអតិថិជនឈានដល់ការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យដោយមិនសមរម្យ ឬដោយរំលោភបំពាន នោះក្រុមហ៊ុនសែលកាតសូមរក្សាសិទ្ធិក្នុងការកាត់បន្ថយល្បឿនទិន្នន័យ ឬក្នុងករណីផ្សេងៗទៀត អាចបញ្ឈប់សេវាកម្មដើម្បីការពារអតិថិជនភាគច្រើនទៀតដែលកំពុងប្រើប្រាស់សេវាកម្ម។
តើខ្ញុំអាចដឹងថាខ្ញុំភ្ជាប់គម្រោងដោយជោគជ័យ ឬមិនជោគជ័យ ដោយរបៀបណា?
អ្នកនឹងទទួលបានសារជូនដំណឹង នៅពេលដែលអ្នកបានភ្ជាប់គម្រោងដោយជោគជ័យ។
តើការតេ និងការផ្ញើសារ ត្រូវបានបញ្ចូលនៅក្នុងគម្រោងអ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃដែរឬទេ?
មិនត្រូវបានបញ្ចូលទេ! ការតេចេញ ការតេចូល និងការផ្ញើសារ នឹងត្រូវគិតថ្លៃទៅតាមអត្រា Roaming របស់យើង៖ សូមចុចមើលទីនេះ ដើម្បីឆែកមើលព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម។
ប្រសិនបើខ្ញុំប្រើប្រាស់សេវា Roaming របស់ប្រតិបត្តិករមិនមែនជាដៃគូ តើខ្ញុំអាចប្រើប្រាស់គម្រោង អ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃ បានដែរឬទេ?
ប្រសិនបើអ្នកប្រើប្រាស់សេវា Roaming របស់ប្រតិបត្តិករមិនមែនជាដៃគូ នោះអ្នកនឹងត្រូវបានគិតថ្លៃជាមួយអត្រាតម្លៃបង់ប្រាក់ជាមុន (Pay-as-you-go)។ គម្រោងអ៊ីនធើណិត Roaming ប្រចាំថ្ងៃ គឺអាចប្រើប្រាស់បានតែជាមួយប្រតិបត្តិករដែលជាដៃគូរបស់យើងប៉ុណ្ណោះ។ សូមចុចទីនេះ
តើខ្ញុំអាចប្រើគម្រោងតែមួយ នៅក្នុងប្រទេសផ្សេងៗគ្នាបានដែរឬទេ?
ពិតជាបាន។ អ្នកអាចប្រើប្រាស់គម្រោងតែមួយនៅក្នុងប្រទេសផ្សេងៗគ្នា ប្រសិនបើប្រទេសទាំងនេះមានប្រភេទគម្រោងដូចគ្នា។

With Cellcard’s Roaming Internet Day Pack, you can now bring our super fast internet with you wherever your travel plans take you making it easier for you to stay connected to everything and everyone you love while you discover the world.
To enjoy Roaming Internet Day Pack, please choose one of our preferred partners when you are traveling abroad.
How to use Data Roaming service?
Check your destination country and subscribe to data roaming package
Check setting
*iOS:
- Go to setting
- Select Carrier
- Set Data Roaming ON
- Select Automatic OFF and choose network available for each package.
(Please be aware that you can only use a network operator that Public has a roaming agreement with.)
*Android:
- Go to Setting and Choose Connections
- Select Mobile Networks
- Select Data Roaming On
- Select Network Operators
- Select Search Networks and choose network available for each package.
To top up while roaming:
Option 1: *1203*14 digit code# and press send. Ex: *1203*23345678345678#.
Option 2: Simply ways online top-up via Cellcard App & Cellcard Website.
(Payment Options: Visa, Master Card, Union Pay, Wing, Alipay, Acleda, ABA Pay)
Option 3: Top up via Pin-less directed from Mobile Banking account.
(Wing, wallet services banking apps)
To check balance: *1201#
Terms & Condition
- Roaming Internet Day Pack Plans are valid for 24 hours and renewed automatically. To unsubscribe, please go to Cellcard App or dial:
- *1785*1*0# to unsubscribe Roaming Internet Day Pack $2
- *1785*2*0# to unsubscribe Roaming Internet Day Pack $5
- *1785*3*0# to unsubscribe Roaming Internet Day Pack $7
- You will receive an SMS confirmation once your Roaming Internet Day Pack Plan is activated or Successful renewal, If the renewal is failed, no SMS will be received.
- These plans are only available to prepaid users.
- Fair usage policy applied.
What is fair usage policy?
Fair Use Policy is put in place with the objective of protecting subscribers’ equal rights to access Cellcard’s internet services. With this in mind, the Fair Use Policy acts to police unfair and unreasonable consumption of data, which can negatively affect other subscribers’ usage and experience. Examples of customers who abuse the Fair Use Policy are customers using Cellcard Internet for Internet cafes, SIM boxes, or customers selling the data services for profit. When a subscriber reaches unfair or abusive usage of the data service, Cellcard reserves the right to slow down data speed or in other cases, terminate the service to protect the majority of customers using the service.
How can I know if I subscribe the plan successful or not?
You will receive successful SMS notification.
Are Voice call and SMS included in the Roaming Internet Day Pack?
No! Outgoing call, Incoming Call and SMSMO will be charged based on our roaming rates: Please click here for more detail
If I Roam in non-preferred operator, can I use Roaming Internet Day Pack plan?
If you are roaming in non-preferred operator, you will be charged Pay-as-you-go rate. Roaming Internet day Pack bundle is applicable only with our preferred partner list. Click here.