Cellcard មោទនភាពជាតិខ្មែរ បង្ហាញពីការផ្តល់សេវាកម្មអស់រយៈពេលជាង 20 ឆ្នាំ នៅឯ​ វិមាន ឈ្នះ ឈ្នះ | សែលកាត
Cellcard មោទនភាពជាតិខ្មែរ បង្ហាញពីការផ្តល់សេវាកម្មអស់រយៈពេលជាង 20 ឆ្នាំ នៅឯ​ វិមាន ឈ្នះ ឈ្នះ
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: ធ្នូ, ថ្ងៃ​អាទិត្យ 30, 2018
ក្រុមហ៊ុន Cellcard ដែលជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេ និងបម្រើការយូរជាងគេនៅក្នុងវិស័យទូរគមនាគមន៍ បានចូលរួមអបអរព្រឹត្តិការណ៏បុណ្យជាតិ ពិធីសម្ភោធដាក់ឲប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការវិមានអនុស្សាវរីយ៏ នយោបាយ ឈ្នះ ឈ្នះ និងការតាំងពិព័រណ៍សមិទ្ធផលនានា អបអរសារទរខួបលើកទី២០ នៃទិវានយោបាយឈ្នះ ឈ្នះ  នៅថ្ងៃទី២៩ដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូនេះ។
កម្មវិធីនេះ ត្រូវបានរំពឹងថានឹងទាក់ទាញការចូលរួមពីសំណាក់ភ្ញៀវក្នុងជួររាជរដ្ឋាភិបាល ​មន្ត្រី​យោធា​ជាន់ខ្ពស់​ និងអ្នកជំនួញពីទូទាំងតំបន់ ឯកអគ្គរាជទូត ក៏ដូចជាប្រជាជនកម្ពុជា និងភ្ញៀវទេសចរនានា។
កម្មវិធីនេះ នឹងរៀបចំប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅ សង្កាត់ព្រែកតាសេក រាជធានីភ្នំពេញ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំសកលអមជាមួយការបាញ់កាំជ្រួចអបអរសាទរដ៏ធំ និងយូរជាងគេបំផុតដែលមិនធ្លាប់មានក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្រកម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុន Cellcard គឺជាក្រុមហ៊ុន​បុត្រសម្ព័ន្ធ​របស់ ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយាល់គ្រុប មានមោទនភាពក្នុងការចូលរួមជាមួយការបង្ហាញជាពិសេសអំពីការបំរើសេវាកម្មដល់ប្រជាជនកម្ពុជាអស់រយៈពេលជាង២០ឆ្នាំមកនេះ។
វត្តមានដ៏ពិសេសនេះ នឹងបង្ហាញពីប្រវត្តិដែលក្រុមហ៊ុន Cellcard ក្លាយអ្នកនាំមុខនៃការបង្កើតថ្មី រួមទាំងភាពជាអ្នកដឹកនាំក្នុងការណែនាំអំពីបច្ចេកវិទ្យា 5G។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន (Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនCellcard បាននិយាយថា កម្មវិធីនេះរៀបចំឡើងស្របពេលដែលក្រុមហ៊ុន Cellcard ទទួលបានជោគជ័យទទួលបានពានរង្វាន់ជាច្រើនក្នុងឆ្នាំជាប្រវត្តិសាស្ត្រ ដោយទទួលបានការ​ទទួលស្គាល់ទាំងក្នុងស្រុក ក្នុងតំបន់ និងទូទាំងសកលលោកលើបណ្តាញទំនាក់ទំនងដ៏អស្ចារ្យនៃបច្ចេកវិទ្យា 4G។
លោកបន្ថែមថា៖ «ក្រុមហ៊ុន Cellcard មានមោទនភាពជាក្រុមហ៊ុនខ្មែរ ផ្តោតចក្ខុវិស័យលើសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថលសម្រាប់ប្រទេសកម្ពុជា»។
«ពួកយើងប្តេជ្ញាក្នុងការផ្តល់សេវាអិុនធើណិតទូរស័ព្ទក្នុងតម្លៃសមរម្យបំផុត ហើយបានដំណើរការ សេវាថ្មីៗជាច្រើនដើម្បីពង្រីក និងពង្រឹងសេវារបស់យើង»។
«វិមាន ឈ្នះ ឈ្នះ នឹងក្លាយជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏អស្ចារ្យមួយសម្រាប់បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុន Cellcard នឹងដើម្បីរស់នៅជាមួយគ្នាក៏ដូចជាការយកចិត្តទុកដាក់នៅក្នុងបេះដូង ដើម្បីផ្តោតលើឆ្នាំបន្តបន្ទាប់ទៀតដើម្បីបន្តសេវានៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។»
«ប្រទេសកម្ពុជា អាចបន្តទុកចិត្តលើក្រុមហ៊ុន Cellcard ក្នុងការផ្តល់ជូនគ្រប់តម្រូវការរបស់ប្រជាជន ដើម្បីផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវការទទួលបានបច្ចេកវិទ្យា និងឧបករណ៍ដើម្បីរៀបចំសម្រាប់ពេលអនាគត»៕

Phnom Penh December 29, 2018: Cellcard, as one of Cambodia’s leading brands and longest serving corporations, joins the national celebration of the Win Win Memorial Inauguration from December 29 to 31.
The event is expected to attract a crowd of millions including Government dignitaries, Military and Business leaders from across the region, Ambassadors as well as residents and visitors.
The event will be held at the Prek Ta Sek Commune in Phnom culminating on New Year’s Eve with the largest and longest fireworks display in Cambodian history.
Cellcard, as part of the Royal Group, will proudly participate with a special display of its own 20 years of service to the Cambodian people.
The display will showcase how Cellcard has been at the forefront of innovation throughout its history, including leadership of the introduction of 5G.
The event is being held at a critical time for Cellcard which has just achieved its most awarded year in history gaining national, regional and global awards for its world-class 4G network, said Cellcard CEO Ian Watson.
“Cellcard is a Proudly Khmer company which is focused on driving our vision for a digitised economy for Cambodia,” Mr Watson said.
“We stand by our customers in giving the most affordable access to mobile data and have launched many initiatives this year to widen and improve our services.
“The Win Win event will be a milestone that every employee of Cellcard will live and feel from the heart as we focus for the year ahead to continue servicing the Kingdom.
“Cambodia can continue to rely on Cellcard to champion the needs of the people and to give them access to the technology and tools needed to prepare for the future.”