ក្រុមហ៊ុន Cellcard ចាប់ដៃគូជាមួយ Battle of the Bands 2019 | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន Cellcard បានប្រកាសថ្ងៃនេះថានឹងចាប់ដៃគូជាមួយផលិតកម្ម Kilat Events   ដើម្បីរៀបចំការប្រកួតប្រចាំឆ្នាំ Battle of the Bands Cambodia 2019។ ការប្រកាសនេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុង សន្និសីទសារព័ត៌មាននៅហាង Hard Rock Café ក្នុងអគារ Exchange Square រាជធានីភ្នំពេញ។
ការដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួត នឹងមានរយៈពេល១ខែ ពីថ្ងៃទី១ដល់ទី២៨ ខែកុម្ភៈ ជាមួយនឹងសមាជិកក្រុមដែលមានអាយុពី១៦ ដល់ ៣៥ឆ្នាំ។ ក្រុមតន្ត្រីជាភ្ញៀវកិត្តិយសដែលនឹងចួលរួមមានដូចជា Moustache Band  ដែលមានអ្នកគាំទ្រជាច្រើននៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
​នៅក្នុងកម្មវិធីនោះដែរ អ្នកគាំទ្រអាចចូលរួមនៅក្នុងវគ្គ ជម្រុះ ពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ និងផ្តាច់ព្រ័ត្របាន។ នៅក្នុងនោះ នឹងមានការផ្សាយកម្មវិធី១២ដងនៅលើ Facebook page របស់ Cellcard ដើម្បីចែករំលែកនូវសកម្មភាពទាំងនេះ។
នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Cellcard លោក Ian Watson បាននិយាយថា Battle of the Bands​ គឺស័ក្តិសមសម្រាប់ក្រុមយុវជនដើម្បីកាន់ចង្កូតក្នុងការលើកទឹកចិត្ត និងស្វែងរកអ្នកមានទេពកោសល្យនៅកម្ពុជា។
លោកនិយាយថា ក្រុមហ៊ុន Cellcard មានប្រវត្តិសាស្ត្រដ៏យូរអង្វែងលើការគាំត្រសិល្បករវ័យក្មេង និងជួយគាំទ្រ និងពង្រឹងអាជីពរបស់ពួកគេ។
លោក​ និយាយថា​ «ពួកយើងមានកញ្ញា Reth Suzana ជាឯកអគ្គរដ្ឋទូតសុឆន្ទៈ​ជាង៣ឆ្នាំមកហើយ​ ហើយពួកយើងបានចុះកុងត្រាជាមួយ Jamie Tey ម្នាក់ទៀតកាលពីឆ្នាំមុន ជាមួយនឹងបទចម្រៀងដ៏ល្បីល្បាញរបស់គាត់»។
លោកបានបន្តថា៖ «ជាមួយនឹង Battle of the Bands ពួកយើងរង់ចាំក្នុងការពង្រីកវិសាលភាពនៃសិល្បក និងអ្នកមានឥទ្ធិពលដ៏មានសក្តានុពលរបស់យើង ដើម្បីជួយដឹកនាំ​មុខមាត់ក្រុមហ៊ុនដែលទាក់ទងនឹងយុវជនសម្រាប់ឆ្នាំនេះ»។
«ក្នុងការប្រកួតដែលមានរយៈពេល៣ខែនេះ ដើម្បីផ្តល់ការកម្សាន្តជូនអ្នកទាំងអស់គ្នា ហើយពួកយើងទន្ទឹងរង់ចាំជួបអ្នកមានទេពកោសល្យនៅក្នុងដំណាក់កាលទាំងនោះ។ សូមឱ្យក្រុមដែលល្អបំផុតឈ្នះ!»
ការចុះឈ្មោះគឺគ្រាន់តែផ្ញើ សំឡេង ឬវីដេអូ បែបoriginal ឬ cover តាមរយៈអ៊ីមែល៖ battleofthebandskh@gmail.com.
ក្រុមដែលឈ្នះចុងក្រោយបន្ទាប់ពីការជម្រុះនឹងទទួលបានរង្វាន់ជាទឹកប្រាក់ $2,500 (ពីរពាន់ប្រាំរយដុល្លារ) ជាមួយនឹងរង្វាន់ពី Cellcard ដែលក្រុមនីមួយៗនឹងទទួលបានទូរសព្ទ iPhone XR និងគម្រោងអ៊ិនធឺណិត១ឆ្នាំដោយឥតគិតថ្លៃជាមួយនឹងលេខពិសេស។
ក្រុមហ៊ុន Cellcard នឹងផ្តល់រង្វាន់ដល់សមាជិកក្រុម ៣ក្រុមនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនូវការលេងអ៊ិនធឺណិត៦ខែ និងលេខពិសេស ១។
វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងធ្វើឡើងនៅឯហាង Hard Rock Café ជាមួយនឹងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅខាងក្រៅអគារ Exchange Square។

Cellcard partners with Battle of the Bands 2019 | Cellcard
Phnom Penh, January 25, 2019: Cellcard today announced its partnership with Kilat Events to stage the epic Battle of the Bands Cambodia 2019. The announcement took place at the official media conference held at Hard Rock Café in Exchange Square, Phnom Penh.
Entries will be open for one month between Feb 1 and 28 for bands with members aged from 18 to 35. Special guest bands already in the line-up include Moustache Band–which have a massive fan following across the Kingdom – and a Hard Rock Café International Band.
On ground events that fans can attend include the qualifiers, semi-finals and finals. There will also be 12 mini shows on the Cellcard Facebook page to share plenty of the action.
Cellcard CEO Ian Watson said Battle of the Bands was a great fit for his team’s youth segment focus geared to encourage and discover Cambodian talent.
He said Cellcard had a long history of supporting young artists and helping support and grow their careers.
“We have Suzana Reth as a Brand Ambassador for more than three years and we last year signed up Jamie Tey following the release of her hit song,” he said.
“With Battle of the Bands we’ll be looking to potentially expand our talent pool of artists and influences to help drive brand relevance for the youth this year.”
“This three-month competition promises to provide great entertainment for everyone and we can’t wait to see what amazing talent is revealed in the process. May the best band win!”
Registration is as simple as sending either an audio or video clip of an original or cover song via email to:  battleofthebandskh@gmail.com
The last band standing after eliminations will get the prize of $2,500 Cash plus Cellcard win award each band member an iPhone XR, and a one 1 year free data plan with a special gold number.
Cellcard will also award the band members in the three finalists with six months of free data and a gild number.
The semi-finals will be held at the Hard Rock Café with the final show staged outside the Exchange Square.